Temat: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

Czy ktoś może polecić dobry program antywirusowy dla XP?
Taki, który można konfigurować, i który nie wyświetla reklam, ni requesterów o update'cie co 15 minut?
Byłbym wdzięczny.
Pozdr.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

2

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

Płatny - nod32 - mało zamula kompa, mało marudzi.
Jeśli miałby być darmowy - AVG Free. Nie wyświetla reklam i nie marudzi zbyt często userowi. Coś łapie.

Omijaj Avasta, Kasperskiego, Macaffiego.

Ostatnio edytowany przez laborant (2015-08-15 18:41:24)

3

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

Ja aktualnie używam Clearsight Antivirus. Nie wiem czy jest wystarczająco dobry, ale na razie nic mi się nie zalęgło i nie absorbuje niepotrzebnie swoją obecnością uwagi użytkownika.

4

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

Najlepszym antywirusem jest wbrew pozorom… brak antywirusa :)

Poważnie.

.: miejsce na twoją reklamę :.

5

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

O ile korzysta się w pojedynkę z kompa i najlepiej bez internetu, to tak.

Ostatnio edytowany przez laborant (2015-08-15 18:53:58)

6

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

@skrzyp: może pod Linuksem. Na Windows wolałbym nie ryzykować. :)

Ja używam Comodo Internet Security Premium (zapora + antywirus), a od czasu do czasu przeskanuję kompa Malwarebytes Anti-Malware, AdwCleaner i SUPERAntispyware.

Ostatnio edytowany przez voy (2015-08-15 18:53:18)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

7

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

A propos Clearsight anitivirus - czy ten sajt, instalki.pl nie wzbogaca instalek o adware / spyware, tak jak to robią na "dobreprogramy"? Cos mi się wydaje, że chyba tak.

Ostatnio edytowany przez laborant (2015-08-15 18:54:42)

8

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

Chyba nie, przynajmniej dotychczas. Dlatego nie korzystam już od dawna z "dobreprogramy.pl".

9

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

W XP jest wbudowany antywirus - Microsoft Security Essentials. Działa.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

10

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

Na maszynach domowych instaluję Avirę Free ma dobrą wykrywalność (dość wysoko w rankungu VB) i nie zamula kompa. Dodatkowo można użyć dodatkowego silnika do okresowych skanów jak ClamWin.

11

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

laborant napisał/a:

O ile korzysta się w pojedynkę z kompa i najlepiej bez internetu, to tak.

Z tym drugim się nie zgodzę, ale z tym pierwszym tak, w końcu po coś komputer jest "osobisty". Majtkami też się dzielicie z innymi domownikami?

voy napisał/a:

@skrzyp: może pod Linuksem. Na Windows wolałbym nie ryzykować. :)

Od 2005 do 2013 miałem maszynę z Windows XP (przez spory czas też 7) i parę epizodów z Windows Server 2003R2 i 2008R2. Na żadnym właściwie nie miałem antywirusa… Czy wyglądam jakby mój brzuszek był niezadowolony?

A niech mi ktoś powie, że "miałeś wirusy tylko o tym nie wiesz", to od razu uprzedzam pytanie: "bo trzeba patrzeć pod nogi, jak się chodzi".

.: miejsce na twoją reklamę :.

12

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

skrzyp napisał/a:

Z tym drugim się nie zgodzę, ale z tym pierwszym tak, w końcu po coś komputer jest "osobisty".

Już kilkadziesiąt lat temu wymyślono konta użytkowników z różnymi poziomami dostępu do zasobów. Kaman.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

skrzyp napisał/a:

Z tym drugim się nie zgodzę, ale z tym pierwszym tak, w końcu po coś komputer jest "osobisty". Majtkami też się dzielicie z innymi domownikami?

A u Was kazdy ma własną pralkę i lodówkę? :)

Komputery w przeciwieństwie do majtek mogą być osobiste albo nie np domowe. Ale faktem jest, że antywirusa nie miałem już od dawna, wirusa też nie. Rodzinę lepiej edukować niż blokować, bo jak nawet na swoich osobistych coś sknocą to i tak ja będę musiał z tym walczyć :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

14

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

dely napisał/a:

Już kilkadziesiąt lat temu wymyślono konta użytkowników z różnymi poziomami dostępu do zasobów. Kaman.

Aż mi się przypomniał żart:
- Jak uzyskać najlepszą separację użytkowników i zarządzanie uprawnieniami w Windows?
- Dać każdemu osobny dysk twardy z własną instalacją systemu.

Smutne, ale prawdziwe :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

15

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

To musi być bardzo stary żart :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

16

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

Ale niestety nadal aktualny, z tego co widzę - nic się jeszcze w tej materii nie nauczyli.

.: miejsce na twoją reklamę :.

17

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

No właśnie chyba nie bardzo widzisz. A jakiś konkret?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

18

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

Słabo widzisz albo masz pole widzenia ograniczone wirusem GNU/Pryszczers.

Uczą się i to bardzo szybko i od najlepszych :) Np od BSD, od windowsa 2000 (ile to juz lat? ) jest tam kilka ważnych z punktu widzenia security rzeczy :) Na szybko przychodzi mi do głowy zapora (oparta na ipfw) , MAC, TPE. 

Ilość wirusów czy innego malwaru nie przekłada się zawsze na jakość systemu, czasem po prostu łatwiej i pewniej jest infekować systemy których jest po prostu więcej, albo jest ich więcej w targecie ataku.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

19

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

Skrzyp: przyjmijmy, że używasz XP, to jaki masz złoty sposób na niezałapanie czegoś w internecie? Zakładam, że komp użytkowany na co dzień, a nie tylko i wyłącznie do wchodzenia na debian.org i sourceforge raz w miesiącu?

20

Odp: Dobry ANTYWIRUS dla XP?

dzięki za hint z tym Clearsight