Temat: Protest Post

Zgłaszam oficjalny protest przeciwko nadmiernym upstrzaniem wątków głupimi (powtarzam głupimi - jakby były śmieszne to nie mam nic przeciwko) obrazkami nic nie wnoszącymi do wątku a tylko go... szpecące. Panie i Panowie! nie róbmy drugiej Elektrody!

Przykład: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18386

Szanuję to forum przede wszystkim za profesjonalizm i rzetelne wypowiedzi,, a od pierdół jest bałagan :-) I żeby nie było, przykładowy wątek jest bardzo ciekawy a i autor i Seban przyłożyli się do tego należycie... tylko te zaciemniacze :-) tfuu ...

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2022-05-11 20:07:07)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

2

Odp: Protest Post

Popieram.
Dla bałaganu jest bałagan.

3

Odp: Protest Post

To prawda. Te fotki i animacje niczego istotnego nie wnoszą do tematu wątku, czyli tylko go zaśmiecają.

4

Odp: Protest Post

Nie znam Elektrody, ale jeśli jest to miejsce gdzie wątki właśnie wyglądają jak ten tutaj przedstawiony, to również popieram protest, głównie w imię tego, aby z AA nie zrobiło się właśnie takie nic nie wnoszące wizualne niewiadomo co.

5

Odp: Protest Post

Ktoś by tu kija z d*.*y może lepiej wyjął :)

6

Odp: Protest Post

mgr_inz_rafal napisał/a:

Ktoś by tu kija z d*.*y może lepiej wyjął :)

https://c.tenor.com/Hxkre9ADZYMAAAAC/hailey-will-you-marry-me-detective-jay-halstead.gif

7

Odp: Protest Post

ja proponuję aby każdy nowy wątek zaczynał się modlitwą

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

Odp: Protest Post

https://c.tenor.com/Ar3v5pxeEzEAAAAC/nobody-cares-nobody-gives-a-fck.gif

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

9

Odp: Protest Post

Zara przyjdzie dely i powie: "Przypominam, że to nie bałagan". Amen! :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

10

Odp: Protest Post

Kij z d*.* jak kij... Moim zdaniem takie obrazki utrudniają czytanie, bez nich byłem szczęśliwszy. ;)
Rozumiem wrzucić gdzieś jeden jak akurat fajnie pasuje, ale czytanie wątku, w którym w każdym poście są po dwa gify jest dla mnie męczące. Znajcie umiar.

11

Odp: Protest Post

Ludy prymitywne zawsze posługiwały się pismem obrazkowym :) ale nie robiłbym z tego od razu zagadnienia :) takie czasy....

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

12

Odp: Protest Post

https://en.meming.world/images/en/9/9f/I_Am_So_Proud_of_This_Community.jpg

Nie, on chyba już nie jest.

Ostatnio edytowany przez maw (2022-05-12 07:39:06)

___
Press play on tape...

13

Odp: Protest Post

Protestuję. Miejscem bałaganu jest śmietnik a nie forum.

14

Odp: Protest Post

To jest znak czasów - młodzi pisać nie potrafią, poza tym szybciej obrazek wkleić, niż napisać kilka słów. To ryzyko związane z interpunkcją, ortografią i stylistyką... Lepiej d%#a napisać i jak minionek zarżeć :-)
Z drugiej strony mamy narodową cechę - jak ktoś mówi, że nie lubi soli, to wetrzeć mu ją trzeba w oko i otwartą ranę. A na koniec napisać d&%a i się obśmiać.

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

15

Odp: Protest Post

Kurdeeeeee.

Po to na forach są odpowiednie kategorie, żeby pisać posty w odpowiednich kategoriach.
Nie potrzebuję czytać, czy oglądać kiepskich żartów, kiedy mam konkretny problem ze sprzętem i szukam pomocy.
Jak szukam pomocy ze sprzętem to szukam w kategorii ze sprzętem, jak chcę coś kupić czy sprzedać, to również szukam i ogłaszam w odpowiedniej kategorii.
Jak chcę coś napisać o "dupie Marysi", to do tego również jest odpowiednia kategoria i tam można o tej dupie Marysi napisać. Z całym szacunkiem dla tej dupy

16

Odp: Protest Post

zapomniales wkleic zdjecie maryny z podpisem jej d*py....

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

17

Odp: Protest Post

mgr_inz_rafal napisał/a:

Ktoś by tu kija z d*.*y może lepiej wyjął :)

Lepiej nie. będzie osrany.

Atari-User napisał/a:

Po to na forach są odpowiednie kategorie, żeby pisać posty w odpowiednich kategoriach.
Nie potrzebuję czytać, czy oglądać kiepskich żartów, kiedy mam konkretny problem ze sprzętem i szukam pomocy.

"Kiepskich" to delikatnie powiedziane.
A może rzeczywiście wystarczyłby zamiast tych wszystkich, jeden dział pod nazwą "różne duperele".

Ostatnio edytowany przez Bluki (2022-05-12 16:21:31)

18

Odp: Protest Post

No dobrze, rozumiem Wasze argumenty. Akurat ten wątek jest według mnie BARDZO WARTOŚCIOWY, ponieważ nie dość że OP potrafił dokładnie i wnikliwie opisać problem, to jeszcze bez problemów i kulturalnie sobie z nim poradził, korzystając z pomocy innych osób. A, że dodawał do tego obrazki, to to jest powód do tego, żeby robić z tego problem?

