201

Odp: pokrywa

Prawo do logo i nazwy Atari posiada francuska firma która niegdyś się nazywała Infogrames.
Na kartonikach z częściami do samochodów i/lub komputerów, czy nawet na komiksach z postaciami Disneya itp. widywałem dopisek drobnym maczkiem w stylu: "Nazwa i logo XYZ są znakiem handlowym należącym do XYZ." - Przypuszczam że to formalność która załatwia sprawę.
Myślę że sprzedając takie pokrywki nie wpływasz negatywnie na obraz firmy ani na sprzedaż ich gier, więc powodów do wzburzenia nie mają. Ewentualna interwencja prawna kosztowałaby ich więcej niż dałoby się wycisnąć z takiego pikusia co sobie kartoniki produkuje, zwłaszcza że to znikoma szkodliwość społeczna. Gdyby się rozniosło że męczą maluczkich co kultywują tradycję, tylko by sobie Image firmy popsuli. Nie przejmowałbym się tym. Choć aby dmuchać na zimne dodałbym taki napis jak wspomniałem. A jeśli bardzo cię to martwi użyj innej czcionki przy nazwie produktu, a zastrzeżona i logo niech zostanie tylko na zdjęciu/rysunku kompa. :)

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.

202

Odp: pokrywa

Nawet jak nie wpływa negatywnie, to właścicel praw do znaku towarowego ma wyłączne prawo do czerpania zysków z niego, więc jak ktoś wykorzystuje jego znak to może (z sukcesem) żądać kasy. Infogrames/Atari jakoś wcześniej nie miało problemu z wysyłaniem żądań do wielu fanowskich stron internetowych z żądaniami zaprzestania używania nazwy Atari.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

203

Odp: pokrywa

Duddie napisał/a:

1. Na ile taki karton zwiększa atrakcyjność danego produktu dla Was, jako miłośników marki?

Bardzo ładny projekt! Ale to tylko karton do pokrywy, której nie chowa się do szafy, gdy się jej nie używa. Pokrywa służy do zakrycia Atari i używana jest z komputerem. Pudełko zapewne trafi do śmietnika (aj szkoda będzie wyrzucać takie ładne coś, a na przechowanie nie ma miejsca).
Gdyby pudełko umożliwiało schowanie Atari wraz pokrywą i zasilaczem (no, plus sio2sd lub side2) to byłoby coś fajnego i z pewnością ładny wygląd byłby tu atutem :)


Duddie napisał/a:

3. Czy zwykły biały/szary karton wystarczy?

Moim zdaniem wystarczy.

Ostatnio edytowany przez larek (2015-01-06 12:23:21)

204

Odp: pokrywa

Bialy karton wystarczy i tylko w celu zabezpieczenia na czas wysylki. W innym wypadku by tez starczyla folia.

205

Odp: pokrywa

ZuluGula napisał/a:

Nie wydaje mi sie aby pudelko na nieorginalna pokrye moglo by zdobyc wartosc kolekcjonerska. Gdybym kupil taka pokrywe to po to aby ja uzywac (na komputerze) a nie trzymac w pudelku na szafie. Pudelko pewnie od razu by trafilo do kosza.

ZuluGula: tu bym się nie zgodził - w załączeniu przykład - pudełko ZNACZNIE podwyższa wartość przedmiotu który nie był produkowany przez Atari. Pudełko też jest mocno kolekcjonerskie. No ale musi minąć kilkadziesiąt lat aby zdobyło taki status :)

a ciekawostką jesy to że to jest oryginalne ICH pudełko które im zostały po produkcji kontrolerów SCSI do ST - odwrócili tylko i wykorzystali do CatBoxa :))

Post's attachments

catbox.jpg 87.41 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_4885.JPG 346.49 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

206

Odp: pokrywa

Duddie
3. Czy zwykły biały/szary karton wystarczy?

moim zdaniem Duddie wystarczy takie jak do CatBoxa, fajna mała naklejka z charakterem... Kolorowe kartony mi się mało podobają (z małymi wyjątkami) np mistrzostwem moim zdaniem jest pudełko do Falcona, Jaguara i te białe z konturami szarymi do ST/STe

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

207

Odp: pokrywa

Mimo że wcześniej mówiłem inaczej, to powiem teraz że jak zobaczyłem SkunkBoardy od Willego w ładniutkich pudełeczkach to mi się oczy zaświeciły :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

208

Odp: pokrywa

Fainy gadżet, ale jak dla mnie sprawa zbędna. Pokrywy i tak docelowo wylądują na komputerach, więc moim zdaniem szkoda czasu (i pieniędzy) na ekskluzywne opakowania :)

