Temat: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Witam.
Korzystając ze złej pogody, którą raczył nas miesiąc maj, udało mi się dokończyć temat mający ujrzeć światło dzienne dopiero w listopadzie lub grudniu.
Jak widać w tytule postu, jest to moja wariacja na temat rozszerzenia Toms'ów, pasującego do stacji CA-2001.

Nie będę się tu zbytnio rozpisywał w kwestiach technicznych, bo stworzyłem w tym celu mini poradnik montażu, więc po co pisać dwa razy to samo. Gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości, to proszę najpierw zapoznać się z instrukcją.

Na schemat stacji CA, za zgodą autora "jer'a", naniosłem też wszystkie niezbędne zmiany.
Dodam, że nie jest to w 100% zgodne z tym co jest opisane w Serious nr8 przez Zenona, ale o niuansach może podyskutujemy jak ktoś o coś zapyta, po analizie schematu i instrukcji montażu.

Na razie jeszcze zabrakło mi parę części na skończenie całości, m.in. EEPROMY jadą z Chin dlatego na foto ich niema, ale myślę, że jak wszytko dojdzie to dokończę. Niestety mogą być lekkie obsuwy z wysyłką, bo czasowo w lato niedomagam wink

Uprzedzając pytania: nie będę się zajmował montażem tego w waszych stacjach, a i płytek na teraz będzie 8szt. poskładanych i 8 samego PCB. Jak chcecie to można robić listę chętnych.

Nie mam pojęcia czy płytka "podejdzie" do LDW 2000, po prostu nigdy nie widziałem na oczy tej stacji, a foty w necie nic mi nie mówią. Na pewno płyta jest inna i mój opis nie dotyczy LDW!

Cena kompletu jak na zdjęciu to -      97zł, plus 12zł paczkomat, 14zł paczka pocztowa. (nie da się w liście, bo złącze odstaje)

Samo PCB (płytka turbo i index) to -  27zł, plus list polecony ekonomiczny 6,50zł, priorytet 9zł, lub jak wyżej paczkomat 12zł.

Pozdrawiam
Andrzej

Ostatnio edytowany przez piwkooo (2019-06-07 18:47:27)

Post's attachments

bottom.jpg 976.2 kb, liczba pobrań: 1 (od 2019-06-07) 

CA2001_motaz_KMD.gif 119.84 kb, liczba pobrań: 1 (od 2019-06-07) 

Instrukcja mont. TMD3-skompresowany.pdf 1.52 mb, liczba pobrań: 29 (od 2019-06-07) 

Komplet.jpg 930.82 kb, liczba pobrań: 1 (od 2019-06-07) 

top.jpg 1 mb, liczba pobrań: 1 (od 2019-06-07) 

Zamontowane.jpg 936.98 kb, liczba pobrań: 1 (od 2019-06-07) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Wziąłbym samą płytkę. Czy da się zamknąć obudowę stacji z epromem w podstawce?

3

Oczywiście. Jak sie popieści, to sie wszystko zmieści wink
A tak na serio, z tym starym EPROM'em UV jak na foto, brakuje pół milimetra, on jest wyższy i ma chyba dłuższe odnóża, bo nie włazi do końca w podstawkę. Powinno pomóc skrócenie minimalne nóżek.
A nowe EEPROM'y włażą do końca, jak np. ten SRAM ze zdjęcia i pięknie wszystko pasuje.

PS. wszystkich piszących do mnie na PW, proszę się wpisać na listę.

Zmontowane:

1.pancio.net x1

Only PCB:

1.laborant x1
2.Yezy      x1

Ostatnio edytowany przez piwkooo (2019-06-07 15:56:00)

4

piwkooo napisał/a:

A tak na serio, z tym starym EPROM'em UV jak na foto, brakuje pół milimetra, on jest wyższy i ma chyba dłuższe odnóża, bo nie włazi do końca w podstawkę. Powinno pomóc skrócenie minimalne nóżek.
A nowe EEPROM'y włażą do końca, jak np. ten SRAM ze zdjęcia i pięknie wszystko pasuje.

Zmontowane:

1.pancio.net x1
2. MGor x 1

Only PCB:

1.laborant x1
2.Yezy      x1

5

MGor napisał/a:
piwkooo napisał/a:

Zmontowane:

1.pancio.net x1
2. MGor x 1
3. Sniegowy x 2

Only PCB:

1.laborant x1
2.Yezy      x1

pozdrawiam

Sniegowy

6

Cieszę się waszym szczęściem, ale nie cytujcie całych postów, to zabronione regulaminem

7

Dopsuję się do listy:

Zmontowane:

1. pancio.net x1
2. MGor x1
3. Sniegowy x2

Only PCB:

1. laborant x1
2. Yezy x1
3. Seban x1

life is complex, it has both real and imaginary components.

8

To ja też dopiszę się do listy:

Zmontowane:

1. pancio.net x1
2. MGor x1
3. Sniegowy x2
4. Gzynio x1

Only PCB:

1. laborant x1
2. Yezy x1
3. Seban x1

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

9

Zmontowane:

1. pancio.net x1
2. MGor x1
3. Sniegowy x2
4. Gzynio x1
5. perinoid x1

Only PCB:

1. laborant x1
2. Yezy x1
3. Seban x1

10

Zmontowane:

1. pancio.net x1
2. MGor x1
3. Sniegowy x2
4. Gzynio x1
5. perinoid x1
6. mpolak x1

Only PCB:

1. laborant x1
2. Yezy x1
3. Seban x1

QUICK SHOT II TURBO z uszkodzonym TURBO :)

11

Zmontowane:

1. pancio.net x1
2. MGor x1
3. Sniegowy x2
4. Gzynio x1
5. perinoid x1
6. mpolak x1
7. mariuszbox x1

Only PCB:

1. laborant x1