Temat: Atari Mega STe i zamiennik stacji dyskietek

Witam

Mam stacje dyskietek Y-E Data YD-702D-6037D ale nie wiem jak ustawić zworki żeby działała z Atari (siedziała w PC). Kupiłem ją bo gdzieś na sieci jest lista i ta stacja dyskietek działa jako zamiennik. Tutaj jest instrukcja do zworek ale nadal nie mam pojęcia jak je ustawić instrukcja . Po uruchomieniu komputera na standartowym ustawieniu zworek po sprawdzeniu pamięci wyświetla cztery bomby (czytałem że to własnie z braku stacji).

Ostatnio edytowany przez PrzemasIII (2020-02-16 16:25:16)

800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,HD50MB,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

2

Odp: Atari Mega STe i zamiennik stacji dyskietek

Aby dzialala z Atari to musi byc ustawniona jako D0

3

Tak zrobiłem, nadal to samo.

4

Mi kilka razy w zyciu padly stacje dyskow w ST i Falconie i zawsze uzywalem stacji od PC z ustawieniem na D0.

A wogole wiesz ze ta stacja dziala z PC (znaczy sie jest nieuszkodzona) ?

5

Podstawa to przestawienie z DS1 na DS0.
U mnie to wystarczyło w Y-E DATA YD-702B-6039B. Opis tu: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 07#p238707 (a w nim link do innego .pdf) Disk Change w moim modelu działało poprawnie już bez konieczności zmiany zworek. Szczegóły w podlinkowanym wątku.

Z tym że ja montowałem do Mega STE z obsługą pojemności HD (znaczy odpowiednie TOS, GAL i ustawienie DIP-switchy). Jeżeli montujesz do ST bez HD-moda to pewnie warto by zablokować fizycznie wykrywanie dyskietek HD, aby nie trzeba było im zaklejać otworu.
Czy to się da ustawić u Ciebie zworkami, czy tylko lutownicą na samym czujniku, to nie wiem.

----====   dołącz do www.worldcommunitygrid.org   ===---

<-- Moja skrzynka "PW" jest pełna i nie mam czego usunąć. Chcesz się skontaktować, kliknij "E-mail". Dzięki.

6

PrzemasIII napisał/a:

Tak zrobiłem, nadal to samo.

W jakim dokładnie ST ją montujesz? A taśmę to nie trzeba wpiąć obróconą o 180* ?

<-- Moja skrzynka "PW" jest pełna i nie mam czego usunąć. Chcesz się skontaktować, kliknij "E-mail". Dzięki.

7

Jak w temacie Mega STe. Kupiłem jako sprawną ale nie mam pieca takiego żęby ją sprawdzić. Zworki u mnie są jak w tym pdf w moim poście  a więc różnią sięod Twojej wersji. Czyli podłączam na DS0 i powinno śmigać bez przestawiania pozostałych zworek?

Ostatnio edytowany przez PrzemasIII (2020-02-16 17:53:10)

8

Tak, musisz przestawić zworki z DS1 na DS0.
Dalej zależy jak podłączysz taśmę. Jak odwrotnie niż trzeba, to dioda stacji będzie świeciła cały czas. Wtedy wyłącz komputer i podłącz taśmę do stacji odwrotnie.
Czy wcześniej działała poprawnie w tej maszynie jakaś inna stacja?

9

Bładze po omacku. Kupiłem ją już bez stacji z zapewnieniem że działa. Komputer miał zainstalowanego goteka ale nie działał. Sprzedający twierdził że nie potrafi prawidłowo skonfigurować emulatora stacji.

10

Gotek to chyba też ma być podłączony raczej odwrotnie niż oryginalna stacja. Przynajmniej w STF, STE tak jest. Niech ktoś poprawi jak nieprawda z MSTE.