Temat: [K] Atari 8-bit

Witam, kupię Atari 8-bit.
Najchętniej 65xe lub 130xe (ale rozważę też inne) - mile widziane dodatki.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez zmiennik (2015-01-14 01:34:32)

2

Odp: [K] Atari 8-bit

Określ jeszcze jaki budżet chcesz wstępnie przeznaczyć, bo zakres dostępnych możliwości jest spory. Myślę, że z Atarką tu nie będzie problemu, chodzi o dobranie optymalnej listy tychże dodatków, aby sprzęt był użyteczny :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2015-01-14 03:10:36)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3

Odp: [K] Atari 8-bit

I jeszcze - za żółtą 65XE bez zasilacza zapłacisz ca 50 zł, za szarą (czyli jak z fabryki) - ca 100zł. Wygląd się liczy. Ja mam parę Atarek 65XE, mogę się jednej pozbyć ku uciesze żony :) Wybiorę sprawną zupełnie :)

4

Odp: [K] Atari 8-bit

@qbahusak: jak masz nadmiar Atari, ja chętnie kupię w cenach jak napisałeś.

Ostatnio edytowany przez Rastan (2015-01-15 09:58:53)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

5

Odp: [K] Atari 8-bit

@qbahusak: Rastan'owi nie sprzedawaj bo to handlarz ;p albo chce kolejną, a ja chcę swoją pierwszą po 20 latach...żeby powrócić do retro zabawy!
Z reszta Rastan, jak chcesz kupić Atari to załóż se swój temat...
Qbahusak: wysłałem PW.

@wieczor - przeznaczyć to ja bym chciał jak najmniej wiadomo hehe, ale spodobał mi się bardzo ten pomysł z sio2sd w starym magnetofonie. Niestety taka zabawka to pewnie ze 200zl minimum...a pewnie i z 250zl :/
Atari może być takie jak qahusak pisał, ale przydałoby się rozszerzenie pamięci i zasilacz.

6

Odp: [K] Atari 8-bit

Jak myślisz o rozszerzeniu pamięci i innych dodatkach do Atarki to polecam jeszcze zakup mocniejszego zasilacza do Atari,  stockowy może nie pociągnąć. Na allegro sprzedaje takie gotowe chyba Bart3kK , lub możesz kupić sobie samemu zasilacz - polecam te firmy DVE 5V 4A - na allegro za 25 PLN już z przesyłką i samemu założyć wtyczkę Din-7.

I am operator of my pocket calculator

7

Odp: [K] Atari 8-bit

@darque dzięki za info, dobrze wiedzieć.

@wieczor to Ty muzyczke robisz do demek? :)

8

Odp: [K] Atari 8-bit

@zmiennik: po co piszesz takie głupoty, że jestem handlarzem. usuń te bzdury z postu.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

9

Odp: [K] Atari 8-bit

@Rastan - zarejestrowany od 2002, nabite 330 postów i chcesz mi powiedzieć, że nie masz Atari? A jak masz to po co mi tu wchodzisz w temat w brudnych butach i odstraszasz potencjalnych sprzedawców? Pisząc to co napisałeś dałeś mu do zrozumienia, że tanio sprzedaje i chyba zmienił zdanie. Teraz zrób tak żeby tu wrócił i sprzedał mi te Atari - handlarzyno !!! :)

10

Odp: [K] Atari 8-bit

@zmiennik: przeczytaj sobie zasadę nr 3 regulaminu i wyluzuj.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

11

Odp: [K] Atari 8-bit

Nadmiaru Atari nie mam :)
a zasilacz 1.6A mam. Taki malutki.

A, właśnie zajrzałem na serwis aukcyjny. Rzeczywiście - żólte chodzą po 100-120 zł bez gwarancji działania. Ładne i działające po 150.
Natomiast w wersji BOX nie są wiele droższe - dziwne.

