26

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Piter: puszczanie wszystkiego z video nic za bardzo nie uprości, uwierz, a skomplikuje znacznie życie konkursowiczom. Poprawny zrzut pracy na video w dostatecznej jakości nie zawsze jest szybki i przyjemny, zwłaszcza w warunkach polowych. Te "zawsze coś nie zagra" to taki truizm, chodzi o to że jeśli coś ma nie zagrać to niech to się stanie 3 godziny przed kompotami a nie w trakcie - i to spokojnie można opanować. Oczywiście MOŻE się zdarzyć, że coś sprawdzone i przygotowane nagle padło ale to jest jakiś 1% , prawo Murphy'ego - problem polega na tym, że do takiego stanu nawet nie doszło, bo problemy występujące w trakcie kompotów, wystąpiłyby w trakcie przygotowań na bank, tyle, że przygotowań nie było ;)

Zróbmy wszystko jak należy w sobotę powiedzmy, od południa to pójdzie gładko :) Z tego co pamiętam to ostanio nie kable były problemem, bo tak naprawdę każda z maszyn potrzebuje: zasilanie, wizję, fonię - a brak przejściówki RGB do Falcona... Którą można by mieć pod ręką , o ile byłaby check-lista z zagadnieniami do opanowania. Tudzież np. rozkręcony Falcon, który nagle nie trybi, bo temperatura powietrza się zmieniła. Panowie naprawdę, nie mamy na to 15 minut i nie musimy podążać ścieżką krytyczną, to się wszystko da :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-03-20 13:32:45)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

27

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Wieczór Falcony na compo były 3szt (swój przekazałem ze stuffem na compo, jak kolejny Falcon się poddał)
Na szczęście na moim poszło to co nie chodziło na innych.?!
Przejściówki też były rgb, tylko projektor nie miał rgb :P
I Lotharek na szybko wystrugał "compozyta"
Bo projektor po vga poddawał się przy 15khz (jak po vga puszczaliśmy rgb).

Aby compo sprawniej się odbywało i mniej Falconów ucierpiało (Yo guSTaw).

Trzeba zrobić 8bit compo, później 16bit compo, 32bit compo itd.
I jak najmniej przełączać sprzęt.

A compo będzie o wiele sprawniejsze.
**
Jak zawsze na każdym SV będę pomagał z Falcon compo i mam już pomysł jak to "ogarnąć" włącznie z przenoszeniem danych bo jeden ma pracę na usb, 2gi na dystkiece, a 3ci w mailu, (w czyimś falconie nie działa stacja dyskietek.. a na nim była praca też spokojnie się to udało zrobić...).. itd. itp.

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-03-20 15:29:58)

28

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

AS... napisał/a:

Przejściówki też były rgb, tylko projektor nie miał rgb :P
I Lotharek na szybko wystrugał "compozyta"
Bo projektor po vga poddawał się przy 15khz (jak po vga puszczaliśmy rgb).

Właśnie o tym mówię, jak się takie rzeczy sprawdzi w ciągu dnia w sobotę to wszystko ruszy na czas i nie będzie przestojów. Trzeba zrobić listę rzeczy do sprawdzenia i odhaczać rozwiązując po drodze problemiki.

AS... napisał/a:

Aby compo sprawniej się odbywało i mniej Falconów ucierpiało (Yo guSTaw). Trzeba zrobić 8bit compo, później 16bit compo, 32bit compo itd. I jak najmniej przełączać sprzęt.

I o tym też wspominałem.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

29

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

A pamiętacie, jak się kaszaniła muzyka puszczana z magnetofonu na party u Paskuda? Avi, pp3 i inne rzeczy nie zastąpią real sprzętu...

Sikor umarł...

30

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

.. i dziwi mnie fakt, że ktokolwiek oczekuje że Falcon po RGB nagle zacznie z projektorem działać, bo nie widziałem jeszcze projektora multisynkowego. Z VBXE jest ten sam problem i na tę okoliczność mam dwa konwertery RGB -> S_video (drugi dodatkowo: kompozyt / komponent) i nigdy problemów z tym nie ma ;) Piter - zagadajcie z Lotharkiem o YUV Converter.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

31

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Nikt nie oczekuje, że to wszystko pójdzie od strzału :) Właśnie dlatego wcześniej trzeba usiąść i zastanowić się jakie przejściówki, konwertery i inne badziewia będą potrzebne

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

32

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

... no nie wiem. Ja pakuje zawartość biurka i jadę ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

33

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

@Pin, a elektrownię w dwu* miejscach pobytu zawiadamiasz?
* pierwszą w Krakowie, że mogą zejść połowę mocy
* drugą w miejscu party, że kilka dodatkowych megawatów by się przydało
:P

Sikor umarł...

34

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Zamiast zawiadamiać można zsynchronizować termin party z dniem kiedy eko-file wyłączają światło. Elektrownia nie będzie się martwić co zrobić z nadwyżką prądu, my będziemy mieć aż nadto i równowaga w przyrodzie zostanie zachowana.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

35

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Wiedziałem, że coś mi jeszcze chodziło po głowie i zapomniałem! W kwestii usprawnienia:

1. Założenie, że compos są posortowane platformami - to już było

2. Votki. Kolejność rubryczek na votkach. Zdecydowanie rubryczki w takiej kolejności w jakiej idą konkursy. Podwójny nagłówek - wyższy - definiujący platformę - niższy - rodzaj kompo ( Atari XL/XE - Pokey music - GTIA music - GFX itp.... ATaRI ST/STe - YM music - 4 channel mod - etc...). Takie skakanie ze strony na stronę i jeszcze po kolumnach znakomicie utrudnia :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem