226

Odp: Książki SOETO

51 :) zamówienie poszło @

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

227

Odp: Książki SOETO

dodatek o xBIOS to nie bedzie tylko suchy opis, bedzie zawieral przyklady, jedym z nich moze byc propozycja od forumowicza :-) pomysly najlepiej prosze przeslac na maila :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

228

Odp: Książki SOETO

Widzę, że dokonaliście już profanacji ;)

A można zamówić książkę bez dodatku o xbios?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

229

Odp: Książki SOETO

Niestety, chyba wszystkie książki będą skażone xBIOSem oraz nielegalami, co trochę mnie martwi.
Ale może dla tych którzy uważają, że system nas wyzwoli, też coś się znajdzie?

.: miejsce na twoją reklamę :.

230

Odp: Książki SOETO

Sorry, ale z mojej strony chcąc kupić reedycję chciałem otrzymać treść taką jaką miałem w oryginale. Notabene np. oryginały gier z edycji kolekcjonerskiej mają nawet powielone zabezpieczenia, więc nie bardzo rozumiem skąd taka decyzja w stosunku do książek.

Miałem zamówić, ale przez ten fantastyczny dodatek wrócę do starego wydania.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

231

Odp: Książki SOETO

Pin napisał/a:

Sorry, ale z mojej strony chcąc kupić reedycję chciałem otrzymać treść taką jaką miałem w oryginale.

No przecież będziesz miał taką treść jak w oryginale. :)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

232

Odp: Książki SOETO

@pin: Dodatek zawsze możesz wyrwać :)
@xxl: Czy będzie tam omówienie idei stojących za xBIOSem czy analogicznie jak w przypadku opisu nielegali - opis funkcji z przykładami użycia? Może dodałbyś tam coś więcej niż jest na stronie?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

233

Odp: Książki SOETO

mono napisał/a:

@pin: Dodatek zawsze możesz wyrwać :)

Właśnie miałem mówić. :)

mono napisał/a:

Może dodałbyś tam coś więcej niż jest na stronie?

W "6502" jest tylko to samo co na stronie, ALE poza tym jest też 7 (słownie: 7) przykładów "optymalizacji" kodu :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

234

Odp: Książki SOETO

żeby tylko nie okazało się, że są to strony 40 do 51 :D ... szczególnie, że to środek książki :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2017-04-30 00:06:09)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

235

Odp: Książki SOETO

skrzyp napisał/a:

W "6502" jest tylko to samo co na stronie, ALE poza tym jest też 7 (słownie: 7) przykładów "optymalizacji" kodu

nawet niezbyt uwazny czytelnik zauwazylby ze nie to samo co na stronie, uwazny odnajdzie kilka fundamentalnych zmian.
jak bede mial kiedys czas to moze faktycznie uzupelnie strone. co do przykladow - pokazane sa pewne schematy z zacheta do zglebienia tematu dla dociekliwych :-) hmmmm, nie umiescilem przykladow z DOP i TOP ale wydaja mi sie one tak oczywiste...

w tym wypadku zgodze sie - przy xBIOS trzeba polozyc wiekszy nacisk na przyklady.


Pin napisał/a:

żeby tylko nie okazało się, że są to strony 40 do 51 :D ... szczególnie, że to środek książki :)

dodatki sa na koncu ksiazki po oryginalnych aneksach.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

236

Odp: Książki SOETO

Widzę, że już Wasze prywatne wojenki przeniosły się do wątku o książkach. Nie bardzo rozumiem problem... Przecież każdy może napisać dodatek o swojej wersji ulubionego środowiska, do czego zachęcałem - chętnych nie było. Więc teraz proszę nie krytykować moich decyzji o dodatkach. Jeżeli wyznajecie inną ideologię - napiszcie o niej dodatek. Gdzie są wszyscy zwolennicy 65C816 i innych nowoczesnych rozwiązań? Zapraszam do pisania dodatków, uzupełniających tematykę książki. Niebawem może się ukazać Mapa Pamięci Zientary - Dyskowe Systemy Operacyjne - może ktoś się pokusi o napisanie dodatku o Sparcie? A do Procedur WE/WY np. o rozszerzeniach, których nie było w momencie pisania oryginału.
@Pin: paradoksalnie, wiele osób zdecydowało się zamówić te książki właśnie ze względu na dodatki. Jest to, moim zdaniem, wartość dodana w stosunku do oryginału. Oczywiście obowiązku czytania (a tym bardziej zakupu) nie ma.
Bardzo Was proszę o powstrzymanie się od złośliwych uwag, to wcale nie pomaga.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

237

Odp: Książki SOETO

Pin napisał/a:

Miałem zamówić, ale przez ten fantastyczny dodatek wrócę do starego wydania.

Ja wprost przeciwnie, ze względu na dodatek postanowiłem kupić nową edycję, bo inaczej to do czego byłyby mi potrzebne dwie identyczne książki?

238

Odp: Książki SOETO

.. no nie całkiem identyczne, bo stara uległa już bio-degradacji i jest coraz trudniej :D

Co do książki np. o DOS'ach to ze Spartą X może być o tyle ciężko, że dokumentacja usera + programisty to około 380 stron ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

239

Odp: Książki SOETO

Pin, podałem to jako przykład, to nie musi być encyklopedia Sparty, a np. podręczne zwięzłe informacje na początek.
Możesz także zaproponować własny temat, co więcej - napisać dodatek o nim :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

240

Odp: Książki SOETO

.. jak by tak "spiąć poślady" to na edycję o dosach ile jest czasu?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

241

Odp: Książki SOETO

Miesiąc, może ciut więcej.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

242

Odp: Książki SOETO

W takim czasie chyba tego nie ogarnę, ... mam na głowie Wapniaka i przygotowania do koncertu na Wapniaku, oraz przygotowanie materiału z innego projektu.. dołączyłem niedawno do takiej oto formacji:

https://www.youtube.com/watch?v=CYtYjUOpmrY

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

243

Odp: Książki SOETO

@Duddie, pewnie nie zamówię póki co jeszcze problemy z $$, a inne rzeczy na głowie) - ale mam uwagę. Poki to jest render - do ogarnięcia. Delikatnie mówiąc - tytuł na tym tle jest nieczytelny. Proponowałbym nieco zwiększyć (główny tytuł, bez podtytułu) i dać w lekkiej, białej kontrze.
P.S.
Na Miguta nadal się piszę, jakby co ;)

Sikor umarł...

244

Odp: Książki SOETO

Pawełku, jak zapewne wiesz, produkt finalny na pewno będzie inaczej wyglądał, bo ciągle jakieś poprawki, zmiany kosmetyczne itp. są wprowadzane... Ale dzięki za sugestię.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

245

Odp: Książki SOETO

Powiększyłem nieco tytuł i zrobiłem render w wyższej rozdzielczości. Jak powiększysz, to zobaczysz, że w realu będzie lepiej to wyglądać niż na niskorozdzielczym renderze.

Post's attachments

Poradnik Programisty Atari.png 1.8 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

246

Odp: Książki SOETO

A dałoby się zrobić żeby te tło było scrollowane? Fajne by to wyglądało.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2017-05-01 11:13:39)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

247

Odp: Książki SOETO

Ja popieram Sikora, tytuł jest nieczytelny.

Na dodatek zastosowano dodatnie światło między literami bez zrobienia tego pomiędzy wyrazami. Wyjątkowo nieestetycznie to wygląda.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

248

Odp: Książki SOETO

Dely: mówisz i masz. Trochę marudzicie, a zaraz zaczną marudzić zwolennicy oryginalnego wyglądu, że nowy za bardzo odbiega od oryginału i nie kupują dlatego ;)

Ostatnio edytowany przez Duddie (2017-05-01 18:03:02)

Post's attachments

Poradnik Programisty Atari.png 1.8 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

249

Odp: Książki SOETO

Jurek, ja nie marudzę - przepraszam, że mogło to tak zabrzmieć. Chciałem tylko zwrócić uwagę na błędy w typografii.

Natomiast tak, jestem za oryginalnym wyglądem :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

250

Odp: Książki SOETO

@Jurek, po prostu chcemy, by było "perfect". Sam masę błędów robię, mimo, że ktoś czyta... Teraz jest prawie o.k. - dałbym jeszcze 1pkt kontrę w kolorze białym przy tytule i by było git, choć, przy tak dużym (długim) tytule przełamałbym to jeszcze:

      PORADNIK
PROGRAMISTY ATARI

Zasadniczo dobrałbym nieco inny font, ale tu się nie wtrącam - działają jak sądzę prawa serii wydawniczej... Aha, pogrub sam tytuł na grzbiecie - będzie lepiej wyglądał i nie zlewał się z autorem...

Sikor umarł...