Ale dobra. Powiedzcie jak sobie wyobrażacie odpowiedni wpis w regulaminie i wytłumaczcie mi dlaczego tam się w ogóle powinien znaleźć? Naprawdę chcemy zakazu wstawiania obrazków do wątków, które nie dotyczą tematu? Jak sobie wyobrażacie egzekwowanie zakazu wstawiania memów i innych rzeczy, kto miałby oceniać który obrazek jest niezwiązany z tematem / działem?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: Protest Post

Może po prostu poprosić, o usunięcie zbędnych obrazków?

20

Odp: Protest Post

"Ej, kolego, usuń obrazki bo niektórych nie śmieszą, a to NASZE forum i nie będzie tu takich obrazkowań"

serio? To jest taki problem przeskrolować obrazek jak kogoś nie śmieszy i czytać pomiędzy, szczególnie, że jak powiedział: dely chłop pisze do rzeczy i robi wartościowy content. A wam przeszkadza obrazek. To jest dopiero druga elektroda :D

A juz ten tekst:

To jest znak czasów - młodzi pisać nie potrafią, poza tym szybciej obrazek wkleić, niż napisać kilka słów. To ryzyko związane z interpunkcją, ortografią i stylistyką... Lepiej d%#a napisać i jak minionek zarżeć :-)

jest kompletnie nieadekwatny i ja bym zamiast usunięcia obrazków, poprosił o usunięcie takiego głupiego gadania nie na temat.

Ostatnio edytowany przez bocianu (2022-05-12 17:26:46)

21

Odp: Protest Post

dely napisał/a:

Ale dobra. Powiedzcie jak sobie wyobrażacie odpowiedni wpis w regulaminie i wytłumaczcie mi dlaczego tam się w ogóle powinien znaleźć? Naprawdę chcemy zakazu wstawiania obrazków do wątków, które nie dotyczą tematu? Jak sobie wyobrażacie egzekwowanie zakazu wstawiania memów i innych rzeczy, kto miałby oceniać który obrazek jest niezwiązany z tematem / działem?

"Niedopuszczalne jest umieszczanie obrazków i gifów będących komentarzem do postów, a niezwiązanych z meritum wątku. Aczkolwiek forum to "żywy organizm" i wyjątki są dopuszczalne. Jednak muszą pozostać wyjątkami, a ne zamieniać się w regułę".

A kto miałby oceniać? Użytkownicy, czy im przeszkadza (naruszenie regulaminu), czy nie przeszkadza. Jest przecież taki mały przycisk "Zgłoś". A zapis w regulaminie daje podstawę moderatorowi do ewentualnego usunięcia obrazka

22

Odp: Protest Post

Hehe i tym właśnie sposobem możemy się pożegnać z nowymi i młodymi userami :)

23

Odp: Protest Post

@drygol, zamierzasz raportować każdy taki post (gratuluję wytrwałości), czy tylko te, gdzie nadmiar takich głupawych rysuneczków wkurza? A przecież i tak ostateczna decyzja należy do moderatora.

Z drugiej strony, nie pomyślałeś, że przez te memy możemy pożegnać się ze starymi userami?

24

Odp: Protest Post

Osobiście mam tak, że jak widzę tekst tak upstrzony gifami albo pisany "ortograficznie inaczej" to prawie od razu przestaję go czytać. Po prostu nie jestem w stanie przejść przez taki tekst. Tak samo nei dałem rady przeczytać wątku, który spowodował powstanie tego tutaj. Tyle, że innym taka forma pisania nie przeszkadza, a niektórzy wręcz ją lubią. Młodsi chętniej stosują "pismo obrazkowe" i jak słusznie moim zdaniem zauważył Drygol, ograniczenia spowodują odpływ młodych ludzi. Zresztą, sam raz czy dwa wrzuciłem pojedynczy gif jako komentarz, bo akurat dobrze mi pasował do sytuacji.

Blokowanie gifów czy wpisy w regulaminie moim zdaniem nie mają sensu. Im więcej narzucimy ograniczeń, tym gorsza będzie przestrzeń wymiany opinii, poglądów czy cieszenia się wspólnym hobby i ludzie zaczną odchodzić. Myślę, że po prostu piszący w taki sposób musi liczyć się z tym, że część ludzi nie będzie tego czytać i szanse na zainteresowanie tematem albo rozwiązanie opisywanego problemu zwyczajnie się zmniejszają.

Myślę, że zwyczajnie wystarczy grzecznie poprosić kolegę, żeby nie niepokoił naszego pokolenia taką ilością obrazków, bo niektórych z nas to stresuje. :)

25

Odp: Protest Post

Bluki napisał/a:

@drygol, zamierzasz raportować każdy taki post (gratuluję wytrwałości), czy tylko te, gdzie nadmiar takich głupawych rysuneczków wkurza? A przecież i tak ostateczna decyzja należy do moderatora.

Z drugiej strony, nie pomyślałeś, że przez te memy możemy pożegnać się ze starymi userami?

Absolutnie nic nie zamierzam raportować bo nie jestem podpierdzielaczem :D :D :D

Co do starych userów to ja do tego podchodzę tak że starzy userzy to ludzie pełnoletni i to dwukrotnie.
Zatem powinni panować nad emocjami i radzić sobie z czymś tak "strasznym" i "karygodnym" jak memy ;)
Do tego dodam że starzy userzy pierwsi trafią do piachu ;)

Ostatnio edytowany przez drygol (2022-05-12 18:47:57)