2,826

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Tryliardow :-) W USA troche inaczej sie to nazywa :-)

Ale używamy tu języka Polskiego, i nazywamy po Polsku.

kosa0 napisał/a:

Podaj zrodlo danych - nie moge :-) tajemnica :-) ( domysl sie dlaczego )

To ja ci zdradzę tajemnicę, że twoje wyssane z palca konfabulacje, spiskowe teorie, przeinaczenia i zawoalowane obelgi nie są nas warte. Jesteś od nasz lepszy. Idź trollować na innym forum.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2,827

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam ... Amerykanie nie mają nawet słowa "tryliard" ....

2,828

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

bart napisał/a:

@RTG23

Porównanie z Czechami i Węgrami - zdecydowanie na plus, o ile weźmiesz pod uwagę punkt startowy w 1989 r.

..no, moim zdaniem zdecydowanie na minus

Jeżeli chodzi o poziom życia - wybacz, ale to nie może być żaden argument. Nie chcesz chyba, abym przypominał historię "naszej" części Europy...

Zniszczona i zacofana Japonia po II Wojnie Światowej potrzebowała ok. 25 lat żeby stać się jednym z najbogatszych krajów na świecie i to w czasach kiedy fabrykę budowano 5 lat a nie tak jak teraz 1 rok.

Twoje rozumowanie "porównawcze", to tak jakby......  .... mieszkaniec Etiopii oburzał się na rządzących przez ostatnie lata, że nie żyje mu się tak jak w Szwajcarii...

startowaliśmy z innego poziomu niż etiopia i to nie kilka lat temu tylko 25 lat temu. Nie mamy afrykańskiej suszy a do Szwajcarii jest "rzut beretem".

Odnośnie przyczyn kryzysu - jedni mówią, że brak nadzoru, inni - że zbytni interwencjonizm państwa na rynku kredytów subprime (czyli dla mniej zarabiających obywateli, poręczanych/amortyzowanych przez fundusze państwowe) - to ich znaczny wzrost miał spowodować wzrost ryzyka i  pojawienie się toksycznych papierów wartościowych...

nie znam się na makroekonomii ale jeżeli państwo poręczało kredyty w USA to dlaczego ich nie spłaciło za obywateli?

Kredyt jest kredytem - nie ma znaczenia, czy pozyskane środki idą na inwestycje, czy na wydatki bieżące... Obie formy stymulują wzrost popytu wewnętrznego... W znacznym stopniu to nas ocaliło przed recesją w ostatnich latach - oczywiście dyskusyjna może być celowość wydatkowania środków, ale co do zasady tak to działa...

zdaje się, że od kryzysu ocaliło nas to, że nie byliśmy w strefie euro....

Odnośnie 500 złotych - dla konkretnej rodziny mogą to nie być znaczące środki..... natomiast w skali budżetu państwa są to ogromne, i co więcej konsumpcyjne i sztywne wydatki. W mojej ocenie jeden z najgorszych sposobów na wydatkowanie publicznych pieniędzy (oczywiście nie biorę pod uwagę patologii, typu korupcja, ordynarna kradzież itp).

to oznacza, że Francja, GB, Niemcy itd. ze swoim "socjalem" nie potrafią wydawać pieniędzy

2,829

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP amerykanie nie znaja slowa - hahahaha idiota z ciebie :-) to stwierdzenie faktu :-) i w wyspe zielona tez wierzysz ?  Hłe hłe hłe

@Adam  - konfabulacje hejehehe
Ja nie obrazam stwierdzam fakty - nie bede na na idiote mowil inteligentny inaczej , na prostytutke kobieta wyzwolona itp . Jesli ktos tak jak bartosz p nie ma podstawowej wiedzy ( mimo usilnego wymadrzania sie ) wierzy ze pueniadze sa z bankomatu , ze slonce zalata dziure pidatkowa - i ze jego pieniadze sa wsEdzie na swiecie - to trzeba obnazyc i obsmiac jego glupote publicznie ( ze nie wspomne o jego awersii do matematyki )

Jestesmy w Polsce - to se przelicz - co za
Problem ?  Jak angole podaja w uardach to ja tez
Podaje w yardach a ty sobie przelicz .

Trolujecie to narazie wy :-) sory - zachowujecie sie jak na wyspie kimirsena - caly swiat plonie ale PLowska zielona wyspa kwitnie hehehbe Demokracja ale tylko jak mu wygramy hehehbehe . Macie tegonoecha ze 3 miliony osob wyjechali czasowo badz nie za Granice i nie mowie to o turcj i wiedza jak powinno buc - i to jest efekt - banda zlodzieji i zdrajcow z plo dostala zamszustego kopa
W dupe - o matko urzyk slowa dupa - chyba trzeba mnie zbanowac ;-)

2,830

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kredyty napedzaja wzrost popytu wrwnetrznego ? Taki belkot wyglada mi na bartoszap :-)

Bieda kraje zyja. Kredytu na wszystko( kredyt na komunie) -bankom nie oplaca sie by obywatele byli bogaci - a popyt wewnetrzny ?  Produkty made in china :-)

Bierzecie kredyty aby kupowac produkty w chinach . Dzieki czemu przez 25 lat chiny poszly tak do przodu .

