1

Temat: Kupię taśmę do Atari 1029

Kupię tasiemkę do drukarki Atari 1029.

Jakby co, to ten sam typ jest stosowany m.in. w drukarkach AMSTRAD DMP 1, SEIKOSHA GP500, Commodore MPS 801.

Uprzedzając pytania: przejrzałem wszystkie krajowe sklepy, kontaktowałem się z ich właścicielami - nigdzie nie ma, "proszę czekać".

Może ktoś z Szanownych Kolegów / Koleżanek kupił sobie pięćdziesiąt na zapas i będzie chętny pozbyć się nadmiaru.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Kupię taśmę do Atari 1029

https://memegenerator.net/img/instances/53535825/dat-post-bump-do.jpg

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Kupię taśmę do Atari 1029

http://www.quickmeme.com/img/25/25c34f6abb88a529f97a5d79f24426052aa248a854ab36906e7f8e71ebf24f2b.jpg

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Kupię taśmę do Atari 1029

Czy masz ogarniętą technologię ponownego nasączania taśm tuszem? Nie na teraz, na przyszłość?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Kupię taśmę do Atari 1029

Niestety nie, a gdzie można się nauczyć?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Kupię taśmę do Atari 1029

No właśnie nie wiem.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: Kupię taśmę do Atari 1029

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic379198.html
Ja wieki temu w swoim epsonie LQ100 po prostu otwierałem kasetkę i delikatnie nalewałem tusz, ale naprawdę delikatnie - taki do tradycyjnych pieczątek. Na 2/3 razy dawało radę, później i tak tasiemki do wymiany zazwyczaj były.

Sikor umarł...

8

Odp: Kupię taśmę do Atari 1029

Robiłem takie nasączanie. Baaardzo brudna robota.
Trzeba mieć tusz do stempli takich jak na poczcie datowniki do listów. Taśmę przeciągamy między dwoma kawałkami gąbki nasączonej tym tuszem. Następnie trzeba usunąć nadmiar tuszu z taśmy przeciągając ją przez kilkakrotnie złożony ręcznik papierowy, co zniweluje również nierównomierność nasączenia. Taśma nie może być wilgotna od tuszu, bo będzie brzydki wydruk.
A nie ma taśmy tej szerokości w innych typach drukarek? Może tylko przełożyć z kartridża do kartridża?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

9

Odp: Kupię taśmę do Atari 1029

A orientuje się ktoś, ile może poleżeć zapakowana w zgrzaną folię taśma zanim tusz wyschnie? Czyli jak długo warto przechowywać?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

10

Odp: Kupię taśmę do Atari 1029

W Łodzi jest firma, która regeneruje te taśmy:
https://e-sklep-laser-sinex.pl/dane-kontaktowe
Jakiś czas temu dzwoniłem do nich i Pani powiedziała, że regenerują. Trzeba mieć tylko zużyty cartridge do drukarki.
A jedyną przyczyną dla której nie sprzedają taśm do Atari 1029 jest brak na rynku właśnie tych plastikowych obudów/kartridży.
Tylko nie pamiętam czy nie trzeba też powiedzieć, że chodzi o taśmę do Commodore MPS 801.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2021-10-26 18:11:48)

11

Odp: Kupię taśmę do Atari 1029

Ja od nich kupowałem, potem dałem cynk i chyba KAZ wykupił resztę. A potem już nie było.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.