201

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Rufus napisał/a:

Nie dałem ludziom tych gier za darmo bo nie dotarłem do wszystkich autorów

Czegoś tu nie rozumiem: czy "te gry" nie są dostępne za darmo? Nie można ściągnąć kopii w postaci plików EXE albo ATR z internetu? A jeśli można, na czym miałoby polegać owo "danie ich ludziom za darmo"? Na przepisaniu ich do domeny publicznej de iure, w której i tak są de facto?

Ostatnio edytowany przez drac030 (2016-10-17 14:39:40)

KMK
? HEX$(6670358)

202

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Na oficjalnej możliwości pobrania ich ze strony a nie jak obecnie z torrentów itp.

203

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Ale przecież można je pobrać "ze strony" (np. z bazy gier na AOL-u), a nie z torrentów. Gdzie jest zatem wartość dodana?

KMK
? HEX$(6670358)

204

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Jak je można pobrać i to nie kradzież to po cholerę dudi podpisywał umowy a avalonem?

205

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Odczep się na chwilę od Duddiego. Ja pytam, gdzie jest wartość dodana wg twojego pomysłu?

KMK
? HEX$(6670358)

206

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Rufus, najpierw pytasz, czy to oryginalne wydania, bo nie chciałbyś brać udziału w paserstwie. Parę postów niżej piszesz, że jeśli ktoś kupuje marne wydania za grubą kasę, to mu brakuje piątej klepki, ale to jego sprawa (i kasa) - zaprzeczasz tym sam sobie. Więc nie wiem komu tu klepki brakuje.
W takim razie ja zaprezentuję moje MARNE wydania. Ale nie kupujcie ich. Poczekajcie aż Rufus za darmo wszystkim zaoferuje lepsze ;)

Post's attachments

DSC_1698r.jpg 1.47 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1699r.jpg 1.61 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1705r.jpg 1.22 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1711r.jpg 1.06 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1712r.jpg 1.46 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1718r.jpg 1.04 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1720r.jpg 1.42 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1723r.jpg 1.8 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1726r.jpg 1.62 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1727r.jpg 1.6 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

207

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

I kolejne.

Post's attachments

DSC_1730r.jpg 846.48 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1731r.jpg 1.1 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1732r.jpg 1.51 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1734r.jpg 932.88 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1735r.jpg 1.02 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1737r.jpg 1.03 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1740r.jpg 951.56 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1741r.jpg 1.56 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1742r.jpg 849.81 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1743r.jpg 1.32 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

208

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

@Duddie, daj spokój. Hejtera najlepiej ignorować.

209

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

I jeszcze parę.

Post's attachments

DSC_1746r.jpg 1.32 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1748r.jpg 1.28 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1749r.jpg 1.89 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1750r.jpg 873.35 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1753r.jpg 1.55 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1758r.jpg 1.8 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1760r.jpg 916.21 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1761r.jpg 1.37 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1762r.jpg 1.4 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1765r.jpg 1.26 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

210

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

i.. jeszcze kilka.

Post's attachments

DSC_1766r.jpg 1.74 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1769r.jpg 975.72 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1770r.jpg 1 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1771r.jpg 1.19 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1772r.jpg 904.85 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1776r.jpg 1.62 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1777r.jpg 1.27 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1778r.jpg 918.69 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1779r.jpg 1.07 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1781r.jpg 1.48 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

211

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

I ostatnie fotki oraz widok wszystkich kasetek razem.

Post's attachments

DSC_1785r.jpg 1.89 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1786r.jpg 826.36 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1787r.jpg 983.12 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1788r.jpg 1.43 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1789r.jpg 938.94 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1792r.jpg 1.15 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1793r.jpg 586.26 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSC_1794r.jpg 642.56 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

212

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Nie rozumiem w ogóle po co ta dyskusja. Rufus nie rozumie do końca co się do niego pisze - widać to na przykładzie korespondencji z Tomaszem Pazdanem, a także na przykładzie swoich wypowiedzi. W ten sposób tylko podbijacie bębenek, a na końcu skończy się awanturą. Po co?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

213

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Gry zostały ponownie wystawione w serwisie Allegro.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

214

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Gry zostały wystawione, wizualny wygląd jest atrakcyjny jednak mam kilka wątpliwości wynikających z opisu.