209

Odp: pokrywa

Docelowo pewnie zbędny gadżet. Ale przy sprzedaży na ebay czy Allegro - może być przydatny, podnosząc atrakcyjność wyrobu. Pytam o to wszystko dlatego, że zamierzam je sprzedawać na tychże portalach. Im więcej się ich sprzeda (a to zależy od atrakcyjności), tym tańsze będą pokrywy do kolejnych modeli - a to może się już podobać.
Nie zgodzę się z tym, że ktoś nie kupi dla opakowania - bo ludzie kupują też właśnie dlatego - bo im się spodobało, i chociaż mają np. inną pokrywę, kupią jeszcze taką, bo ładne pudełko.
Oczywiście tak jak się spodziewałem, Wasze wypowiedzi wcale mi nie ułatwiają podjęcia decyzji. Na pewno nie zaryzykuję takiego designu jaki przedstawiłem, gdyż zbyt przypomina oryginalne wyroby Atari. Logo - i ile w ogóle go użyję, będzie maleńkie, gdzieś na opakowaniu z dopiskiem "for"... A może wcale go nie będzie. Tym bardziej, że umieszczam na opakowaniu także logo swojej firmy, a to już może kusić prawników Atari o pociągnięcie do odpowiedzialności. Bo co innego byłoby, gdyby było Made In China i nie wiadomo skąd i gdzie. Chociaż "Panie, takie kupiłem!" pewnie i tak by nie pomogło.
Dyskusyjnym jest także umieszczenie zdjęcia komputera, chociaż to zapewne mniejsze przewinienie, ale jeszcze to sprawdzę.
W każdym razie dziękuję za Wasze wypowiedzi.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

210

Odp: pokrywa

Co do zdjęć komputera - nie jest dyskusyjne, możesz używać. To tak, jakbyś miał samochód i nie mógł zrobić mu zdjęcia w celu sprzedaży. Oczywiście - egzemplarz komputera ze zdjęcia powinien należeć do Ciebie.
Co do loga - myślą, że małe możesz użyć, oczywiście z informacją o właścicielu praz do loga. Na przykład zaznaczając, że pokrywa jest dla komputerów Atari serii XE produkowanych w latach...

Sikor umarł...

211

Odp: pokrywa

Jezeli znaczek atari ma przyciagnac potencjalnych kupujacych to niestety bez uiszczenia oplaty za uzycie znaku jestes na nielegalu.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

212

Odp: pokrywa

Taka ciekawostka: nie znalazłem zastrzeżenia w Polsce (ale mogę się mylić), a co ciekawe - interesujący nas znak jest chroniony do 2024 roku, a właścicielem jest fiirma w... Singapurze. Ifrogames ma logo zastrzeżone w ramce. http://www.wipo.int/branddb/en/index.jsp
Jednym słowem - jak nie jest chronione w Polsce - trzeba by szybko zarejestrować, co najwyżej z jakimś drobnym mykiem (nie wiem, zrobić w kółeczku?). Jak jest - to trzeba tylko liczyć, że się właściciel nie upomni... Choć u mnie się nie upomniał (Sikor Soft CD...).

Sikor umarł...

213

Odp: pokrywa

Sikor, na tej stronie jest to samo, co sprawdziłem na amerykańskiej stronie: zarejestrowany jest ten durny znak ATJ|LRI oraz logo Atari plus napis pod logo w prostokącie. Wszystkie inne nie są, albo były a prawa wygasły. Może faktycznie zarejestruję, chociaż kosztuje to półtora kafla. Ale może się opłacić.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

214

Odp: pokrywa

jak napisałem - interesujące nas jest zarejestrowane w singapurze. Swoją drogą - chętnie bym się dołożył, ale musiałbym oddać w ratach 9takie czassy). Myślę, że lotharek też - więc może by warto było? Wtedy można by na legalu używać. A że w Polsce? Mi nie przeszkadza - produkuję na rynek lokalny, a że sprzedaje się dalej...? No cóż, prawa rynku.

Sikor umarł...

215

Odp: pokrywa

Panowie, wedle bazy https://www.tmdn.org/tmview/welcome znak towarowy Atari (i to chyba taki najbardziej nam pasujący) jest zarejestrowany w Niemczech, a o ile się nie mylę rejestracja taka ważna jest w całej UE.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

216

Odp: pokrywa

A może napisać maila do tych gamoni z francji ... to nie boli i nie kosztuje nic.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

217

Odp: pokrywa

Ale znak zarejestrowany przez Alexandra Riedla jest wolny - róźni się na oko tylko nieco wydłużonymi górnymi liniamii... A ten zarejestrowany w Niemczech - według mojego linku podanego wcześniej - jest zarejestrowany w singapurze. Jeśli jest zarejestrowany lokalnie - można zarejestrować (lokalnie) w Polsce. Wtedy jesteśmy w domu.

