1

Temat: APE nie dziabajet

A wiec rozkmina jest taka:

Mialem reinstall windy i co sie z tym wiaze reinstall APE. No i mam problema. Qmeg elegancko widzi to co jest podpiete pod dowolna stacje, da sie nawet zbutowac z APE, ale jak zbutuje sie z HDD na ktorym siedzi sparta (cart ze spartaX plugniety) to juz Atarka tego co jest udostepniane przez APE nie widzi.

Łots rong? Mial ktos taki przypadek?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: APE nie dziabajet

[Troszeczke OT] Mi APE od poczatku nie dzialalo. Wedlug mnie to jakis dziwny program. Ja uzywam Atari810

3

Odp: APE nie dziabajet

sciagnij sobie wersje 2.0.9 http://www.atarimax.com lub przezuc sie na wersje dos-ową....

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: APE nie dziabajet

A wiec rozkmina jest taka:

Mialem reinstall windy i co sie z tym wiaze reinstall APE. No i mam problema. Qmeg elegancko widzi to co jest podpiete pod dowolna stacje, da sie nawet zbutowac z APE, ale jak zbutuje sie z HDD na ktorym siedzi sparta (cart ze spartaX plugniety) to juz Atarka tego co jest udostepniane przez APE nie widzi.

Łots rong? Mial ktos taki przypadek?

A pan kierownik dobrze ustawił opcje w Ape ? Zmienił może opcję Serial Control na RI??

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: APE nie dziabajet

Ja uzywam Atari810

Atari810 toże nie dziabajet

sciagnij sobie wersje 2.0.9

Takowoż mam.

lub przezuc sie na wersje dos-ową....

Mam XP wiec wersja DOS raczej odpada.

A pan kierownik dobrze ustawił opcje w Ape ? Zmienił może opcję Serial Control na RI??

Jasne, bez RI nie dziabajet wcale!

Powtarzam, z QMEG dziabajet elegancko, ze sparta sa problemy. Otoz Pecus twierdzi ze tak sie dzieje poniewaz sparta nie dogaduje sie za bardzo z APE. Chwilowe poprawienie sytuacji daje taki trik: zmienic port na inny COM: i po chwili na własciwy z powrotem, no ale skopiować się nie da nic i tak. Pecus rowniez twierdzi, ze kiedys udalo mu sie zmusić APE do poprawnego dzialania przez grzebanie w opcjach, ale nie pamieta co gdzie i jak. Moze ktos ma lepsza pamiec?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: APE nie dziabajet

U mnie działa sposób awaryjny:
- wyłączam wszystkie tryby Ultra 2x 3x itp. w APE i Atari810  :(
- jest OK do czasu gdy nie próbuję czegoś zapisać na HDD - wtedy APE i Atari810 głupieją i trzeba je uruchomić jeszcze raz

W CONFIGu ładuję sterownik SIO2.SYS (SDX 4.22) zamiast SIO.SYS - wtedy SDX korzysta z QMEGowego SIO i jego dopalaczy.

7

Odp: APE nie dziabajet

To zarzuć ten sio2.sys. Czekne czy dziabie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: APE nie dziabajet

Oryginalny SIO2.SYS jest na karcie SDX 4.22
W innych wersjach może być problem - wydaje mi się, że nie uda się go odczytać z dysku (potrzebny jest do tego SIO.SYS). Spróbuję i dam Ci znać.

Jeszcze jedno: zmień COMa w Pece do którego podłączasz sio2pc. Nowe płyty mogą mieć inne układy do sterowania COM1 i COM2. U mnie na COM1 się chrzani, a na COM2 chodzi jak złoto.

9

Odp: APE nie dziabajet

...oczywiście pamiętać należy, że SDX nie przeczyta z lusterka...(unrecogn. frm); Właśnie TRUB; da się coś z tym zrobić??? :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info