Zarówno kasety, jak i dyskietki są wierną, 100%-tową kopią oryginałów, wraz z zachowaniem wszelkich zabezpieczeń przed kopiowaniem

Jak kasety zostały skopiowane? Nie chodzi o jakieś super szczegółowe wyjaśnienia. Podejrzewam że miałeś kasety lub obraz kasety z internetu (albo innego legalnego źródła). Jakiego sprzętu użyłeś ty (lub podwykonawca) do nagrania? Pytam bo to bardzo ważna zważywszy na fakt że dalszy opis...

Zapis na taśmie jest specjalnie przygotowany i skalibrowany, zarejestrowany z dużym poziomem zapisu (+10dB), co gwarantuje, że przez długie lata kaseta będzie nam służyć.

Czyli jak konkretnie? Nagranie +10dB wprowadza ogromne zniekształcenia. Kto nie wierzy niech tak nagra muzykę na taśmę. Wiem że zapis cyfrowy jest ciut inny ale pisanie o takim sposobie nagrania sugeruje użycie zwykłego magnetofonu a nie cyfrowego dedykowanego do Atari!

Pierwsze zdanie mnie rozbawiło :D


Wiadomość dla serwisu Allegro: wystawione przedmioty są legalne, produkowane na licencji.

Regulamin allegro zabrania sprzedaży nielegalnych rzeczy.

215

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Rufus napisał/a:

sugeruje użycie zwykłego magnetofonu a nie cyfrowego dedykowanego do Atari!

Magnetofon do Atari był cyfrowy? Naprawdę?

216

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Może nie wyjaśni to wszystkich wątpliwości Rufusa, ale polecam obszerny wywiad z Duddie spisany na łamach najnowszego magazynu Retrokomp. Jest tam wiele ciekawostek i cała otoczka powstania wydania.
http://amiga.net.pl/index.php?lng=pl&am … amp;tms=40

217

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Rufus napisał/a:

Czyli jak konkretnie?

Zapewne w otoczce argonowej lub nawet helowej dla zwiększenia efektu.

Rufus napisał/a:

jednak mam kilka wątpliwości wynikających z opisu.

Jak nic, jakaś komisja musi to wyjaśnić.

218

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Do atari magnetofon był cyfrowy. Niektórzy żyli w błogiej nieświadomości.
Widzę że niektórzy pajacują aby odciągnąć uwagę od istoty problemu. Niewłaściwe nagrywanie na nieodpowiednim sprzęcie to najlepsza droga aby za kolosalną kwotę wydaną na kasety za kilka lat tylko patrzeć na kasety bo wczytać ich się nie będzie dało.

219

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Sam jesteś cyfrowy :) Zapis na taśmie w magnetofonie atarowskim to normalny, analogowy zapis audio. Jedynym problemem, który nie pozwalał np. na czysto programowe turbo bez przeróbek magnetofonu był fakt, że proces konwersji d/a odbywał się w magnetofonie a nie w komputerze i standardowy układ miał ograniczenia.

W zasadzie nagrywane są normalne dźwięki o dwóch różnych częstotliwościach - możesz to skopiować czym chcesz, podbić poziom sygnału co mu wyjdzie na dobre - tak długo jak nie zmienisz samej charakterystyki jakimś equalizerem, który zmieni częstotliwości tych pisków.

Dość powszechnie używano standardowych magnetofonów podłączonych przez prosty interface normalnie wejściem audio, bo taki każdy miał w domu, a atarowski magnetofon był drogi.