2,831

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

W dupe - o matko urzyk slowa dupa - chyba trzeba mnie zbanowac ;-)

Za to nie, ale za notoryczne obrażanie innych użytkowników już tak.

kosa0 napisał/a:

@grzeniu-Prosty wiesniak

kosa0 napisał/a:

@BartoszP amerykanie nie znaja slowa - hahahaha idiota z ciebie

Zapraszam za tydzień.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2,832

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Bierzecie kredyty aby kupowac produkty w chinach . Dzieki czemu przez 25 lat chiny poszly tak do przodu .

Masz z tym problem ? :)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2016-01-18 10:05:16)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,833

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Kosa0 .... twoje chamstwo nie działa na mnie .... sam się po prostu publicznie ośmieszasz ...

Nie mędrkuj tylko obnaż swoja wiedzę ....

- przelicz wskazane przez Ciebie PKB USA "na głowę" .... jedna liczba ... ma ta liczba sens ? To jedna z podstaw matematyki ... umieć ocenić sensowność wyniku ....
- wskaż link w internetowym słowniku języka angielskiego Webstera  definicję słowa tryliard w wersji angielskiej i amerykańskiej

Masz tydzień czasu na poszukanie ....

Ja w tym czasie idę do bankomatu po pieniądze, które dostaję za sprzedawaną energię wytworzona z paneli słonecznych bo Słońce dla mnie samo pracuje i płacę za to podatki łatające dziurę budżetową ... lecę bo muszę opłacić wakacje all-inclusive-połączone-z-oglądaniem-z-drinkiem-w-ręce-jak-kosa-próbuje-zarobic-na-dobrą-benzynę-do-bjułika

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2016-01-18 11:28:10)

2,834

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Sam produkujesz energię elektryczną ?
...popieram. Bardzo ładnie.
Oby więcej takich inicjatyw w naszym społeczeństwie.
(no i żeby te panele też były u nas produkowane ;-)

...a tak na marginesie to polecam tą książkę (okazja):
http://allegro.pl/wojna-o-pieniadz-song … 34385.html

Ostatnio edytowany przez Pawex (2016-01-18 11:42:10)

2,835

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

RTG23 .....
Nie ... nie "produkuję" jeśli rozumiesz przez to produkcję na sprzedaż ... chociaż bardzo bym chciał ... to taka figura retoryczna  była w ramach dyskusji pokazująca "niewiarkom" jak Słońce albo Wiatr może łatać dziurę budżetową ... tak samo jak nie pojadę oglądać jak Kosa0 pracuje w trudzie bo kto by taka wycieczkę zorganizował .... no kto ?

Tak naprawdę lepiej ją - energię -  wykorzystywać dla siebie ... ewentualna nadwyżka jest znikoma przy wydajności  domowych instalacji ... czy to paneli elektrycznych, czy też generatorów wiatrowych w wersji "Home" .....

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2016-01-18 12:35:35)

2,836

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

dely napisał/a:
kosa0 napisał/a:

W dupe - o matko urzyk slowa dupa - chyba trzeba mnie zbanowac ;-)

Za to nie, ale za notoryczne obrażanie innych użytkowników już tak.

kosa0 napisał/a:

@grzeniu-Prosty wiesniak

kosa0 napisał/a:

@BartoszP amerykanie nie znaja slowa - hahahaha idiota z ciebie

Zapraszam za tydzień.

Dziękuję w imieniu swoim i kolegi ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,837

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

RTG23 .....

http://panele-fotowoltaiczne.pl/rynek-f … towoltaiki

0,75 zł za 1kWh. Zdaje się, że najtańsza instalacja kosztuje coś ok. 20 000zł.
Ciekawe po ilu latach zwraca się inwestycja? Wszystko pewnie zależy od własnego zużycia i od wielkości instalacji.
Nawet gdyby miało być tylko dla domowego użytku to może się opłacać.
(..no i lepiej chyba żeby Polacy sami sobie "produkowali" energię niż mieli by ją kupować od sąsiadów).

2,838

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Liczyłem to kiedyś .... 20 000 to jakoś super tanio ... dobre panele są  po 40 tys. dla domku mieszkalnego .... po to są dotacje na te instalacje ... koszty z oszczędnościami kompensują się pod koniec gwarancji na panele ... zarabiać zaczynasz gdy akurat musisz je wymieniać ... nie drążyłem tematu paneli "przemysłowych" ... ogólnie rzecz ujmując musisz mieć dużą produkcje aby mieć zysk ...