Ja natomiast na pewno mam sprawny, działający i z zasilaczem.

I wyjaśniam: Napisałem, że można kupić za 50-100 (co sprostowałem), oraz że mogę sprzedać potrzebującemu, ale zdania te nie są powiązane. Sprzęt, którego bym się pozbył ma się nijak do tego z serwisów aukcyjnych (m. in wszystko działa i daję gwarancję).

A i jeszcze jedno, wg Twojej @zmiennik definicji ja też jestem handlarzem :D Ale ja się nie obrażem.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2015-01-16 11:18:31)

12

Odp: [K] Atari 8-bit

Jaki błąd w matrixie.... 6 postow i juz dym kręci :) no co za ludzie. Rastan to zaden handlarz, a wątki nie są własnością ich autorów.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

13

Odp: [K] Atari 8-bit

A wszelkie podobieństwo do postaci realnych jest czysto przypadkowe i niezamierzone.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

14

Odp: [K] Atari 8-bit

voy napisał/a:

@zmiennik: przeczytaj sobie zasadę nr 3 regulaminu i wyluzuj.

@ voy - jeżeli uważasz, że nazwanie kogoś handlarzem to wyzwisko czy obelgi to dobrze, że nie jesteś moderatorem...

qbahusak napisał/a:

A, właśnie zajrzałem na serwis aukcyjny. Rzeczywiście - żólte chodzą po 100-120 zł

dzięki jeszcze raz Rastan :)

@syscall - jaki błąd w matrixie... 6 postów i już mu kręcą dym, bo wszedł i chciał kupić Atari, a jak mu ktoś inny wchodzi i psuje wątek, i interes, i komentuje to z uśmiechem zamiast siedzieć cicho - to najeżdżają na niego z każdej strony. :)
Nic dodać nic ująć,
p.s. teraz @qbahusak mi krzyczy 150 za żółte Atari :P dzięki, ale szukam dalej.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez zmiennik (2015-01-16 14:58:58)

15

Odp: [K] Atari 8-bit

zmiennik napisał/a:

@ voy - jeżeli uważasz, że nazwanie kogoś handlarzem to wyzwisko czy obelgi to dobrze, że nie jesteś moderatorem...

Ja jestem moderatorem i uważam, że w naszym środowisku nazwanie kogoś handlarzem jest dosyć krzywdzące i obraźliwe. Uważam również, że posty w rodzaju:

zmiennik napisał/a:

A jak masz to po co mi tu wchodzisz w temat w brudnych butach i odstraszasz potencjalnych sprzedawców?

... nie powinny się znaleźć w wypowiedziach osoby, które ma konto od kilku dni. Poza tym to jest forum dot. kupna i sprzedaży, więc każdy może zgłosić swoje zdanie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: [K] Atari 8-bit

dely napisał/a:

Ja jestem moderatorem i uważam, że w naszym środowisku nazwanie kogoś handlarzem jest dosyć krzywdzące i obraźliwe.

skoro tak uważasz to stosuj się do regulaminu i dawaj bana albo coś...


dely napisał/a:

Uważam również, że posty w rodzaju (..) nie powinny się znaleźć w wypowiedziach osoby, które ma konto od kilku dni. Poza tym to jest forum dot. kupna i sprzedaży, więc każdy może zgłosić swoje zdanie.

a ja uważam, że skoro ja założyłem ten temat i ja chce kupić Atari od kogoś tutaj i do mnie były skierowane jakieś propozycje to osoby postronne nie powinny nawoływać do odkupienia sprzętu, który ktoś mi oferuje.

Ostatnio edytowany przez zmiennik (2015-01-16 15:07:05)

17

Odp: [K] Atari 8-bit

a mi tu pachnie o*l*x.pl  i a*l*l*e*g*r*o  . W jakim kontekście ?? Kto bystry to zrozumie

Ostatnio edytowany przez pablozp (2015-01-16 15:54:14)

.

