1

Temat: MNT - Sparta

Mam zapytanie.

Czy ktos spotkal sie z takim programem jak jest dostepny dla posiadaczy KMK pod nazwa mnt tyle ze przeznaczony dla stacji (w tym SIO2IDE). Chodzi z grubsza (yo Grubshy) o programowe zmiany numerow urzadzen Dx:. Np. w tej chwili mam pod D1-D3 partycje sio2ide a pod D4: stacje i zeby pracujac pod sparta zbootowac sie z dyskietki musze zrobic  RESET+SELECT, SHIFT+4 i SHIFT+INV. A czy nie przyjemniej by bylo np. tak: mnt 4 1 RETURN cold /n :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: MNT - Sparta

A ja właśnie miałem o tym pisać...
Tutaj http://trub.sys.net.pl/download/sdx/s2i.arc masz mój nowy programik, który robi dokładnie to co chcesz i jeszcze więcej.
Piszesz, np.
S2I SWAP 4 1 RETURN COLD/N RETURN
Inne opcje:
MOUNT - montowanie ATRa o podanej nazwie,
UMOUNT - odmontowanie ATRa,
CD - zmiana katalogu bieżącego SIO2IDE na HDD (lub CD)
DIR - wyświetlenie zawartości katalogu bieżącego (ATRy i podkatalogi)
SAVE - zapis konfiguracji
INIT - inicjalizowanie katalogu bieżącego
Opis programu w arcu (format Atari) lub tutaj http://trub.sys.net.pl/download/sdx/s2i.txt.
Uwaga: program Sio2Ide Commands  :lol: działa tylko pod SpartaDOS X.

3

Odp: MNT - Sparta

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Gdzie mam wyslac piwo ? Jestes Bogiem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: MNT - Sparta

Program działa i znakomicie spełnia swoją funkcję, ma natomiast jedną bardzo poważną wadę: że nie było go wcześniej ;)

Aha, jedna wskazówka dla użytkowników s2i.com, wyłączcie stację dysków przed wydaniem polecenia s2i swap. Mi się omsknęła reka, wpisałem nie ten numerek co trzeba i zawartosc dyskietki prawdopodobnie powedrowala do krainy wiecznych kasowan.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: MNT - Sparta

programik pewnie fajny ;) ale ja czekam na atr'a z programami i configiem do sparty od Dely'ego  i sie doczekac neimoge...... a Sparta cały czas nieużywana ........

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: MNT - Sparta

Aha, jedna wskazówka dla użytkowników s2i.com, wyłączcie stację dysków przed wydaniem polecenia s2i swap. Mi się omsknęła reka, wpisałem nie ten numerek co trzeba i zawartosc dyskietki prawdopodobnie powedrowala do krainy wiecznych kasowan.

Jakby to napisali w Mikrosofcie :twisted: : This behaviour is by-design  . Chodzi o to, że w wyniku mieszania przypisaniami ATRów do dysków można sobie na tym samym numerze ustawić ATRa i prawdziwą stację. Wtedy będą problemy...

Sprawa nie dotyczy tylko S2I.COM, to samo można uzyskać włączając nagle stację na numerku już zajętym przez sio2ide lub FDISKiem.
Problem jednak istnieje, spróbuję więc w nowej wersji dodać sprawdzanie przed SWAP i MOUNT, czy jakaś stacja nie zajęła już tej pozycji. Pozwoli to uniknąć przynajmniej części takich sytuacji.
Trzeba więc uważać   :!: