1

Temat: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

Jak w temacie, od jakiegoś czasu nie przychodzą do mnie powiadomienia, katalog spam poczty też czysty.
Czyżby jakieś problemy z pocztą interii (poczta.fm)?

2

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

Być może IP, z którego wysyłane są powiadomienia zostało dorzucone do blacklisty przez Twój serwer pocztowy. Były już wcześniej takie przypadki.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

Do mnie na pocztę.fm dochodzą, jakby co.

Sikor umarł...

4

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

Czyli blacklistę można wykluczyć, chociaż diabli ich wiedzą jak to mają poustawiane.
Przejrzałem dokładnie ustawienia, czy może przypadkiem coś się nie dostało w filtry ale nic, czysto, spam też czysty.
Zobaczę jeszcze inny @, chociaż wolał bym się tego trzymać.

5

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

Do mnie czasami dochodzą, a czasami nie. Zazwyczaj dochodzą, ale zdarza się że nie. Konto na gmailu.

6

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

Zgrd napisał/a:

Czyli blacklistę można wykluczyć

Niekoniecznie, sprawdź jeszcze u swojego providera. To oddzielne listy są.

Sikor umarł...

7

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

Ale ja problemu z dostępem do poczty, wysyłaniem czy odbieraniem ogólnie problemu nie mam, z innych miejsc powiadomienia dochodzą. Tylko, póki co, z powiadomieniami z AA są jakieś hocki klocki.
Zmieniłem na gmaila i powiadomienie przyszło, ale z tego draństwa stopniowo rezygnuję odkąd utrudnili pobieranie poczty programem pocztowym.

8

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

A co utrudnili? Ja mam gmail i działa wszystko w Thunderbird ok od wielu lat. Używam IMAP, bo tą pocztę mam dostępną na dwóch kompach wygodnie i mi się wszystko w każdym kierunku synchronizuje elegancko, a jak potrzebuję to czasem też przez www z telefonu na przykład jak jestem na wakacjach czy gdzieś, a potrzebuję zajrzeć. Nie zauważyłem problemów z moją konfiguracją.

9

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

Zgrd napisał/a:

Ale ja problemu z dostępem do poczty, wysyłaniem czy odbieraniem ogólnie problemu nie mam, z innych miejsc powiadomienia dochodzą. Tylko, póki co, z powiadomieniami z AA są jakieś hocki klocki.
Zmieniłem na gmaila i powiadomienie przyszło, ale z tego draństwa stopniowo rezygnuję odkąd utrudnili pobieranie poczty programem pocztowym.

Właśnie aa mogło być na liście providera - zdarza się. Ale skoro przeszło na gmaila to nie to.

Sikor umarł...

10

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

@Mq, ale pop3 już przecudowali i u mnie nie działa, a z imap-a świadomie nie chcę korzystać mimo pewnych zalet.

11

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

Kiedy w listopadzie 2020 zmieniałem hosting poczty, to też okazało się że mail (re)aktywacyjny z naszego forum nie przyszedł. Po odpytaniu w hostingu poczty, dostałem odpowiedź:

Adresu nie ma na czarnej liście, w logach jest taki błąd związany z TLS:

2020-11-13 21:43:36 TLS error on connection from kutador.krap.pl [178.63.89.96] (SSL_accept): error:14209102:SSL routines:tls_early_post_process_client_hello:unsupported protocol

Jeżeli w Interia mają jakieś wsparcie techniczne, to napisz o sprawdzenie.

Ja niestety tez musiałem dla forum ustawić gmaila, mimo że dla innych celów go nie używam.

BTW, Panie Kierowniku, jak tam z tym "końcem roku", wiesz o co chodzi  ;-)

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2023-01-30 19:31:05)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

12

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

@Zgrd, dzięki za odpowiedź. No to nie wiem, ja POP3 nie używam, ale wierzę, że może coś tam nie pasować, bo ogólnie jest dużo rzeczy, do których można sie przyczepić w usługach google, więc czemu i tu by tego być nie miało:-). Ja przeszedłem parę lat temu na IMAP, bo potrzebowałem mieć synchronizację całej poczty, katalogów itp. między dwoma kompami i mi to dobrze działa w każdym razie, ale fakt, że czasami powiadomienia z tutejszego forum nie przychodzą i nie wiem czy nie są w ogóle wysłane, czy nie są odebrane. Inne maile chyba mi wszystkie dochodzą, ale skąd w sumie miałbym wiedzieć jak coś nie doszło:-) Na forum tutaj wchodzę praktycznie prawie codziennie, no to widzę co się nowego pojawiło, a na co dostałem powiadomienia i często widuję braki tych powiadomień.

Ostatnio edytowany przez Mq (2023-01-30 23:09:11)

13

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

oj tam, oj tam... Kierownik już za chwileczkę, już za momencik zmieni silnik forum i będzie ok. Tylko mu nie przypominajmy za często, to niedługo będzie jakiś okrągły jubileusz zapowiadanych zmian :D

Sikor umarł...

14

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

O, teraz dostałem powiadomienie:-)
Zmiana silnika to chyba była tu już omawiana zanim się zarejestrowałem jeszcze, o ile dobrze kojarzę:-)
Powiem szczerze, że po latach jestem tak przyzwyczajony do tego forum, że nie wiem czy chcę jakichś zmian. Np. ostatnio zmiana nastąpiła taka, że mi wypowiedzieli umowę konta firmowego w Inteligo, które mam tam od początku istnienia Inteligo prywatnie, a firmowo od kilkunastu lat, no i się zawiesiłem i nie wiem co mam teraz zrobić ze sobą... Nie chciał bym podobnej akcji na naszym tutejszym forum:-) Starych drzew się ponoć nie przesadza, a tutaj same stare raczej są:-)

15

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

Oj tam, mi się też podoba, ale Dely pisał (o ile pamiętam) o jakiś lukach w kodzie. Na atariage się udało w miarę bezpoleśnie ;)

Sikor umarł...

16

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

Byle wygląd pozostał. ;) Na Atari-Forum przenieśli kolumnę z info o autorze na prawą stronę wiadomości i źle mi z tym.

17

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

Mi poza wstawianiem obrazków, z czym miałem problemy, to skrypt pasuje.
No może brak mi uśmieszków obrazkowych ;)

@Mq, pomodzili coś z dostępem, że niby działa jak skorzystasz z Oauth (czy jakoś tak) lub poprzydzielasz dopuszczone urządzenia.
Z tego 1 nie chce korzystać, a w 2 przypadku u mnie nie działa :D

@uicr0Bee, chwilowo ważniejsze rzeczy mam na głowie, ale kto wie, może ich pomęczę, chwilowo zmieniłem na ten nieszczęsny gmail, tam dałem przekierowanie całej poczty i jakoś to działa.

18

Odp: Nie dostaję powiadomień na e-mail.

Coś się znowu wzięło i zadziało, bo teraz nie dostaje powiadomień nawet na gmail, nawet w spamie nic nie ląduje.
Ostatni @ z powiadomieniem jest z lutego, czyli wtedy coś się pozmieniało.