Magnetofon cyfrowy nie przetwarza sygnału, na taśmie jest zapisany sygnał w postaci cyfrowej - nic nie usłyszysz, poza ew. lekkim szumem. I używa się z reguły innych taśm, do zwykłego magnetofonu takiej kasety nie włożysz.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2016-10-19 10:36:26)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

220

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Widać, że Rufus kompletnie nie rozumie rzeczy, o których pisze. Robi to raczej dla samego trollowania. Ale mimo tego, spróbuję się odnieść do bzdurnych opinii:

1. Wiesz Rufus co to jest prąd podkładu, saturacja? I dlaczego magnetofon do Atari nie ma generatora prądu podkładu, ani nawet żadnego układu automatyki, regulującej poziom zapisu? Sygnał z Atari jest przekazywany BEZPOŚREDNIO, bez żadnych zmian na głowicę zapisującą. Otóż dlatego, że przy sygnale tego typu nie ma to kompletnie żadnego znaczenia. A przesterowanie o którym mówisz, występuje tylko przy zapisie np. muzyki. W wypadku programu komputerowego - nie. Zarzucasz mi, że kasety są do wyrzucenia, bo nic się z nich nie wczyta - jesteś w wielkim błędzie. Wczytuje się wszystko, gdyż zadałem sobie mnóstwo trudu i poświęciłem sporo czasu na przetestowanie tych nagranych kaset - zrobiłem wiele różnych prób z poziomem zapisu. Wczytują się WSZYSTKIE (sprawdziłem kilka tytułów ładując wszystkie kasety). Zresztą podkreślę jeszcze raz: sprzedaję to jako legalnie działająca firma, daję gwarancję i prawo do zwrotu nienaruszonego towaru zakupionego przez Internet. Gdybym sprzedawał buble, dołożyłbym do interesu, więc muszę dbać o jakość towaru.

2. Obrazy kaset nie są z internetu. Tam istnieją w wersji złamanej, czyli pozbawionej zabezpieczeń, co powoduje, że nie zawsze działają jak należy. Moje pochodzą z odtworzenia i odrestaurowania oryginałów narzędziami A8CAS. Do części z nich mam tzw. Tape-makery, czyli oryginalne programy tworzące kopie na magnetofonie.

3. Co jest zabawnego w opisie, że aukcja zawiera legalne produkty? Regulamin zabrania sprzedaży nielegalnych, co jak wiadomo nie zawsze jest przestrzegane. A opis ten umieściłem na prośbę pracownika Allegro, z którym kontaktowałem się po tym, jak ktoś zgłosił naruszenie zasad.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

221

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Duddie napisał/a:

Widać, że Rufus kompletnie nie rozumie rzeczy, o których pisze. Robi to raczej dla samego trollowania.

Jednak dobrze rozumiem co piszę a ty próbujesz mydlić nieznającym się na rzeczy ludziom oczy!

Duddie napisał/a:

1. Wiesz Rufus co to jest prąd podkładu, saturacja?

Tak wiem. Zwykle sinusoidalny generator o częstotliwości ponad akustycznej użyty w celu lepszego wykorzystania właściwości taśmy magnetycznej. W uproszczeniu - bez prądu podkładu nagranie brzmi marnie.

Duddie napisał/a:

I dlaczego magnetofon do Atari nie ma generatora prądu podkładu, ani nawet żadnego układu automatyki, regulującej poziom zapisu? Sygnał z Atari jest przekazywany BEZPOŚREDNIO, bez żadnych zmian na głowicę zapisującą.

Dokładnie tak

Duddie napisał/a:

Otóż dlatego, że przy sygnale tego typu nie ma to kompletnie żadnego znaczenia.

To po co piszesz że nagrywasz kasety z dynamiką +10dB?


Duddie napisał/a:

A przesterowanie o którym mówisz, występuje tylko przy zapisie np. muzyki. W wypadku programu komputerowego - nie.

Niestety ale zapis "komputerowy" to tylko przesterowany dźwięk.