18

Odp: [K] Atari 8-bit

A wg mnie Ty jesteś handlarzem i szukasz Atarynki żeby na allegro za tydzień sprzedać.

I co?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

19

Odp: [K] Atari 8-bit

właśnie....

.

20

Odp: [K] Atari 8-bit

@zmienik, masz prawo wyrazić swoją opinię, tak inni czytający ten wątek. Problem w tym, że twoje wypowiedzi nacechowane są agresją i to jest problem. Wyluzuj. Agresja rodzi agresję.

Ostatnio edytowany przez Bluki (2015-01-16 16:03:00)

21

Odp: [K] Atari 8-bit

hehe tak jasne, szukam Atari 8-bit za około 700zł po to by wystawić je na Allegro za tydzień - ciekawe kto ode mnie kupi? :)

Szukam osoby która złoży mi Atari - dla mnie, ma to być:
Atari 65xe lub 130xe lub 800xe z wymienionymi kondensatorami, dobrym zasilaczem nowym, lub starym - sprawnym z wymienionymi kondensatorami. Do tego sio2sd w magnetofonie, Ultima 1mb, Stereo (jedno i drugie zamontowane)
Ewentualnie mogą być lekkie odchyły od tego zamówienia na + / -  do zestawu.
Jak jest ktoś, kto podejmie się złożenia takiego sprzętu i wysłania do mnie, to zapraszam na PW, bo widzę, że ten wątek strasznie poszedł w złą stronę...
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez zmiennik (2015-01-16 18:26:09)

22

Odp: [K] Atari 8-bit

Jakub chyba trochę zniżył ceny Atari. Ja, od jakiegoś czasu, próbuję kupić Atari na allegro, ale bezskutecznie. Moja oferta to 75-85 zł. Cena końcowa to ponad 100 zł., czasami nawet za Atari, które nie jest sprawdzone!

Ostatnio edytowany przez Rastan (2015-01-16 21:42:30)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

23

Odp: [K] Atari 8-bit

A przestrzegałem swego czasu, że tak będzie i za brudne popsute trupy trzeba zapłacić ponad 100. I teraz choćby po to tylko, by wyciągnąć pokey-a trzeba rzucić stówkę.  Ale zostałem wtedy trochę zbesztany, że przesadzam itp, itd. :)

24

Odp: [K] Atari 8-bit

Bluki napisał/a:

@zmienik, masz prawo wyrazić swoją opinię, tak inni czytający ten wątek. Problem w tym, że twoje wypowiedzi nacechowane są agresją i to jest problem. Wyluzuj. Agresja rodzi agresję.

Bluki, a kto powiedział że agresja musi być zła?
To agresja zbudowała cywilizację, tylko teraz się pierdzieli te politycznie poprawne głupoty że to takie zuo wcielone i w ogóle love, peace, równość, tęcza itp ;-)

ale to tak nie w temacie wtrącone - sorry

zmiennik napisał/a:

hehe tak jasne, szukam Atari 8-bit za około 700zł po to by wystawić je na Allegro za tydzień - ciekawe kto ode mnie kupi? :)

Szukam osoby która złoży mi Atari - dla mnie, ma to być:
Atari 65xe lub 130xe z wymienionymi kondensatorami, dobrym zasilaczem nowym, lub starym - sprawnym z wymienionymi kondensatorami. Do tego sio2sd w magnetofonie, Ultima 1mb, Stereo (jedno i drugie zamontowane)

powodzenia jak coś takiego chcesz znaleźć za stówkę czy nawet dwie ;-)

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2015-01-16 17:00:32)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

25

Odp: [K] Atari 8-bit

jedynymentos napisał/a:

powodzenia jak coś takiego chcesz znaleźć za stówkę czy nawet dwie ;-)

??? przecież nie napisałem nigdzie, że 100-200, tylko że + / - 700zł, sam to cytowałeś nawet...