Temat: [K] Kupię uszkodzoną mysz STM1

Witam !
Może ktoś chce się pozbyć uszkodzonej myszy STM1, może być totalny złom, niekompletna, zależy mi głównie na sprawnych diodach LED, potrzebuję jako dawcy części, na razie zlokalizowałem tylko uszkodzoną diodę i mam nadzieję, że scalak LM jest sprawny. Druga sprawa to ciekawe, czy uda mi się ja wymienić cha, cha, cha!

2

Odp: [K] Kupię uszkodzoną mysz STM1

Przepraszam, gdzie w myszy są diody led ? Może chodzi o fototranzystor ? Od starej myszy od pc lub amigi podchodzą.

JiL Fan.

3

Odp: [K] Kupię uszkodzoną mysz STM1

.. a po drugiej stronie na przeciwko fotranzystora jest co?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

4

Odp: [K] Kupię uszkodzoną mysz STM1

No ja to coś właśnie nazwałem LED, tylko są dość specyficzne, mają troszkę inną budowę niż tradycyjne diody LED.

5

Odp: [K] Kupię uszkodzoną mysz STM1

jak to zwał tak zwał, pod multimetrem zachowują się dokładnie jak diody, natomiast nie jestem do końca pewien, czy nie emitują promieniowania podczerwonego, po co na przeciwko byłby fototranzystor bez źródła jakiegoś światła:)

6

Odp: [K] Kupię uszkodzoną mysz STM1

wystarczy kupić transoptor szczelinowy, tam są takie diody, jak potrzeba. Chociaż diody tak łatwo się nie palą, chyba, że po eksperymentach.

7

Odp: [K] Kupię uszkodzoną mysz STM1

Właśnie tego się obawiam, scalaka który tam siędzi nie umiem sprawdzić, a mysz przepięta od drugiego STE, działa, kupiłem 1040STE w pełni świadomy, że mysz jest zwalona, kursor przesuwa się tylko w górę i w dół, pomierzyłem na samym początku diody i jedna z 4 zachowuje się inaczej iż pozostałe w jedną i drygą stronę nie przewodzi:)

8

Odp: [K] Kupię uszkodzoną mysz STM1

A może zimny lut? Przelutuj pady leda.

9

Odp: [K] Kupię uszkodzoną mysz STM1

No i okazuje się, że chyba szwankuje "wtyczkologia", muszę poszukać schematu myszki, bo zdaje się, że jeden pin we wtyczce jest pusty i nie przewodzi :) jest przerwa między tym pinem a padem na PCB, tam jest pomarańczowy przewód, generalnie cała wtyczka jest mocno zmęczona może wewnątrz styki są pozgniatane i nie wchodzi do końca w gniazdo, myślę, że to jest ta przyczyna, a z drugiej strony ciekawe, czy gdzieś można zdobyć taką wtyczkę z odzysku?

10

Odp: [K] Kupię uszkodzoną mysz STM1

Kup zwykłego COMa za 50 groszy i przelutuj.

Sikor umarł...

11

Odp: [K] Kupię uszkodzoną mysz STM1

I potem wkładaj tego COM do portów pod klawiaturą w ST :) Szczerze mówiąc, to ja też szukałem "zwykłych" wtyczek 9 pin, takich jak były kiedyś w joystickach i myszach i chyba nie umiem szukać, ponieważ nigdzie nie znalazłem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: [K] Kupię uszkodzoną mysz STM1

Wyłuskujesz metal, reszta w szeroką koszulkę termokurczliwą i jest ok. Wtyczek też kiedyś szukałem i brak raczej.

Sikor umarł...

13

Odp: [K] Kupię uszkodzoną mysz STM1

Pierwsze co to złapałem za nożyk i ostry śrubokręt, ale w międzyczasie odezwał się Artik-wroc i jak zawsze jego pomoc okazała się bezcenna, więc na obecną chwilę temat do zamknięcia, ale oczywiście nie odpuszczę zabawy z wtyczką.