Sikor umarł...

218

Odp: pokrywa

Adaś, zarejestrowany w 1983 roku, co ciekawe, ma dalej status Registered... Większość ma już status Expired. Sądzę, że on był zarejestrowany te 32 lata temu na potrzeby rynku komputerów, dzisiaj Atari tylko coś próbuje z grami... Tak czy inaczej, spróbuję zarejestrować w PL, może się uda. Zobaczymy co na to Urząd Patentowy.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

219

Odp: pokrywa

Nawet nie próbuj szkoda czasu. Może gdybyś produkował herbatę albo półki do mebli i próbował zarejestrować BARDZO ZBLIŻONY logotyp, to spotkałbyś się ze zrozumieniem UP. Tymczasem w przypadku identycznej branży wniosek zostanie odrzucony. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

220

Odp: pokrywa

Jestem po konsultacjach w sprawie znaku - Atari jest zarejestrowany w PL do 2023 roku, potem jeszcze 2 lata karencji. Commodore do 2016+2. Nie ma szans na uzyskanie praw w chwili obecnej. Mam jednak kontakt do osoby, która rejestrowała dla Atari i Commodore te znaki w PL, zobaczymy co oni na to.... W sumie to robimy im reklamę :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

221

Odp: pokrywa

Ja to widzę tak - ekohipstersko, minimalistycznie i bez rozważań dot. cudzych znaków handlowych.
Pudełko z szarej tektury z recyklingu, a na nim wyłącznie czarna farba:
- obrazek-kontur, po którym można rozpoznać urządzenie, do którego pasuje pokrywa.
- z napisów tylko: "dust cover", "made in Poland" i Twoje logo.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

222

Odp: pokrywa

" zgodnie z art. 156 ust. 1 pkt 3 P.w.p., jeżeli przedmiotem działalności przedsiębiorstwa jest oferowanie części zamiennych, akcesoriów lub usług, to w celu wskazania ich przeznaczenia dozwolone jest posługiwanie się chronionym znakiem towarowym, bez konieczności uprzedniego uzyskania zgody podmiotu uprawnionego do znaku. Na przykład zakład napraw określonej marki pojazdów może mieć szyld z logo producenta, celem wskazania potencjalnym klientom zakresu świadczonych przez siebie usług. Nie może to jednak doprowadzić do mylnego przeświadczenia o istnieniu gospodarczych powiązań między tymi podmiotami. Przepis art. 156 ust. 2 P.w.p. precyzuje pojęcie dozwolonego korzystania ze znaku towarowego i stanowi, że używanie oznaczeń we wskazanym wyżej zakresie dozwolone jest w granicach usprawiedliwionych potrzeb używającego znak towarowy i nabywców towarów, oraz jest zgodne z uczciwymi praktykami w produkcji, handlu i usługach. Nie można zatem podejmować działań, które mogłyby wprowadzić klientów w błąd co do przedmiotu działalności przedsiębiorstwa, np. przez umieszczenie na szyldzie sklepu oferującego niefirmową odzież znaków towarowych znanych producentów."

Czyli małe logo informacyjne jest ok? Oprócz oczywiście wyraźnego wskazania, że producentem jest ktoś inny.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2015-01-07 09:19:23)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

223

Odp: pokrywa

@epi: tak to się zapewne skończy.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

224

Odp: pokrywa

Duddie: weź pod uwagę że to jest polskie prawo, a jak będziesz sprzedawał poza Polskę to obejmie cię prawo innych krajów.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

225

Odp: pokrywa

Adam, nie do końca. To osoba sprowadzająca daną rzecz do kraju musi mieć świadomość, że łamie prawo.
Zresztą swego czasu był szum o to, że na portalach używa się znaku Atari, prawnicy wzywali do usunięcia. Z tego co widzę, niespecjalnie ktokolwiek się tym przejął.
Poza tym zerknij tu:

http://www.ebay.co.uk/itm/Commodore-64- … 3ceece4190

http://www.ebay.co.uk/itm/Commodore-64C … 3ceece4b92

i takie przykłady można mnożyć. Nikt się tym nie przejmuje jak widać... A do tego wyroby łudząco przypominają designem wyroby oryginalne.

Ale tak jak już napisałem: nie chcę się boksować z prawnikami, więc zapewne będzie szary karton z czarnym nadrukiem, bez logo.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...