Temat: SECTOR COPIER 4

Poszukuje programu do kopiowania dyskietek "sector copier 4" lub inny o podobnych mozliwościach, który pozwala na kopiowanie blednych sektorów i ponawianie próby odczytu.
Ostatnio wygrzebałem kilkadziesiąt dyskietek z szafy, gdzie przeleżały kilka lat i niestety nie pozwalają się odczytać (były w warunkach suchych, temperatura w miarę pokojowa). Czy ktos mógłby mi pomóc w odzyskaniu danych z tychze dyskietek. Mam stację CA 2001 i SIO2PC i chcę przekopiować te dyskietki na plik .atr.
Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i radę. Mój mail: mt@bat.pl

Jeszcze jeden problem. Chcialem sciągnąc kilka programów uzytkowych i niestety nie ma mozliwości ściągnięcia tych programów. Brak linku <POBIERZ> . Np chcialem sciągnąc WriteATR 0.92beta i jest tylko informacja kto ten plik dodał oraz wielkość. Proszę o informację w jaki sposób można ściagać programy zamieszczone na tej stronie.

Pozdrawiam
Marcin

2

Odp: SECTOR COPIER 4

O co chodzi  8O
Przecież przy każdym pliku jest [ pobierz ]  :rolleyes:

---> atarowiec od 1984r. <---

3

Odp: SECTOR COPIER 4

No wlasnie, ze nie ma przy kazdym pliku. Mam IE 6.0.2800.1106. I nawet przywróciłem wszystkie ustawienia domyśle przeglądarki i nic nie pomogło.

Pozdrawiam
Marcin

4

Odp: SECTOR COPIER 4

Jak nie ma, jak jest  :? . Pięć minut temu ściągnąłem WriteATR przy pomocy explorera 6.0. Ale nie ma informacji o wielkości pliku...

---> atarowiec od 1984r. <---

5

Odp: SECTOR COPIER 4

Czytac kuna co jest napisane na ekranie bo porozdaje urlopy. Jak sie nie jest zalogowanym to se nic nie sciagnieta.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: SECTOR COPIER 4

Kurcze no, ale ja jestem zalogowany.....a zresztą nie będę denerwował towarzystwa. Trzymta so.

Pozdrawiam
Marcin

7

Odp: SECTOR COPIER 4

Marcinie, skoro jestes zalogowany to MUSISZ widziec napis [pobierz]. Jesli nie widzisz to:

- Uzywasz kilku okien przegladarki jednoczesnie i w ktoryms masz inna sesje, ktora "nie jest zalogowana" - korzystaj z jednego okna.
- Twoja przegladarka nie obsługuje / nie akceptuje cookies - włącz.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: SECTOR COPIER 4

Ok sprawdzę dokładniej. Prosze jednak o pomoc dotyczącą odratowania moich atarowskich dysków. PROSZĘ. Może ktoś udostępni mi program SECTOR COPY lub podobny. BŁAGAM.

Pozdrawiam
Marcin

9

Odp: SECTOR COPIER 4

Poszło na maila !

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: SECTOR COPIER 4

Dely, Serduszko!!! Kolega ma rację, nawet przy <b>zalogowaniu</b> i przy jednej sesji czasem nie ma <i>pobierz</i>!!! Ale jest to błąd ie (jak sądzę), a nie skryptu - wystarczy wyjść "w maliny" (czytaj: inne miejsce AA) oraz powrócić do bazy - i już jest!!! Przynajmniej pod windą milenijną ;)

Sikor umarł...

11

Odp: SECTOR COPIER 4

Poszło na maila !

Bardzo serdecznie, najmocniej, naj naj naj dziękuję. No i muszę wziąc się do pracy nad uratowaniem moich dyskietek.

Pozdrawiam
Marcin

12

Odp: SECTOR COPIER 4

Poszło na maila !

Bardzo serdecznie, najmocniej, naj naj naj dziękuję. No i muszę wziąc się do pracy nad uratowaniem moich dyskietek.

A co na nich jest takiego cennego ?? ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

13

Odp: SECTOR COPIER 4

Oj chłopie.... Lata młodości, własne programy, szczególnie użytkowe, bo to mnie najbardziej interesowało. Szkoda byłoby to wszystko stracić. Wraz z tym odeszłyby moje lata spedzone z ATARI, moje życie.

Pozdrawiam
Marcin

14

Odp: SECTOR COPIER 4

Oj chłopie.... Lata młodości, własne programy, szczególnie użytkowe, bo to mnie najbardziej interesowało. Szkoda byłoby to wszystko stracić. Wraz z tym odeszłyby moje lata spedzone z ATARI, moje życie.

to ile ty masz lat ;) ??? i skad jestes ??? i jakbys mogl podeslij mi tez ten programik ;) pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

15

Odp: SECTOR COPIER 4

To nie jest jeden programik. Odgrzebalem niedawno całą walizkę tych dyskietek i chce to zarchiwizować na PC. Niestety nie mam jeszcze interfejsu IDE do Atari. Z przyjemnościa kupię taki, jezeli ktoś tylko chciałby zrobić dla mnie ten interfejs.

Pozdrawiam
Marcin

16

Odp: SECTOR COPIER 4

Do kopiowania zabezpieczonych dyskietek znam parę rozwiązań:

a) Kopier wypuszczony przez firmę Toms (do dopałki Toms Multi)
(nazwa - TDK114)- niestety program współpracuje tylko ze stacjami posiadającymi to rozszerzenie, wiec nie da rady przenieść takiej dyskietki do pliku ATR. (co najwyżej można zrobić sobie kopie bezpieczeństwa)

b) Program PRO z pakietu Ape - wówczas jeżeli posiadasz stacje 1050 i odpowiedni kabelek to możesz wtedy bez problemu przenieść takie dyski do obrazów *.pro które bez problemu da sie odpalic za pomocą SIO2PC.

c) Kolejną metodą jest modyfikacja paru sektorków przy pomocy Szperacza Dyskowego lub innego edytora dyskowego, mistrzem w te klocki jest MR Bacardi. Na jego stronie znaleść można również prosty FAQ jak samemu pobawić się w te klocki.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim