51

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

dely napisał/a:

Log mógłby być dostępny nawet i jutro, ponieważ jest i tak prowadzony - musiałbym mieć tylko chwilkę, żeby go gdzieś wystawić poza panel administracyjny

jaki weryfikowalny mechanizm tamper-proof jest dla tego loga moderacji?
Bo jezeli nie ma, to nadal nie idziecie do przodu...

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

52

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Nie ma, to jest plugin / rozszerzenie PunBB Development Team.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

53

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

No i konkrety.

dely napisał/a:

Niestety nie ma funkcjonalności komentowania, ale gdyby ktoś miał nieco dłuższą chwilkę i moce przerobowe, to jest oparty na oficjalnym rozszerzeniu do punBB o nazwie "Events registration" - kod źródłowy jest dostępny. Można to rozszerzenie sforkować, uniezależnić od forum i dodać możliwość dopisywania komentarzy przez użytkowników oraz administratora, ponieważ w obecnej formie jest logowane co zostało zrobione, ale jest to sucha informacja - np. "post #12345 was deleted", nie ma informacji dlaczego.

To żeby za bardzo nie komplikować, wystarczy dorobić tylko pole "uzasadnienie" do pluginu. A ewentualne komentarze/zaząlenia robić ręcznie, tj. wystawić osobną kategorię, w której użytkownik jako tytuł posta wstawa "ID zdarzenia: nazwa zdarzenia" i w poście swoje zażalenia. Co też oznacza, że użytkownicy zablokowani/zbanowani powinni mieć dostęp do tego subforum.

dely napisał/a:

Taki mechanizm jest od dawna, tyle że jest ręczny. Kiedyś po prostu kasowałem offtopiki, ale zwrócono mi uwagę i tego się już nie robi.

Nie musi być automatyczny, po prostu niech będzie wykonywany. :)

dely napisał/a:

To nie jest kontrowersyjny pomysł, tylko coś, co powinno być w każdym silniku forum.

Tyle dobrze, że przynajmniej jest zgoda administracji.

dely napisał/a:

Nie jest stale rozwijany, aktualizacji nie było już chyba z pół roku.

Aktualizacje są co około pół roku w miarię regularnie, przynajmniej częściej niż PunBB :)

Jeśli chodzi o SMF, to była moja druga propozycja po FluxBB, ale uznałem że post zbytnio by się rozrósł. Też go używałem i myślę, że z poziomu użytkownika przydałoby się jednie zmienić motyw na jakiś bardziej klasyczny, nie wiem jak wygląda tam kwestia z pluginami (FluxBB dość ostro było phakowane w pewnym miejscu gdzie z paroma osobami robiłem jedno forum). Można jeszcze pomyśleć o MyBB, ponieważ ma dość dużą społeczność w Polsce i nie byłoby problemów z supportem.

Odradzam słynne pehapebebe by przemo :) A także wszystkie dziwne kobyły na licencjach typu IPB czy vBulletin.

.: miejsce na twoją reklamę :.

54

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Ej, "pehapebebe by przemo" napędzało rynek szybkich serwerów!

Takie pierdyliardy zapytań do bazy danych co wyświetlenie były, że na jedno forum musiałeś mieć taką maszynę jak na kilkanaście zwykłych phpBB (jak nie lepiej).

55

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Coz Willy, ot tutejsze klimaty. Zrobisz fejsa to sie zaraz dowiesz ze :  za drogi, za brzydki, niepotrzebny a wogole to w Chninach maja taniej a ktos tam to lepiej zrobi . A na konec dyskusja zejdzie na totalne off to-py i cie zbanuja. ;) bo chciales cos z sensem i w temacie napisac .

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

56

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Ale niektórych potem odbanują :) jak zacznie składać fejsy dla kierownictwa po promocyjnych cenach ;)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

57

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

To do mnie przytyk, bo nie zrozumiałem?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

58

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Nieee .. to instrukcja :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

59

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Ot, wlasnie o tym mowilem.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

60

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Może dałoby się wprowadzić ocenę postów? Tak/nie, łapka w górę/w dół, plus/minus – jak zwał tak zwał. Jeżeli post otrzyma np. -3 pkt (czyli o trzech więcej użytkowników oceniło post negatywnie niż pozytywnie), to jest zwijany do paska, na którym widać tylko kto go napisał i ile pkt (w tym przypadku ujemnych) otrzymał. Użytkownik, jeżeli chce zaryzykować przeczytanie treści takiego posta, klikając na pasek może wyświetlić jego zawartość. Funkcja oceniania i rozwijania przynajmniej na początku powinna być dostępna wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.

Nawet jeśli zwijanie posta nie będzie możliwe, to już sama ocena może zasugerować, czy warto go czytać.

61

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Tak, ta propozycja została zgłoszona już wcześniej i po zmianie silnika forum zostanie wprowadzona. Mam nadzieję, że ktoś już na to wpadł i są pluginy do realizacji - jeśli nie, trzeba będzie takowy napisać.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

62

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

MM [dely]: połączono z tematami wydzielonymi z wątku "Kiepska sytuacja". Poniższe są odpowiedzią na mój post:

"Po kilku dniach otwieram ponownie ten wątek. Zamknięcie nastąpiło aby osiągnąć efekt wyciszenia emocji - czy się udało, czy nie - sprawdzimy empirycznie smile Uprzejmie apeluję o kontrolę tego, co się piszę, o dyskutowanie z argumentami, a nie z użytkownikami. Jak można (i powinno się!) kulturalnie dyskutować pokazują posty np. Simiusa, mono czy barta. Kolejne przypadki wyzywania od debili i kłamców będą penalizowane za pomocą banów - ostrzeżenia już były. Dziękuję za zrozumienie."

Przypomnę że kiedyś nie trzeba było wątku zamykać: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 34#p216434 żeby 'wyciszyć emocje'
No ale teraz zrobił to nierozgarnięty koleżka moderator i trzeba go popierać, mimo, że sam ma o wiele wiecej za uszami niż to za co zamknął wątek.

Hipokryzja i tupet!

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

63

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

syscall: ale to jest topik o kiepskiej sytuacji w kraju, a nie o kiepskiej sytuacji na forum ;)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

64

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

@syscall:

Zasada 12 regulaminu: do przypomnienia sobie, ew. przeczytania, najlepiej ze zrozumieniem.

(i tak imho została nagięta - zamknięcie tematu było ostrzeżeniem)

I Ty zostaniesz big endianem...

65

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Teraz masz gębę pełną regulaminu? Gdzie miałeś regulamin jak sobie po nocy ze swoim kolegą Sikorem jeździłeś po innym użytkowniku forum?

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

66

Odp: Dlaczego ludzie nie chcą pisać na polskojęzycznych forach.

Vasco/Tristesse napisał/a:

Ja się zgłaszam na moderatora, jeśli będę mógł banować szkodników :)

Nieśmieszne.

(-)OlaHime/Nerve
{130xe:antonia4mb,sophia2,ideplus2.0revf}{65xe}{800xl}{LDWsuper2000}{1050}{CX85}