26

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Lotharek to co robisz jest wolne i drogie i bez sensu.

A  ja naprawdę chcę Ci pomóc, żeby twoje produkty były lepsze.

Szkoda że nie chcesz skorzystać z dobrych rad, udzielanych ze szczerego serca.

27

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Napisz jakie to dobre rady. Inaczej odpowiednia komisja uzna, że trolujesz po raz kolejny.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

28

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

No przecież było napisane - od początku wątku.

29

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Ale jak chcesz to proszę bardzo, jeszcze raz:

Tamte karty są na 030. To daje więcej możliwości.

a)więcej pamięci
b)pamięć wirtualna
c)enforcer - czyli m.in.  ochrona pierwszego 1k pamięci.

Zwłaszcza tego ostatniego bardzo brakuje, skoro już robisz nowe karty, przydałoby się zmienić procesor na 030.

Największym problemem z starymi amigami jest bardzo wolna grafika.

Jak i tak tam jakieś FPGA wrzucasz, to przydałoby się dorobić grafikę.

Wiele nie trzeba, wystarczy powiedzmy 800x600 do użytków, 320x200 do gier, oczywiście chunky pixel może być 16 bit tylko kolor.

Plus może jakiś mały bliterek z mapowaniem tekstur i wsparciem 3D. Oczywiście tu też nie trzeba wiele wystarczy coś takiego:

http://hackipedia.org/Platform/3D0/html … 3gpge.html

Bardzo proste do zrobienia, a przydało by się.

30

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

swinkamor12 napisał/a:

Bardzo proste do zrobienia, a przydało by się.

Hmm, skoro bardzo proste - czemu nie zrobisz...??

Sikor umarł...

31

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Może dlatego, że nie chce się komuś wpi*ć w projekt? ;)
I zawsze lepiej komentować i narzekać na innych niż samemu zrobić coś lepszego?

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

32

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

rAFAł, szkoda zdrowia...
Jedziesz na mega sztaaaaba do 3city?

33

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Sory, Mały, ale chyba odwiedzasz to forum jako turysta. ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

34

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

?????

35

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

@Miker, @As: Wyraziłem swoje zdanie na temat osób które potrafią tylko kłapać i zniechęcają innych do pracy.

@Lotharek: Szacun.

Ostatnio edytowany przez Maly_swd (2015-01-17 22:33:38)

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

36

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Ahzo...

I Ty zostaniesz big endianem...

37

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Sikor trollujesz

Zjedz snikersa.

Ostatnio edytowany przez swinkamor12 (2015-01-17 22:43:09)

38

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

@swinkamor12: i tak mniej niż ty. Skoro twierdzisz, że taka dopałka to pestka dla Ciebie - zrób taką. Ja nie potrafię.

Sikor umarł...

39

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Dely - a pamiętasz? - zaczęło się od DobregoSera ;)

Czai to ktoś jeszcze?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

40

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Ja wogole nie wiem co na forum atari robia typy z amigowych portali? I co robi na forum atarowskim topik o jakiejs karcie do amigi. Nawet w balaganie ...

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

41

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Co ty Sikor?

Jak już lotarek robi jakieś turbo do Amigi niech to robi porządnie.

Po co kolejny krap, nadający się w zasadzie tylko do ładowania gierek?

Do ładowania gierek na A500 najlepszy jest Gotek, tani, szybki i ogólnie fajny.

42

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

syscall napisał/a:

Ja wogole nie wiem co na forum atari robia typy z amigowych portali? I co robi na forum atarowskim topik o jakiejs karcie do amigi. Nawet w balaganie ...

ta, też mnie to zastanawia, na AA jest więcej  tematów o amidze niż na PPA o Atari.
Z drugiej strony jednak to "amiga" i "bałagan" ładnie się razem komponują :P



swoją drogą to ciekawie wyglądają wyniki karty Vampire600 z rdzeniem Apollo/Phoenix 68000.
Było by fajnie gdyby ktoś Vampire przeportował na ST
http://www.apollo-core.com/bringup/phoenix_imath2.jpg
http://www.apollo-core.com/bringup/phoenix_sysinfo_dec.jpg

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2015-01-18 16:58:58)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

43

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Zaraz ktoś Ci przylezie z kwestią, że to już nie jest Atari ;)- ja bym był ostrożny ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

44

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Apollo to jest/ma być tzw natami.

Natami miało być po raz pierwszy w produkcji latem 2008, potem jesienią 2009,

potem oszuści z natami team zapowiadali natami każdą wiosną aż w 2012 główny elektronik kazał im wyp...

Teraz znaleźli se następnego bidoka który robi elektronikę, i pod którego próbują się podczepić.

Tu żadne kłótnie na temat czy to jeszcze atari mam nadzieję nie grożą,

bo poza wyobraźnią głównego mieszacza z natami team te apollo nie istnieje.

(W obrazki i testy nie wierzę bo oszust ten jest znany z odpowiedniego przygotowania testów).

Chyba że atarowcy zaczną dyskutować wzorem amigowców o tym czy jak w przyszłości za sto lat wreszcie to powstanie to będzie nadal atari.