2,839

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ja bym stawiał na małą przydomową elektrownię jądrową o mocy 500MW. Tak na dobry początek ;)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2016-01-18 15:24:31)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,840

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

500 MW ? A jak huknie to 500 kT :)

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,841

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Spoko, reaktory na ciekly tor sa bezpieczne i nie wybuchaja :)
Tylko jeszcze nie sa przydomowe :) ale kto wie moze za 20 lat :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,842

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

My tu o ekologii a polityka się toczy .... kwestia mianowania dyr. Zamku Królewskiego w Warszawie:

"Minister Gliński tłumaczył na konferencji prasowej, że Małgorzata Omilanowska to były polityk i dlatego nie powinna pełnić tak ważnej funkcji. Piotr Gliński zapewniał, że nie ma zastrzeżeń do minister Omilanowskiej, poza tym, że pełniła funkcję polityczną w poprzednim rządzie, który nie uzyskał mandatu społecznego. Zdaniem ministra, Zamek Królewski jest symboliczną instytucją i polityk, który w wyborach został negatywnie zweryfikowany, nie powinien być jej szefem."

Zarąbiasta retoryka ... ten to ma łeb ..... pan Gliński po ewentualnej utracie stanowiska ... czytaj braku legitymizacji społecznej ... będzie mógł co najwyżej pracować w kiosku ? Zrzeknie się tytułów naukowych ?

2,843

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Sytuacja w kraju zaostrza się. Bezwzględny reżim kaczystowski wspierany przez karnowską propagandę i bierecką finansjerę, zawłaszczył Zamek Królewski. Kolej na Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy i drogę ekspresową S-7.

:D

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,844

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Syscall .. po co tak prężysz klawiaturę ? No po co ? Jeszcze Ci gumka spod palców wyskoczy :)
Ja w nosie mam kto jest i dlaczego dyrektorem Zamku ale czy nie przyznasz, że argumentacja jest raczej z "dolnej" niż "górnej" półki  ? Zwłaszcza jak na takiego tuza, który miał być już premierem, prezydentem, prezydentem miasta i wreszcie go gdzieś upchneli na pocieszenie ?
Zresztą moim zdaniem Zamek Królewski to taki sam zabytek jak sklep z lat '50 na sąsiednim osiedlu ...

2,845

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

O, to ten dyrektor teatru z Wrocka zyskał mandat społeczny, więc może wystawiać co chce :)

2,846

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No i niezależnie od wszystkiego, to była władza ma obecnie  jednak ciągle mandat społeczny ... mniejszy ale ma .... ja rozumiem, że np. SLD zostało negatywnie zweryfikowane albo korwiniści bo maja wynik 0 ... to jest jednoznaczna weryfikacja negatywna.
I aby żaden mi nie pisał, że "ooo.... PEŁOWIEC sie odezwał .... " :) :)
Chodzi po prostu o fakt, że teza o tym, że poprzednia władza "nie uzyskała mandatu społecznego" jest co najmniej naciągana. Tak jak PiS miał mniejszy, ale miał, mandat przez ostatnie 8 lat i tym argumentował prawo do  .... i tu każdy wstawi co mu pasuje ... Wmawianie, że teraz nikt prócz PiS nie ma prawa do niczego jest ..... takk jak pisałem wcześniej: polityka to szambo.

2,847

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Oj tak. Polityka to szambo...

Donald Tusk mówił: „skrót PO oznacza także "pełną odpowiedzialność". Jeżeli ktokolwiek na tej sali, w sukcesie PO i zaufaniu ludzi, szuka sposobu na realizację własnej ambicji, albo interesu, pomylił salę”.

Można wymieniać pojedyncze nazwiska, albo od razu "hurtem"

http://www.pb.pl/2841223,15705,lista-ws … watelskiej

Ktoś tu pisał, że PiS to partia etatystyczna. Żeby było sprawiedliwie- Platforma Obywatelska też.

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2016-01-19 00:47:40)

2,848

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie mnie to oceniać, ale financial times zamieścił fajne zdjęcie (przedruk z wybiórczej akurat): http://bi.gazeta.pl/im/5c/96/12/z194919 … _Times.jpg

Sikor umarł...

2,849

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:

Sytuacja w kraju zaostrza się. Bezwzględny reżim kaczystowski wspierany przez karnowską propagandę i bierecką finansjerę, zawłaszczył Zamek Królewski. Kolej na Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy i drogę ekspresową S-7.

:D

zawłaszczył ?  ...chyba raczej odbił. Czy przez ostatnie 8 lat było coś co nie było w rękach PO ?
Karnowska propaganda ?  ...a jak nazwać to co robiło przez ostatnie 8 lat większość mediów ?
...totalne pranie mózgów ?

Ostatnio edytowany przez Pawex (2016-01-19 18:12:09)

2,850

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Większość czyli konkretnie jakie ? I nie chodzi o odpowiedź "znajdź se" .... przecież media prywatne mogą robić co chcą wiec mówimy chyba tylko o publicznych.