Temat: Konwersja SAP -> MID

Jak w temacie. Czy to jest możliwe ???
A może konwerter CMC,MPT,TMC -> MID ???

Jak cosik takowego istnieje to dajcie znać. Z góry dzięki

Odp: Konwersja SAP -> MID

Nic takiego nie istnieje, o ile mi wiadomo.

Konwersja jako taka np. linii melodycznej czy basu IMHO powinna być bardzo prosta ale...

Jak skonwertujesz "perkusję"?

3

Odp: Konwersja SAP -> MID

"Ręcznie" może by się dało...

4

Odp: Konwersja SAP -> MID

jezeli myslales o dzwonkach do fona to zerknij tu.  8)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

5

Odp: Konwersja SAP -> MID

Tak naprawdę to sukkor_benoth wysłał wiadomość w moim imieniu, jednakże zdecydowałem się zapisać i wziąść udział w dyskusji - niestety te parę utworów które można znaleźć w tym archiwum, w dodatku marnej jakości, może być dla mnie tylko kiepskim substytutem utworów klasyków które skonwertowałbym sobie chętnie z kolekcji asma i wrzucił jako polifonie do telefonu. Taki atarowki dzwonek, autorstwa np. Gilmore'a , Munnsa itp z pewnością bardziej by mi się spodobał niż wszystkie śmieci które można znaleźć w sieci ( i podejrzewam że jest parę osób które mają chrapkę na takie dzwonki)  :o
Współczesne telefony posiadają całkiem niezłe syntezatory, które z pewnością poradziły by sobie z w miarę dobrym odwzorowaniem chip-dzwięków, myślę że brzmiało by to całkiem naturalnie!  :D A nawet istnieje już możliwość uzycia w takim dzwonku sampli! (układ Yamaha,  Samsung C100)
Widzę jednak że jeszcze nikt o takim zastosowaniu SAPów nie pomyślał (a przynajmniej nie urzeczywistnił) - będę poszukiwał i jak coś znajdę - z pewnością się tą wiedzą podzielę :)

PS. Właściwie tematem powinna być konwersja SAP2MMF (mmf - format dźwięku dla komórkowych syntezatorów Yamaha) , gdyż specyfika midi powoduje stratę paru informacji (właśnie o instrumentach, a nawet brak możliwości ewentualnej konwersji  - lub lepiej dokładnej regeneracji perkusji do formatu sampla). Wydaje się że pełne rozwiązanie tego problemu nie jest takie proste jak mi się na początku wydawało.

Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wtedy wszystko stanie się dla ciebie niezrozumiałe.
-- Demokryt
%axior@interia.pl% --

6

Odp: Konwersja SAP -> MID

nie ty jedyny o tym myslales -> link.

z tego z czym sie dotychczas spotkalem wnioskuje, ze konwersja mid-mmf przebiega bezproblemowo w obie strony. chociaz samsung ostatnio najbardziej poplynal z polifonia i moze obslugiwac nieco bardziej zaawansowane odmiany SMAF.

btw, interesujaca xywa... wszyscy chca byc tacy jak axe...  :P

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

7

Odp: Konwersja SAP -> MID

Co do formatu SMAF , pod tym adresem znajdują się wszytkie informacje dotyczące tego formatu, wraz z próbkami, oprogramowaniem i krótkim opisem formatu :
http://smaf-yamaha.com/
Myślę że niejednemu ślinka popłynie na myśl o atari-dzwonkach, gdy usłyszy jakość przykładowych melodii zaprezentowanych na tej witrynie..

OFFTOPIC : Ksywa jest po to właśnie by nie być takim jak 'axe' :mrgreen:

Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wtedy wszystko stanie się dla ciebie niezrozumiałe.
-- Demokryt
%axior@interia.pl% --

8

Odp: Konwersja SAP -> MID

Szczesliwie u mnie dzwonkiem moze byc takze dowolny plik MP3 odtwarzany z karty pamieci :) Tak wiec nawet nie konwertuje na MIDy - bo i po co ;) tylko nagrywam z emulatora.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

9

Odp: Konwersja SAP -> MID

MMF jest na tyle dziwnym formatem ze mozna go konwertowac z WAVa (8 kHz, 16 bit mono) - takie MMFy przynajmniej lapie moj telefonik S55, konwertowalem SAPy na takie WAVy a potem na MMF i przyznam sie ze brzmia spoko i dobrze sluza jako dzwonki. AXE, probowales?

Mayonez/COBRA
Atari 1040 STE (4MB RAM, TOS 2.06/1.06, Ultrasatan, Netusbee)
Atari 65XE, 512KB ext. RAM, SIO2SD

10

Odp: Konwersja SAP -> MID

Ja probowalem seltest zgrany z emulca konwertowac na swoj S55 i mi kicha straszna wyszla...

