Temat: CHARTS - zajawka

Oto zajawka chartsow, ktore w pelnej wersji zostana opublikowane w Seriousie, a w wersji troche okrojonej na tym oto forum. W odroznieniu od innych tego rodzaju zestawien, maja byc oparte o listy, na podstawie ktorych mozna bedzie wypelniac vote sheet'a. A zatem, jesli danych programow lub osob na liscie nie ma, nie mozna na nie oddac glosu. Ma to zapobiec rozproszeniu glosow spowodowanemu nadwatlona pamiecia glosujacych albo daleko idaca ich uznaniowoscia.

Nie zalezy mi na zupelnosci list, zbyt duze ich rozmiary tylko utrudnia glosowanie. Chcialbym, zeby Wasze propozycje uzupelnienia list umieszczonych ponizej dotyczyly tylko programow znaczacych, a nie wszystkiego, co przypomina demo lub zina. To samo dotyczy osob tworzacych - nie nominujcie kazdego, kto splodzil byle programik, lub modulek. Wasze nominacje moga sie jednak calkowicie rozmijac z Waszymi pozniejszymi glosami.

Siedze obecnie za granica (i bede tu jeszcze przez 3 miesiace), gdzie mam BARDZO ograniczony dostep do komputera - nie moge nawet zainstalowac emulatora, dlatego listy oparlem w wiekszosci na zasobach mojej pamieci, zatem niech nikt nie poczuje sie urazony, ze o nim zapomnialem.

Wasze nominacje moga dotyczyc tylko "Nowej Sceny" - a zatem produkcji wydanych i osob dzialajacych od przelomu 1993/1994 r. (wyjatkiem jest tu Intel Outside, a to ze wzgledu na jego ogromny wplyw na ksztalt dem pozniejszych). To kontrowersyjne ktyterium wprowadzam, gdyz uwazam po pierwsze za bezcelowe, a po drugie za niespawiedliwe porownywac np. THE TOP #3 z 1990 r. z Ergo Bibamus z 2001 r.

Wasze nominacje (czyli propozycje uzupelnienia list) zostawiajcie na forum. 25 lipca przedstawie listy w ostatecznym ksztalcie wraz ze szczegolowymi zasadami glosowania, wtedy tez rozpocznie sie samo glosowanie. Jestem rowniez otwarty na utworzenie nowych kategorii przy spelnieniu jednak dwoch warunkow: a) podania do uzupelnienia na forum wstepnej listy pozycji, na ktore maja byc oddawane glosy;   b) kategoria nie moze byc zbyt uznaniowa, jak np. "najsympatyczniejszy", "najlepszy txtwriter", "najwiekszy lamer";

A oto listy:

NAJLEPSZE DEMO

Asskicker
Back to Life
Base 33
Bitter Reality
Cogito
Cool Emotion
Demologicus
Doxepin
Drunk Tank
Endless Dream
Ergo Bibamus
Igor
Intel Outside
Isolation
Joyride
Life
Out of Time
Overmind
Raving Wieprz
Ray of Hope
Rotten Juice
Shake
Sweet Illusions
The First Explosion
Tilt
Timekeeper
Total Daze
Trip6
Ultra
Vengeance


NAJLEPSZY ZIN

ABBUC
Arena Bzdur
Apocalypse Zine
Barymag
Crazy Zine
Debilizator
Drezyna
Energy
Intermag
Kaszel
Kocie Flaki
Mixer
Paczka TNQ
Pentagram Zine
Serious
Syzygy
Wyshywka


NAJLEPSZY KODER

Alex
Ars
Bloomer
Bober
Bulatronic
Electron
Felker Farkas
Fox
Gumi
Heaven
Jaskier
Jordan
Konop
Kroger
LBS
Lewis
MacGyver
MADMAN FED.   - chlopkaki, podpowiedzcie, ktory znich kodowal?
Pirx
Rzog
Seban
Soused Teat
Swiety
Tamas Bene