Duddie napisał/a:

Zarzucasz mi, że kasety są do wyrzucenia, bo nic się z nich nie wczyta - jesteś w wielkim błędzie.

Napisałem że po kilku latach kaset się nie będzie dało wczytać.


Duddie napisał/a:

Wczytuje się wszystko, gdyż zadałem sobie mnóstwo trudu i poświęciłem sporo czasu na przetestowanie tych nagranych kaset - zrobiłem wiele różnych prób z poziomem zapisu. Wczytują się WSZYSTKIE (sprawdziłem kilka tytułów ładując wszystkie kasety).

Czyli testujesz każdą nagraną kasetę czy tylko wyrywkowo?

Duddie napisał/a:

Zresztą podkreślę jeszcze raz: sprzedaję to jako legalnie działająca firma, daję gwarancję i prawo do zwrotu nienaruszonego towaru zakupionego przez Internet. Gdybym sprzedawał buble, dołożyłbym do interesu, więc muszę dbać o jakość towaru.

Nienaruszony towar to taki nierozpakowany! Jak klient rozpakuje pudełko i spróbuje wczytać grę a ta się nie wczyta to mu nie przyjmiesz tego bo towar został naruszony! Po prostu świetnie.

Duddie napisał/a:

2. Obrazy kaset nie są z internetu. Tam istnieją w wersji złamanej, czyli pozbawionej zabezpieczeń, co powoduje, że nie zawsze działają jak należy.

Obraz kasety to nie to samo co plik do załadowania z SIO2SD.

Duddie napisał/a:

Moje pochodzą z odtworzenia i odrestaurowania oryginałów narzędziami A8CAS. Do części z nich mam tzw. Tape-makery, czyli oryginalne programy tworzące kopie na magnetofonie.

Czyli to nie są oryginalne obrazy kaset.

222

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Nie zamierzam się wdawać w idiotyczne ping-pongi słowne. Daję gwarancję na towar. Sygnał komputerowy jest przesterowany, gdy go nagrywasz na oryginalnym magnetofonie. Dlatego ja też tak robię. Wyobraź sobie, że LK Avalon, ASF i Mirage nagrywali na deckach Technicsa, nie troszcząc się o poziom sygnału, a nawet czasem celowo go obniżając, żeby nie dało się skopiować metodą taśma-taśma.

Co twoim zdaniem jest oryginalnym obrazem kasety? Mój jest bit po bicie identyczny z oryginalnym. Ale to widocznie zbyt trudne do ogarnięcia.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

223

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Oryginalny obraz kasety to plik CAS. Tu muszę nadmienić że zużyta kaseta skopiowana w ten sposób pod emulatorem będzie dalej... zużyta. Można odpowiednim oprogramowaniem zregenerować takie nagranie. Sposób nagrania na jakimś magnetofonie audio mija się z celem ale ty wiesz lepiej. Jak to komuś bez różnicy to zapraszam do zakupu kaset u dudiego.

224

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Rufus napisał/a:

Tu muszę nadmienić że zużyta kaseta skopiowana w ten sposób pod emulatorem będzie dalej... zużyta.

Na razie wypisujesz bzdury. Poczytaj sobie o formacie CAS, projekcie Turgen System i o narzędziach A8CAS, ale ze zrozumieniem i dopiero potem się wypowiadaj. Pliki CAS nie są kopiowane pod emulatorem.

Nagrania Duddiego pochodzą z plików CAS utworzonych z oryginalnych wydań i są ich stuprocentowym odwzorowaniem w postaci cyfrowej. Nagranie audio wygenerowane z takiego pliku jest idealną kopią oryginału.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

225

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Rufus napisał/a:

Sposób nagrania na jakimś magnetofonie audio mija się z celem ale ty wiesz lepiej.

Noo, tu akurat Duddie ma 100% rację. Tak, widziałem, jak w Mirage-u nagrywali kasety - choć ja jako wydawca nagrywałem na 1010, bo jakość była o niebo lepsza.

Sikor umarł...