11

Odp: Konwersja SAP -> MID

Na Nokii 6310i właśnie Self Test mam jako dzwonek ;)

(kiedyś ktoś na pl.comp.sys.atari podał)

12

Odp: Konwersja SAP -> MID

.. przezucac SAP->MIDI ... hmmm mija sie z celem, kolejna konversja... moze lepiej napisac sofcik ktory zagra sapka na telefonie (przeciez to chyba nie jest trudne dla osob ktore sie znaja?) wszystkie telefony nokia z serii x660 poradza sobie z wymaganiami sprzetowymi... wiec zaczynajcie :]

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

13

Odp: Konwersja SAP -> MID

A ja mam taka sluzbowa, dziadowska Motorole, co ma edytor 35-cio pozycyjnej muzyczki i wklepuje sie tam recznie wartosci w obrebie jednej oktawy - Self Test wykracza poza jedna oktawe i dlatego musialem z niego zrezygnowac, ale za to wklepalem sobie 32 pierwsze takty z Lasermanii ;)

14

Odp: Konwersja SAP -> MID

Hrw: ale ztcw to ta nokia ma dzwonki monofoniczne, a z polifonicznymi potrafi byc niezla kiszka...

15

Odp: Konwersja SAP -> MID

mayonez: probowalem... raczej kiepsko wychodzi :|
maly: tylko ze wtedy odpada mozliwosc ustawienia takiej muzy jako dzwonka, a przeciez o to chodzi.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

16

Odp: Konwersja SAP -> MID

Wszystko ładnie i pięknie, tylko :
Primo: ile miejsca zajmuje taki mmf po skonwertowaniu z wav-a ?
Secundo : sap player pod jave : java nie jest zbytnio zintegrowana z systemami w komórkach i nadawałoby się to tylko do odsłuchiwania, zero dzwonków...
Mój pomysł byłby taki :
Wykorzystać interpreter z saplib, zsyntezować odpowiednie sample z naszej muzyczki do formatu wav/mp3 (mowa była o trudnościach z perkusją - o ile wiem z informacji f-my Yamaha,  mmf umożliwia wykorzystanie sampli w tym formacie), jakoś wydłubać linie melodyczną i wszystko skumulować do pliku wynikowego.. A może to wizjonerstwo lub szarlataneria?  :twisted:

Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wtedy wszystko stanie się dla ciebie niezrozumiałe.
-- Demokryt
%axior@interia.pl% --

17

Odp: Konwersja SAP -> MID

o ile mi wiadomo to w nokiach jest taka mozliwosc aby podpiac program np gdy dzwoni telefon uruchamia sie program, czyli nasz sapplayer i odtwarza muzyczke :] ... 
a procka ktora emuluje pokeya w Sapie? jak by ja przepisac na SYMBIANa to juz 90% sukcesu, przynajmniej mozna posluchac muzyczek na telfonie :]
dobra ide spac bo zaraz cos glupiego wymysle

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

18

Odp: Konwersja SAP -> MID

Łe, napiszcie jak muzyczkę z atarki użyć jako dzwonka przy drzwiach...

19

Odp: Konwersja SAP -> MID

Przeciez Twoj dzwonek u drzwi nie dziala. Co, mam Gilmora pod oknem nucic? :)

20

Odp: Konwersja SAP -> MID

nie, motyw przewodni z lasermanii na parapecie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

21

Odp: Konwersja SAP -> MID

Ha! Parapet za wysoko! Nawet jak stane na paluszkach na trawie.

22

Odp: Konwersja SAP -> MID

W zeszlym roku na grupie dyskusyjnej pl.comp.sys.atari
omawiano podobne zagadnienie - czy i jak by sie dalo skonwertowac utwor w formacie SAP na nuty...  :rolleyes:   Link jest tu.  :)

23

Odp: Konwersja SAP -> MID

a może jest jakiś mid2sap albo lepiej mid2mpt??? :)

bo z MOD-a już się da dawno, czego dowodem może być duża liczba konwersji modków w moim (i nie tylko zresztą) podkatalogu asmy... :)

I Ty zostaniesz big endianem...

24

Odp: Konwersja SAP -> MID

a gdzie można namierzyć te midki? W sciągniętym archiwum z Alsy nie ma ani jednego (v27)

Pozdarwaim

25

Odp: Konwersja SAP -> MID

Vasco: to domofon nie działa. Dzwonek u drzwi jest OK. Nucenie Gilmora pod oknm odpada, za cicho. Musiałbyś raczej zaśpiewać.