Wtedy będzie niezła jazda.

45

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

znam temat Natami, śledzę go od lat. pamiętam że było tam sporo bzdurnych dyskusji na temat nowych bzdurnych instrukcji. Ale z tego co widzę ten rozdział jest  już zamknięty.

Najważniejsze że mają gotowy rdzeń 68000 dla Cyclone, który działa na cudzym FPGA np Vampire600 i być może zadziała na MiST.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

46

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Natami jest jak yeti. Podobno istnieje tylko że nikt go nie widział.

47

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Furia 020 to jest praktycznie MAX tego czego potrzebuje się do Ami600. CF w środek, pcimcia z boku i Furia020 - czyli konsola doskonała do amigowania. Ja właśnie szukam takiego, po kosztowego rozwiązania. WHDLoader i 020 bardzo dobrze się dogadują + Rama w "kartę pod klapkę"
Bez 030, ramów, fastów i innych pierdół podrażających koszt zakupu. 
Furia to jest właśnie to;)

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!

48

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

A ja poproszę o oświecenie mnie, bo już nie pamiętam jak z tą amigą było :)

Jaki jest w ogóle sens robienia czegoś pod A600 jak i używania samej A600?
To był chyba dość niszowy komputer? Jaka jest jego zgodność z A500?
Małe Amigi (A500, A600) były chyba głównie używane do gier i dem, więc czy produkcje
z A500 chodzą na A600?

Rozumiem, że A600 może być przyjemniejsza do rozbudowy niż 500 (IDE, PCMCIA),
milej też być może ją używać (mniejsze rozmiary, wbudowany mniejszy modulator, wew. IDE...),
ale jaki jest główny powód robienia tego rozszerzenia do tego właśnie modelu (A600)?

Tak się czasami zastanawiam czy nie sprawić sobie jakiejś małej Amiśki
(do dem i gier) i zawsze chodziła mi po głowie raczej A500 i teraz mam zagwostkę A500 czy A600 :>

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

49

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Amiga 600 to jakaś hybryda łącząca nowszą technologię wykonania (w sensie produkcyjnym) i po części obudowę z a1200 z prastarymi rozwiązaniami technicznymi amigi 500 (ECS+68000 7mhz). Dla mnie totalne nieporozumienie. Bubel który miał być tani i tyle. Cos w stylu Atari 600xl.  Według mnie najobleśniejsza z Amig.

EDIT: Do demek to już lepiej kup gołą A1200, kto wie czy nie będzie taniej niż A600. Nie będą chodzić nieliczne tylko napisane dla A500, za to ruszy wiele swietnych produkcji wymagających A1200...

Ostatnio edytowany przez laborant (2015-01-19 12:24:50)

50

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Jaki jest sens zabawy z jakąkolwiek Amigą (500, 600, 1200, 2000, 3000, 4000 itd.) w 2015roku?
Jaki jest sens zabawy z jakimkolwiek Atari (małym czy dużym) w roku 2015?

Odpowiedź leży w słowie "zabawa". Biorąc pod uwagę bilans zysków i kosztów najlepszym rozwiązaniem jest zakup dobrego laptopa i uruchamianie programów z Amigi i Atari na emulatorach. I szybciej, i wygodniej i zdecydowanie taniej. A że moim zdaniem również mniej zabawy niż na oryginalnym sprzęcie? To już kwestia gustu.

Dla mnie A600 jest świetną platformą do rozrywki i uruchamiam ją najczęściej z trójki 500/600/1200. Mała kompaktowa obudowa, przyjemny Workbench 2.0 i twardy dysk w postaci karty CF pozwalają na wygodną obsługę. Lubię słuchać na niej modułów (stąd A600 podłączona jest do wzmacniacza stereo) do czego A1200 potrzebna nie jest, a i sama sześćsetka kosztuje najwyżej połowę tego ile trzeba dać za A1200.

Oczywiście - większa ilość koni pod maską dodaje maszynce skrzydeł stąd Furia jest świetnym rozwiązaniem choć pewnie wszystko rozbije się o cenę.

Co do demek: twarda rzeczywistość skrzeczy: dobre dema na A1200 wymagają niestety karty turbo z 68060 za DUŻE pieniądze. Dema na A1200 (pod AGA) na standardowy procek szału nie robią. Uruchamiając dema z A500 pod WHDLoad zarówno na A600 jak i A1200 otrzymujemy to samo. A niestety goła A1200 ma tylko 2MB pamięci (na whdload pójdzie niewiele) więc jej rozbudowa o fast jest wymagana (około 300zł za sam fast). Koszt rozbudowy do 2MB A600 to ok. 50zł plus fast w postaci Furii lub innej. Nadal taniej.

A jeśli zabawa ma polegać głównie na oglądaniu tysięcy wybitny, dobrych, niezłych i słabych dem powstałych na A500 to najlepszym rozwiązaniem jest kupno "lotniskowca" czyli Amigi 500 z HxC Floppy Emulator. Najlepsza bo ponad 95% kompatybilność.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.