51

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

x_angel napisał/a:

A ja wystawiłem kabel zasilający do Atari ST z kodem EAN jak dla kompa PC  za jedyne 100zł i dzięki temu mam wymagane 1% produktów z kodem EAN smile
Głupie to, ale coś zrobić...

Tia, ja właśnie będę wystawiał mega kolekcjonerką gazetę za skromne 200zł, tylko po to aby mieć ten 1% :-/ co za głupota.

Ostatnio edytowany przez lopez (2020-09-15 12:38:26)

52

No głupota panie, głupota.
Pewnie wielu z Was dostało w ostatnich dniach wiadomości z Alle-kurna-drogo, z informacjami o kolejnych obowiązkowych parametrach w aukcjach i innych "usprawnieniach". W tych wiadomościach na dole jest ankieta z możliwością oceny proponowanych zmian od 0 do 10 i napisania paru słów uzasadnienia od siebie. Zachęcam do wypełnienia.

Na koniec ankiety obiecali że się nad tym pochylą, hahaha wink

"Pewnie miałeś(-aś) dużo ważnych rzeczy do zrobienia, a mimo to poświęciłeś(-aś) ten czas pomagając nam. Dziękujemy!
Przykro nam, że nie spełniliśmy Twoich oczekiwań. Dzięki Twoim odpowiedziom możemy zmieniać się na lepsze. Będziemy ciężko pracować, żeby odzyskać Twoje zaufanie!
"

----====   dołącz do www.worldcommunitygrid.org   ===---

<-- Moja skrzynka "PW" jest pełna i nie mam czego usunąć. Kontakt przez "E-mail". Dzięki.

53

pawel napisał/a:

A co jeżeli wytwarza się rękodzieło albo towar/przedmiot na zamówienie? Trochę to upośledza system bo wymaga się czegoś co nie zawsze da się spełnić.

Ten "system" przez swoje przeregulowanie jest już nie trochę, ale mocno upośledzony, o czym świadczą tematy dyskusji takie jak ten "A może by tak zabronić wszystkiego i po prostu będziemy płacić allegro za to że jest?"

Problemy "rękodzielnictwa", a także starszych produktów, sprzed wprowadzenia kodów EAN (zwłaszcza polskich produktów), były zgłaszane niejednokrotnie:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawa … 900#M32407

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5 … ad-message

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawa … 868#M32394

Nie to żebym miał dużą nadzieję że te zgłoszenia coś zmienią, ale w sumie to lepiej wesprzeć je i dyskutować o nich tam u źródła, na tym allegro gadane niż tutaj, gdzie oni o tym nie usłyszą.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2020-10-31 22:03:42)

<-- Moja skrzynka "PW" jest pełna i nie mam czego usunąć. Kontakt przez "E-mail". Dzięki.

54

Poczytałem ten temat "a może by tak zabronić" i mam pytanie bo dawno nic nie wystawiałem. Teraz nie można podać telefonu do kontaktu w razie pytań?

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

55

W opisie nie można. Już prawie nic nie można.
Zacznij na próbę wystawianie nowej aukcji, wpisz nr telefonu i po chwili ten tekst zostanie podkreślony, a obok pokaże się dymek żeby przepisać do informacji w profilu - O SPRZEDAJĄCYM/KONTAKT...

Kiedyś moje aukcje zaczynałem od krótkiego wstępu o zasadach wyceny wspólnej przesyłki, zgłaszania reklamacji, itp.
Wymyślili że tego nie można w opisie, tylko trzeba to wpisać w swoim profilu i wyświetla się to pod każdą aukcją w sekcji O SPRZEDAJĄCYM. Oczywiście tam mało kto zagląda. No ale że ten ich "intieligientny" edytor ciągle to podkreślał, więc przeniosłem, a za to w pierwszym zdaniu opisu aukcji wpisywałem w jednym zdaniu prośbę o "zapoznanie się z informacjami w sekcji O SPRZEDAJĄCYM". Przez jakiś czas był z tym spokój, ale ostatnio już i tego nie wolno, walą komunikat: "Usuń fragment opisu, który kieruje do zakładki 'O Sprzedającym'.". No to teraz już nikt tam nie zajrzy, a później trzeba każdemu z osobna odpowiadać na te same przysyłane pytania, albo pretensje. "a bo w aukcji nie pisało".

