26

Odp: 800XL, konwerter HDMI - pasy na ekranie

@qbahusak, nie omieszkam, bo z tego samego pudła będę wyciągał :D

@Lizard, niestety GUS nie był mi po drodze, ale kurcze ja byłem na Wolumenie, legendzie elektroniki nie tylko w Warszawie i taka lipa. 2 sklepy z częściami się zwinęły... źle się dzieje, oj źle :/

Ale teraz mam wtyk premium, taki pozłacany :D

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2023-01-19 19:39:23)

27

Odp: 800XL, konwerter HDMI - pasy na ekranie

Właśnie... legendzie...

28

Odp: 800XL, konwerter HDMI - pasy na ekranie

Zgrd napisał/a:

Kabelek chcę zrobić max 50cm, ot tyle żeby konwerter można było jakoś wygodnie ułożyć.

Właśnie, to taka podpowiedź do sprzedających gotowe kable do różnych mikrokomputerów. Zwykle robicie min. 1,5m, a częściej 2m albo dłuższe. Pewnie ktoś potrzebuje też i takie, ale miejcie proszę w asortymencie również krótsze, powiedzmy 50, 70, 90cm. Raczej sporo ludzi ma teraz komputery na biurku, a monitor tuż za nimi, a nie jak kiedyś - Neptun/Unitra na meblościance :-) a komputer na stoliku przy tapczanie, 2m+ dalej :-)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

29

Odp: 800XL, konwerter HDMI - pasy na ekranie

A jaki problem napisać i poprosić o krótsze? Ja tak zawsze robię.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

30

Odp: 800XL, konwerter HDMI - pasy na ekranie

Choćby dodatkowy czas. A jakby mieli przynajmniej jedną sztukę na stanie, to następnego dnia mogę mieć w paczkomacie.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

31

Odp: 800XL, konwerter HDMI - pasy na ekranie

Dlaczego zakładasz, że dla odmiany ktoś inny musi poświęcać swój czas i zasoby, żebyś Ty mógł oszczędzić jeden dzień? Mając świadomość, że wcale nie musi to być produkt który ktoś może chcieć kupić?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

32

Odp: 800XL, konwerter HDMI - pasy na ekranie

Dlaczego imputujesz mi, że zakładam, że ktoś coś musi? Słowo "podpowiedź", to jest zakładanie że ktoś musi? ;-P

Jak widać na przykładzie Zgrda (zacytowanego przeze mnie zdania) i moim, jest to jednak produkt, "który ktoś może chcieć kupić".

Sprzedajesz gotowe kable i nie interesuje Cię taka podpowiedź? Olej ją.
Nie sprzedajesz? To po co się wypowiadasz za innych? ;-P

Koniec mojego off-topu.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

33

Odp: 800XL, konwerter HDMI - pasy na ekranie

Bosz... Na temat proszę, nie róbcie kolejnych flame-ów w stylu P...<==>X...

Sikor umarł...

34

Odp: 800XL, konwerter HDMI - pasy na ekranie

Dokładnie panowie,nie warto robić dym o taką głupotę.

Ja niestety stanąłem... wiem, że mam cala torebkę tych potencjometrów 50k (trafiła się okazja)........ ale jak co do czego to nie wiem w jaki kąt wrzuciłem. Serio muszę ogarnąć bałagan :D

--- edyta ---

@qbahusak, tak jak przewidywałeś, kabel pięknie jest przyciągany przez magnes :D
Żył ekranu jest dokładnie 7.... normalnie produkt premium, aż czuje się wyróżniony, że mi coś takiego w pudle zalega.

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2023-01-21 19:21:47)

35

Odp: 800XL, konwerter HDMI - pasy na ekranie

Sorry, już cicho siedzę.

A w temacie - z tym poziomem sygnału (że zbyt wysoki) może być coś na rzeczy.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2023-01-21 15:55:50)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

36

Odp: 800XL, konwerter HDMI - pasy na ekranie

Wiem to, bo Acid maker testując meduzę napotkał na ten problem.

37

Odp: 800XL, konwerter HDMI - pasy na ekranie

Co do dłuższego kabelka... można go nieco zwinąć w pętelkę, spiąć i będzie krótszy ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

38

Odp: 800XL, konwerter HDMI - pasy na ekranie

TMK napisał/a:

można go nieco zwinąć w pętelkę, spiąć i będzie krótszy ;)

Chodzi o przesył sygnału. Nie wiem, jak cewka, którą stworzysz zwijając wpłynie na jakość sygnału, ale jeśli dobry i krótki kabel to masz teoretycznie szybze przesłanie danych z mniejszą możliwością zakłóceń zewnętrznych.

Sikor umarł...

39

Odp: 800XL, konwerter HDMI - pasy na ekranie

Mam już wszystkie graty, jak mi łeb pozwoli to w weekend postaram się złożyć do kupy i zobaczyć jaki będzie efekt.
---------
Ciężko było, bo cały czas czekam na dobre okulary ale udało się i.......... i efekt tylko taki, że można bardziej pogorszyć obraz.
Wniosek więc chyba taki, że ten konwerter ma swoje za uszami i bez większych kombinacji nic z tym nie zrobimy.

Ale przy okazji sprawdziłem coś innego, o czym było wspomniane w innym wątku (nie pamiętam niestety którym), czyli wzięcie sygnału chromy z composite.
Działa, chociaż obraz staje się ciut mniej wyraźny, ale lepszy od tego bezpośrednio z composite, także dla tych co nie chcą przerabiać atarek i mieć lepszy obraz jest ratunek.

---- edyta ----

Wyszła kolejna ciekawostka z konwerterem, bo jak się zbytnio rozgrzeje to mam obraz w kolorach tęczy, trochę pomaga zmniejszenie sygnału chroma (regulatory się przydały, ale najlepszy efekt daje poprawienie chłodzenia chińczyka (leżenie na kocu odpada :D)

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2023-02-05 23:58:08)