Temat: Ilość sprzedanych modeli Atari

wygląda dość ciekawe aczkolwiek wynik 7800 i Lynx jest zastanawiający:


Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

2

Odp: Ilość sprzedanych modeli Atari

Nie tylko to, co wymieniłeś jest zastanawiające, niestety nie ma żadnych źródeł, a na moje pytanie o takowe autor nie raczył jeszcze odpowiedzieć.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Ilość sprzedanych modeli Atari

To nie jest zastanawiające ale zupełnie wywracające do góry nogami moje wyobrażenie:
1) nie miałem pojęcia że 2600 tak bardzo zostawiło resztę w tyle,
2) gdzie są te Lynxe, skoro było ich tyle samo co 8-bitowców?
3) i gdzie te wszystkie 7800?

:)

Jak to wszystko zależy od regionu w jakim się żyje. Widać, u nas wylądowało dużo 8-bitowców bo pobywali się ich helmuty, a konsole jakoś nie dotarły i pewnie leżą gdzieś jeszcze na strychach.

4

Odp: Ilość sprzedanych modeli Atari

ilość sprzedanych STków pokazana tutaj też była podważana

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

5

Odp: Ilość sprzedanych modeli Atari

Zauważyliście, że nie ma zupełnie serii XE?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Ilość sprzedanych modeli Atari

Ja założyłem, że kryją się pod etykietą 600/800 XL

7

Odp: Ilość sprzedanych modeli Atari

Nie za mało ich? I dynamika wzrostu dziwna. Te dane są jakby z ... palca wyssane.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: Ilość sprzedanych modeli Atari

Według tych informacji, które widziałem do tej pory, to wyniki 7800, serii 400/800 oraz XL są przeszacowane najmniej dwukrotnie.

Bez jakichkolwiek źródeł, to wiecie. Fajna animacja i tyle.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Ilość sprzedanych modeli Atari

Jedynie falcon ok 20tyś i tak też pisali na atariforum ..

10

Odp: Ilość sprzedanych modeli Atari

@perinoid - Seria XE jest pod nazwą Atari XE Game System.

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

11

Odp: Ilość sprzedanych modeli Atari

Ale XEGS to XEGS, a nie cała seria Atari XE. Nie klei mi się to ni cholery.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

12

Odp: Ilość sprzedanych modeli Atari

Może w stanach podciągnęli to pod jedno, bo pasek XEGS zaczyna rosnąć na przełomie 1985/86, a oryginalnego XEGS-a wypuścili 1987r..

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."