1

Temat: Let there be light

No wreszcie się udało. Dokonczylem (jako pierwszy?) swoj projekt oswietlenia atarki. Robocza nazwa kodowa to GLOW BUDA.

W rolach głównych:

- 2 rezystory redukujące prąd 5V -> 3V
- 2 diody 10mm niebieskie ultrajasne.
- kawałek cyny
- kawałek druta
- plexi

Special guest star:

Atari 320XEPGM

Fotosy z placu boju:

http://www.tkdami.net/~atari/m_001.jpg
Teraz juz nigdy nie bedziesz mial problemow z trafieniem w port joya

http://www.tkdami.net/~atari/m_002.jpg
Podano żeberka do stołu

http://www.tkdami.net/~atari/m_003.jpg
W razie potrzeby podłączenia Telewizora, latwo trafic

http://www.tkdami.net/~atari/m_004.jpg
Żeberka - dokładka.

Myslalem, ze mi zasilacz siadzie poniewaz w srodku w roli głównej wystepuje rowniez sio2ide, ale wszystko działa i buczy :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Let there be light

WOW! Po tym co widze to super Ci to wyszło. Chyba warto tuningować atari a nie PC :)

3

Odp: Let there be light

Delykatnie mówiąc... róló  :!: Blue power rzondzi!  :D

4

Odp: Let there be light

Ale wypas!!!!!! 8O

bits received: 001000100010110000100010

5

Odp: Let there be light

Blue System, yeah! :D

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: Let there be light

Całkiem ładne. Kurde, jak bym to miał to bym siedział po ciemku i się na to gapił :)

7

Odp: Let there be light

to na razie jak mowilem wstepna wersja, jeszcze musze dobrze oszlifowac krawedzie plexi zeby wiecej swiatla z diod pochlanialy, bo w tej chwili dobrze to wyglada niestety tylko z boku.

Kompletnym wypasem byloby dorobienie jeszcze czujnika swiatla, ktory by po zapadnieciu zmroku sam wlaczal GLOW BUDE :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: Let there be light

...redukujące prąd 5V -> 3V....

Dla ścisłości w tym przypadku zmniejszasz napięcie a nie prąd :)

A w ogóle to niezły bajer !

9

Odp: Let there be light

wsadz jeszcze w klawiature ze 2 zimne katody kolorowe, zeby się ładnie świeciła.   no i jeszcze jakieś alufele ;)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

10

Odp: Let there be light

Dely a mozesz opisac dokladniej szczegoly konstrukcyjne? Podaj typ diod, rezystory, ktore dobrales, jak zamocowales w srdoku, gdzie ta pleksi itp.
Moze fotki instalacji wewnatrz?
Po co inni podjarani obrazkami maja eksperymentwac od poczatku...

dzieki z gory

11

Odp: Let there be light

wypas ;) jak bym chcial zamontujesz mi cos w tym stylu? ;)
czujecie klimat na party jak by kazdy mial taka atarke (rozne kolory) ...

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

12

Odp: Let there be light

zajebiste :)

13

Odp: Let there be light

Dely a mozesz opisac dokladniej szczegoly konstrukcyjne? Podaj typ diod, rezystory, ktore dobrales, jak zamocowales w srdoku, gdzie ta pleksi itp.

OKS. Diody to zwykle 10mm niebieskie swiecidelka na 3V. Rezystory to bodajze 470`tki. Plexi jest grubosci 6mm i wyciete w romb o wymiarach "grilla" i przymocowane do gornej czesci budy (na razie na tasme bo jeszcze musze ladnie ja oszlifowac). 2 diody sa rowniez przymocowane do gornej czesci budy tak, aby oswietlaly plexi (jedna po lewo, druga po prawo). Dlaczego plexi? Ano dlatego ze mam srodku kontroler sio2ide oraz dysk na ekranie i diody nie mialy miejsca zeby sie rozwinelo swiatlo po calej budzie, a tak to plexi swieci calosciom :)

Fotek budy w srodku na razie nie pokaze bo uklady elektroniczne "na pajaka" jakie do tej pory widzieliscie to jest nic w porownaniu z burdelem jaki mam w tym momencie w srodku :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: Let there be light

WOW !  8O  Niesamowita sprawa !  8)
Ale ja tam przedkładam funkcjonalność nad estetykę, dlatego mam nowy projekt dla amatorów tuningu Atari. :)
- Idą długie zimowe wieczory - może podgrzewane klawisze ? Heheheheh
;)   ;)   ;)

15

Odp: Let there be light

no to istna rewolucja - zazwyczaj wszyscy sie martwia o odprowadzanie ciepla z kompa :)
wroze dosc waski rynek dla tego produktu ;)

16

Odp: Let there be light

Ej... toz to wystarczy zmontowac tunel (moze z gietkich rurek o odpowiednim przekroju) z wiatraczkiem na przedzie. Szloby to przez radiator na procku a konczylo sie waskim (vaskim?) nawiewem na klawiature...  :lol:

Czyzby ogolnoswiatowy problem cieplownictwa zostal rozwiazany?  :D

17

Odp: Let there be light

HA ! Tego się nie spodziewałem. :)
Proste i skuteczne rozwiązanie totalnie abstrakcyjnego pomysłu.  8)
Ale najlepsza przeróbka jaką można zrobić w XE to popielniczka (jak w XL heheh  ;)  ) i otwieracz do butelek na przedniej krawedzi obudowy.  8)

18

Odp: Let there be light

Super!

Podejrzewam ze u Vasca oswietlenie sali bedzie calkowicie zbedne :-)

pzdr,

thePink

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

19

Odp: Let there be light

Podejrzewam ze u Vasca oswietlenie sali bedzie calkowicie zbedne :-)

to może wejściówka też spadnie???  :lol:  :lol:  :lol:

I Ty zostaniesz big endianem...

20

Odp: Let there be light

No wygląda to lepiej niż widziałem jakiś czas temu....

thePink: cool avatar!

21

Odp: Let there be light

Dely widze,że stanowisz poważną konkurencje dla firmy co zwie sie Aristo chyba...która produkuje swiecące obudowy,diody al'a bliskie spotkanie III stopnia i miecze swietlne na licencji Lucasa pod USB:)

czyżby technologia Blue Tooth na XE:))))))))

gep/lamers^dial

22

Odp: Let there be light

...redukujące prąd 5V -> 3V....

Dla ścisłości w tym przypadku zmniejszasz napięcie a nie prąd :)

A w ogóle to niezły bajer !

napięcie zasilania zmniejszone o spadek napięcia na rezystorze polaryzuje diodę => mniejszy prąd płynący przez diodę => dioda świeci zamiast trzasnąc :)