Temat: Konwersja romów na audio do magnetofonu atari - pomóżcie 11

Jak mogę zamienić romy na Atari na dźwięk audio, który potem będę mógł nagrać na taśmę magnetofonową i odtworzyć na prawdziwym Atari 65 XL. Czy potrzebny jest do tego kabel SIO2PC, czy zamianę romów na audio da się zrobić w Windowsie.

2

Odp: Konwersja romów na audio do magnetofonu atari - pomóżcie 11

opcja szukaj: http://atariarea.histeria.pl/forum/viewtopic.php?t=1341

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Konwersja romów na audio do magnetofonu atari - pomóżcie 11

Jak mogę zamienić romy na Atari na dźwięk audio

Romy powiadasz ... Proponuje skoczyc po wiertarke oraz jakas nakladke szlifujaca. Nastepnie lapiesz jakiegos cygana i po uprzednim go zwiazaniu (aby nie uciekal) szlifujesz mu po kolei wszystkie konczyny wczesniej znaleziona wiertarko-szlifierka.

który potem będę mógł nagrać na taśmę magnetofonową

Aaaa zapomnialem, odglosy Roma trzeba nagrac (mozna dyktafonem). Sygnal pilotujacy najlepiej uzyskasz pilujac najmniejsze palce.

odtworzyć na prawdziwym Atari 65 XL

.

Atari ma fajną opcje pozwalajaca na nagranie dzwieku towarzyszacego wgrywanej grze (bodajze Polskie Logo tak mialo). Mozesz wiec nagrac cos np. Alibabek lub Tercetu Egzotycznego (nie polecam Ich Troje bo mozna uszkodzic magnetofon).

No dobra, posmialim sie, a teraz niech kolega artu (di-tu?) niech nam wszystkim wytlumaczy po co chce zamieniac romy na audio bo ja jakos nie rozumiem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Konwersja romów na audio do magnetofonu atari - pomóżcie 11

Sposób wymaga dużo czasu i cierpliwości - ale dzięki,spróbuję :D

5

Odp: Konwersja romów na audio do magnetofonu atari - pomóżcie 11

Kolega artu chce zamienić romy na audio ponieważ nie ma kabelka SIO2PC, a chce zagrać na Atari a nie na emulatorze.

6

Odp: Konwersja romów na audio do magnetofonu atari - pomóżcie 11

Z tym ze dely w calym swoim nabijaniu sie z posta nie nadmienil, ze romy to wgrywa sie do carta a nie na kasete. Co innego pliki xex - te mozna zamienic na .cas programem xex2cas, nastepnie na wav programem cas2wav et voila.

7

Odp: Konwersja romów na audio do magnetofonu atari - pomóżcie 11

Problem w tym że program xex2cas u mnie na komputerze nie działa - ściągałem go z kilku różnych stron internetowych, uruchamiałem poprzez wiersz poleceń, z systemu DOS i......nic. Wyskakuje błąd : /b - "no loader!". Jeżeli ktoś wie jak to cudo urochomić - niech pisze

8

Odp: Konwersja romów na audio do magnetofonu atari - pomóżcie 11

A spróbuj APEem tam też jest emulacja taśmy. Może tak pójdzie.
A jak nie to zrobić SIO2PC, odpalić jakisik soft do kopiowania taśma -> dyskietka i pozamieniać casy na atry( Możesz to zrobić na emulu a potem budować SIO2PC)