1

Temat: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

Witam,

O ile pamiętam był to format kompresji na Atari, nie pamietam natomiast czym to się obrabiało. Czym to przerobic np do ATR?

Pozdrawiam

2

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

Atarowski program unarc24.com potrafi rozpakowac pliki *.arc. Znajdzi go, wrzuc do ATRa, *.arc tez musi byc na ATRze. Podepnij wystarczajaco duzo dyskow, odpal i rozpakuj :)

3

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

i udało się, dzieki...

4

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

Windowsowy WinAce potrafi rozpakować ARCe. NIestety tylko rozpakować i nie obsługuje archiwów z hasłem...
Kto wie, co na PC łapałoby ARCe w pełni? Najlepiej pod Win.
Czy ktoś nie podjąłby się napisania wtyczku do WinCms?

5

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

Przeciez sa dosowe pkxarc czy cos w podobie.

6

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

Nie wiem, czy przypadkiem stary poczciwy NortonCommander nie da sobie z tym rady...

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

Istnieje odpowiedni plugin do Total Commandera, ktory obsluguje m.in. ARC-e (i wiele innych archiwow). Plugin mozna sciagnac np. stad: http://clubtotal.free.fr/modules.php?na … amp;cid=28

8

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

Thx. Ciekawe, czy obsługuje archiwa z hasłem... Pozostaje sprawdzić.

9

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

Luknijcie też tu:  :D http://www.networkingfiles.com/Compress … ark_3.html

Program jest świetny - w sumie nie chwyta tylko amigowych archiwów LZX  :?

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

10

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

jest inne wyjście...mozna zainstalować emu Amigi i odpalić sobie File Master-a...on idealnie obsługuje archiwa arc itp... :D  :D  :D o lzx przez skromność nie wspomne... :P

a co lzx traktuje pod wingrozą tak na marginesie,bo to ciekawy wątek?

gep/lamers^dial

11

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

Ja wiem o tym:

http://www.totalcmd.net/plugring/lzx.html

Ale tylko depacking.

12

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

Jest tez takie cóś  :D : http://www.aminet.net/~aminet/util/arc/UnLZX2.lha - tez tylko rozpakowywanie.

Kumpel cos mi kiedys gadal, ze autor LZX robi teraz w MałymMiękkim  :P i podobno zmodyfikowane algorytmy LZX'a wykorzystywane sa teraz przy archiwach CAB, ale czy to prawda... :?

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

13

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

Ale zrodelka LZX'a to moglby wypuscic...  :o Ech, gdyby tak porcik LZX na PowerPieca...  :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

14

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

bezplatny ALLADIN EXPANDER (kiedys zamieszczony w "ENTERZE") w sposob wygodny i szybki rozwiazuje problem depakowania danych z *.ARC pod Windowz....  8)

15

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

A skąd go?
Rozpakowanie to nie problem (WinACE np). Chodzi mi o pakowanie i obsługę haseł...

16

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

Dracon: to może rzuć linka do tego progsa -> ocenimy, wypróbujemy, skrytukujemy jeśli potrzeba, a nie tylko ludziom smaka robisz...

I Ty zostaniesz big endianem...

17

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

A skąd go?

Przychodze wam z odsiecza i zapodaje tymczasowy link:
ALLADIN EXPANDER v5.0


Rozpakowanie to nie problem (WinACE np). Chodzi mi o pakowanie i obsługę haseł...

nie wiem po co sie jeszcze bawisz formatem ARC,
raz ze na atari bylo jeszcze pare innych wydajniejszych,
dwa, ze jesli jestes tak przywiazany do ARC'a, to obsluge tych archiwow masz w cartridge ze Sparta DOS'em....  :D

18

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

> nie wiem po co sie jeszcze bawisz formatem ARC, raz ze na atari bylo jeszcze pare innych wydajniejszych,

Na przyklad?

19

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

na pewno bylo kilka, w tym co najmniej jeden zachodni....
jeden z nich, ale polski,  to bodajze "APC ARC".....

20

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

APC ARC byl do calodyskow jak DC3, do plikow innego poza ARC nie znam - stad pytanie. Poszukaj jesli mozesz - straszniem ciekawy!

21

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

A dlaczego nikt tu nie wspomnial o LZH? Lepiej kompresuje niz ARC. UNLZH na atarce jest, a pakuje sie na PyCy (no... wiem ze na amidze na pewno; co do pc nie mam pewnosci).

A zreszta kompresor LZH na atari nie powstal ze wzgledu na wymagania pamieciowe. Teraz gdy wiekszosc ma minimum 320kB napisanie czegos takiego byloby chyba mozliwe (tylko komu my sie chcialo ;) )

22

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

Mam unity do pascala wykorzystujace alkorytm lzh, jednak pytanie: czy mowiac o lzh macie na mysli jakis format lzh czy raw dane skompresowane ta metoda? Jezeli to pierwsze to by trzeba sie zakrecic za specyfikacja, zeby naglowki porobic.

23

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

O LZH bylo co nieco w jednym z numerow "TAJEMNIC ATARI", nawet jakis maly (de)paker autor zamiescil... :)

A co do szukania konkurentow ARC'a - nie mam sil do tego, ale wiem ze ARC byl najpopularniejszy, lecz nie najwydajniejszy... 
Moze przy okazji na to trafie, albo nalezy jeszcze popytac kogos z zagranicy....  ;)

24

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

Po co się bawię arcem? Bo na przykład mam na Ataraku dużo archiwów, w tym zabezpieczone hasłem.

25

Odp: jak w 800winplus otworzyć pliki *.arc

ARC wg mnie przyjal sie jako standard i koniec. ZTCW to jest jednym z bardzo niewielu formatu archiwów posiadających paker i depaker na Atari. Na jego zdecydowany plus nalezy zaliczyc np. wystepowanie w SDX, nie trzeba czekac na zaladowanie aplikacji tylko ma się ją "na juz".

Co do rozpakowywarek to wystepuja powszechnie unlzh, unzip (megaróló xunzip foksia) i unarc.

Co z tego skoro spakuje na atari tylko ARC`em? Wg mnie ARC róló i koniec.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.