Nie można użyć zwrotu "przedmiotem aukcji jest" !!!
Nie można w opisie napisać o gwarancji - bo na to też jest osobne pole poza opisem. No ok, tylko gdy sprzedawałem używane dyskietki i napisałem w opisie "u mnie się formatują, ale nie daję gwarancji że zadziałają w każdym napędzie", to już edytor zapalił to na czerwono i kazał usunąć. Zmiana na "nie ręczę że..." pomogła :-)

Jak nic pasuje:
:-D

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2020-11-01 10:35:08)

56

No cóż, weszli już na giełdę, to Wiecie-Rozumiecie... hmm

Sikor umarł...

57

Ojjj... coś mi się wydaje, że mamy konkurencję wink
https://pomoc.olx.pl/hc/pl/categories/3 … 5%82ki-OLX

58

Heh, ****** robią porządków ciąg dalszy. Jak do piątego maja nie będę miał w ofercie kurierów (oczywiście zaproponowanych przez alledrogo) - moje przesyłki przestaną być "smart". Nie zamierzam - już teraz dla wystawiającego różnica jest żadna (przy małym zamówieniu - prowizja od 8,99 + 0,99/1,99zł dają w sumie koszt większy niż bezpośrednio w inpost), przy dużym (zamówienie hurtowe) w sumie klient ma i tak taniej. Niech się bujają (no cóż, sprzedaż mi się zmniejszy o ewidentnych januszy biznesu, będę musiał to jakoś przeżyć...).

Sikor umarł...

59

W niedawno wystawianych aukcjach w kategoriach Atari i inne "stare komputery" po wypełnieniu wszystkich parametrów oprócz EAN (no bo produkty ich nie miały) zdziwiłem się komunikatem "utworzyliśmy produkt na podstawie twoich danych" (czy jakoś podobnie).

Zdziwiłem się jednak bardziej kiedy po paru dniach napisali ''odłączyliśmy produkty od Twoich ofert." :-) Normalnie jaja jak berety.
Teraz wystawiałem procesor intel pentium iii. No panie, nie da się bo nie podałeś EAN... Patrzę na takie same procesory na ebay i "EAN: Does not apply". Można? No kurna trochę logiki, jak coś ma kod, to go podaję. Jak coś nie miało i nie ma, to kurna skąd mam wziąć? Ale tu nieeeee. Masz mieć xx% ofert powiązanych, a jak akurat teraz masz na sprzedaż więcej gratów bez kodu, to nas to wali.
Już się rzygać chce jak przychodzi kolejny @ z tytułem 'od przyszłego tygodnia będziemy wymagać..."

60

dokładnie, Adam.

Sikor umarł...

61

Dawno nie wystawiałem i wciąż nie rozumiem tych powiązań i tych EAN'ów. Na jakiej zasadzie to powiązanie działa i co z czym wiąże. Chodzi o to by po EAN mogli sobie jakoś sortować oferty?

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

62

Pewnie żeby kojarzyć ze sobą oceny tych samych towarów ale od różnych sprzedawców.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

63

Kojarzenie i nie tylko - jest teraz np wchodząc na ofertę czegoś co ma podany EAN/produkt takie coś najtaniej od, najdrożej i coś tam jeszcze.
Allegro buduje sobie bazę towarów rączkami użytkowników biorąc od nich za to pieniądze...

64

Dział     Od 1 kwietnia 2021

Moda     10%
Sport i Turystyka (kategorie z odzieżą i obuwiem)*     10%
Dziecko     10%
Firma i usługi     15%
Zdrowie     25%
Kultura i rozrywka     25%
Dom i ogród     25%
Supermarket     25%
Elektronika     25%
Uroda     25%

* W pozostałych kategoriach obowiązuje już 10%.

Do końca czerwca tego roku planujemy skatalogować 50% ofert w kategoriach, w których jest to możliwe.

Nie wstydzę się: 65XEN/1MB/4OS/AKI/1084ST/inne fajne zabawki