51

Odp: Likwidacja nadmiaru kolekcji

Dely, przepraszam, przeczytałem regulamin i punkt 11 ale bez zrozumienia bo on jest niezrozumiale napisany.
Chodzi o to, że dwa zdania się nawzajem wykluczają. Nie chcę być upierdliwy. Po prostu mnie to razi.

Pozwolę sobie zacytować cały punkt 11 regulaminu:

Allegro przeglądają wszyscy, jeśli Twój pierwszy post dotyczy superokazyjnej sprzedaży sprzętu i podajesz link do aukcji na Allegro będzie on usunięty. Ogłoszenia o sprzedaży muszą mieć podaną cenę i nie mogą być linkami do Allegro. W przypadku sprzedaży sprzętu uszkodzonego należy wyraźnie to opisać w tytule wątku (np. Sprzedam uszkodzony zasilacz, sprzedam uszkodzony i niedziałający komputer) oraz jego treści. Jeśli nie podano ceny to dyskusja o wartości będzie przeprowadzana publicznie w wątku i proszę nie mieć wtedy do nikogo pretensji. Posty z dopiskiem "oferty cenowe proszę przesyłać na maila" oraz niespełniające powyższych warunków wędrują do kosza.

Teraz bardzo proszę podejdźmy do tego logicznie jak to robią prawnicy:
Ogłoszenia o sprzedaży muszą mieć podaną cenę i nie mogą być linkami do Allegro. (na końcu jest kropka)
Jeżeli jest na końcu kropka to już to zdanie stanowi prawo. Czyli MUSI być podana cena. W innym przypadku powinien być przecinek i informacja że jeśli nie będzie podanej ceny to może z tego wynikać dyskusja.

Po kropce jest zdanie na temat uszkodzonego sprzętu i dopiero kolejne zdanie o ofercie bez ceny, że będzie ta cena dyskutowana publicznie :) 
Dely, jaka jest konsekwencja negatywna dla kogoś, kto wystawia ofertę na forum i nie poda ceny? Taka, że inni koledzy mogą go obśmiać lub, że mogą się ciągnąć wielostronicowe dyskusje na temat oferty? Ludzie mają swoje emocje i one rosną
kiedy uważają, że coś jest stanowczo za drogie.  Ktoś kogoś obrazi lub sobie zaklnie. Po co w ogóle dopuszczać
do shit-stormu na forum ?
Poza tym kolega, autor wątku napisał "Zainteresowanych zapraszam na priv." Czy to nie to samo co zabronione wysyłanie ofert cenowych na maila ?

Atarowcy mają to do siebie, że mają przynajmniej 4 imprezy w roku (żadna inna platforma tak nie ma)  na których się widzą, więc nie przebierają w środkach i wylewają sobie na głowy pomyje. Później się spotykają, piją wódkę i bardzo przepraszają. Tak mi tłumaczył kiedyś kolega As, jako nowicjuszowi  na imprezie w Krakowie. Tylko ja się zastanawiam czy nie zdajecie sobie sprawy, że ten smród zostaje i każdy nowy człowiek kiedy wchodzi na forum zaczyna się obawiać czy naprawdę obecne środowisko Atari to nadal jego bajka :(

Ostatnio edytowany przez ikci (2018-12-19 00:47:04)

52

Odp: Likwidacja nadmiaru kolekcji

Marcin/Ikci, daj spokój - to przewód sądowy? :)

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

53

Odp: Likwidacja nadmiaru kolekcji

ikci napisał/a:

Jeżeli jest na końcu kropka to już to zdanie stanowi prawo. Czyli MUSI być podana cena.

Na moją prośbę Żbiku podał cenę. Myślę, że to powinno skończyć dyskusję, o co proszę.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

54

Odp: Likwidacja nadmiaru kolekcji

dely napisał/a:
Żbiku napisał/a:

Większość jest " chodliwa ", ale jest kilka tytułów, które są warte po 500-700 złotych sztuka stąd bierze się wysoka cena.

Z ciekawości - który z podanych tytułów jest wart 500-700 zł?


Misja/Fred na allegro wylicytowałem za 499 pln czy 501pln, Robbo też srogo mnie kosztowało na allegro i miecze valdgira II...
Swego czasu ostro wydawałem na allegro, a było to lata temu :)

-łał w końcu ktoś ma więcej Polskich oryginalnych gier do atari8 bit na dyskietkach 5 i 1/4 niż ja, ja dojechałem do 110-120 tytułów.

55

Odp: Likwidacja nadmiaru kolekcji

@As..., łatwo to załatwisz - bierz całość ;)

Sikor umarł...

56

Odp: Likwidacja nadmiaru kolekcji

Sikor, zbieram na dom w Warszawie :P, więc od jakiegoś czasu nie szaleję :)
NIedługo jednego hades-a, tego z yebaya wywalę na allegro, Williemu muszę jeszcze diengi oddać o on czeka :(


p.s.
Toms-a na allegro, pewnie bym się nie powstrzymał i p*.*ąl bym qp teraz :P od razu :)

57

Odp: Likwidacja nadmiaru kolekcji

szkoda hadesa... Mnie nie stać póki co (na Hadesa)

Sikor umarł...

58

Odp: Likwidacja nadmiaru kolekcji

gorgh napisał/a:

Na forum speccy.pl spodkałem się z taką uwagą, że niedługo retro kolekcjonerstwo podzieli los kolekcji magnetofonów szpulowych, telewizorów kineskopowych i innego "elektro śmiecia". Popyt na to skurczy się wraz ze spadkiem zainteresowania takimi rzeczami i tak jak w przypadku znaczków takie rzeczy będą bezwartościowe. Jest to wielce prawdopodobne.

I bardzo dobrze. Przynajmniej będzie łatwiej zdobyć interesujący sprzęt. Dla mnie to wartość sentymentalna a tej nie da się kupić, jest we mnie, więc jak ktoś zawyża cenę to na mnie nie zarobi. Priorytet to zachowanie sprzętu a nie interesy,.

"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Słucham radia z muzyką komputerową http://radio.cvgm.net/demovibes/queue/   http://radio.cvgm.net/static/media/platform/symbol/platform_computer_atarist.gif

59

Odp: Likwidacja nadmiaru kolekcji

Creonix napisał/a:

I bardzo dobrze. Przynajmniej będzie łatwiej zdobyć interesujący sprzęt.

+1
obyśmy tylko dożyli tych czasów :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org