Temat: Zabezpieczenie przed kopiowaniem Turbo 2000 Basic

Nawiązując do wcześniejszych wątków, chciałem zapytać się o coś innego. Podczas zgrywania gry z taśmy Turbo 2000 Basic "Bitwa o Anglię" pojawił się problem.
Zgrywałem tak, kopier z catriga Turbo 2000 taśma D: -> Normal taśma C: później -> kopier Boss I przez SIO2PC wgrałem i z taśmy C: -> chciałem zapisać przez SIO2PC plik bas. Jednak przy wczytywaniu plików do bufora z kasety pojawiają się błędy, myślałem że to wina kasety, ale błędy wyskakują przy wczytywaniu w różnych miejscach. Czy ta gra może mieć jakieś zabezpieczenia przed kopiowaniem? Zgrałem tym sposobem sporo programów i wszystko chodzi, a tutaj też się nagrywa i wywala błędy przy ponownym wczytaniu do kopiera Boss I. Ktoś ma jakieś pomysły jak to zgrać?

2

Odp: Zabezpieczenie przed kopiowaniem Turbo 2000 Basic

Jeżeli udało się *kopierem* odczytać cały plik z Turbo KSO to nie miał zabezpieczenia.
Po zapisaniu na C: powinien dać się odczytać - możesz spróbować tym samym kopierem.
Jeżeli jest ok to być może problem jest np. z miejscem na docelowej dyskietce, lub z kopierem kopiującym z C: na D: (atr).

3

Odp: Zabezpieczenie przed kopiowaniem Turbo 2000 Basic

Problem był w magnetofonie. W normalu "Bitwa o Anglię" zajmowała na liczniku od 10 do 129 i staruszek xc12 przy długim odczycie czasem zwalniał. Stąd błędy w różnych miejscach. Wymiana paska pomogła. Teraz wszystko się ładnie odczytuje.