NAJLEPSZY GRAFIK

Angus
Blasphemer
Dhor
Dracon
Kaczor
PW
QBA
Raven
Replay
Titus
XI


NAJLEPSZY MUZYK

Alex
BAC
Bartman
BLB
Cedyn
Daxey
Dhor
DJ V
Greg
Jager
Josh
Maestro
Marucha
Mateoos
Mayonez
Miker
Morgoth
Samurai
Solo
Soused Teat
Virus
VLX
X-ray
Yezus
Zoltar X
[/list]

2

Odp: CHARTS - zajawka

Słuszna koncepcja. Moje uwagi:

Raving Wieprz

Raczej 'Raving Vieprz'.

Tilt

Raczej 'Tit'.

LBS

Obecnie 'Eru'.

Soused Teat

Obecnie 'SoTe'.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

3

Odp: CHARTS - zajawka

LBS

Obecnie 'Eru'.

zeby eru nazywac jeszcze little beatle software.... toz to karygodne =)

sun/goes/nowhere/fo/real

4

Odp: CHARTS - zajawka

W kategorii koder brakuje mi co najmniej kilku ważnych postaci, może nie wszystkie zasługują na miano najlepszego, ale kto o tym ma decydować?

Laoo [szczególnie]
Charlie [sz.]
TeBe (Madman) [sz.]
Roland [sz.]
Warp [sz.]
Pet
Gunnar (/high voltage; intro armaggedon)
Casper
Jager
Qcyk
Glonisz
Koala
Lizard
Kamilos
Solo
McMaster
BLB
Lewis
Mały

no i to na pewno nie wszyscy WARTOŚCIOWI koderzy

Na koniec pozwolę sobie na taką małą refleksję. Czy taka zabawa w ocenianie dokonań innych, jest do końca przemyślana? Czy scena rzeczywiście musi opierać się na ostrej rywalizacji i pokazywaniu, kto jest lepszy?
Wielu może się poczuć przegranymi tej swoistej wyceny wartości ich dokonań, obarczonej przecież poważnym ryzykiem niedocenienia. A jeśłi już decydujemy się na nią, to niech ta lista opiera się na jakiś realnych kryteriach doboru, bo inaczej możemy kogoś nieopatrznie zniechęcić czy nawet skrzywdzić.

Pozdrawiam

5

Odp: CHARTS - zajawka

i zapomniano o magazynku dyskowym Nop chlip chlip .... i paru innych też (JG Zine, Megata Zine ...)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: CHARTS - zajawka

Demo: Impossible but Real
Muzyk: Pinek

marok: jestem w kategorii koderow, ale nie wiem z jakiego powodu....

7

Odp: CHARTS - zajawka

Koder: Raster
Grafik: Anj
bez dwoch zdan.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

8

Odp: CHARTS - zajawka

Nie wszyscy wiedza...
Ale istnialo kiedys cos takiego jak
Great Konop Software :D
Czyli GKS  :D
mam gdzies jakies demko, :)
paX
/Little Beatle Software ;)

: 404. Stopka not found

9

Odp: CHARTS - zajawka

GKS rzeczywiscie rzadzi, przypominam sobie taki syfiasty obrazek z okretem i jakis scroll. Czy nie tak?

A poza tym, chlopaki, podpowiedzcie, mi cos jeszcze, zeby na tych listach nikogo nie pominac.

A tak wogole, to gowno na rowerze.

10

Odp: CHARTS - zajawka

Tak aprpopopos  Króger   ...  bedziesz na LL 2002 ???   nigdzie nie widzialem zadnej wzmianki  a tu chodza rozne ploty ...  Jakies super odlotowe demo ??

Wpisalbys sie na stronie Vasca to skladu ...  chcialbym zobaczyc znowu twoja sympatyczna mordke !!!

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

11

Odp: CHARTS - zajawka

a ja oprocz mordki Krógera chcialbym zobaczyc sequel slynnej juz (sfilmowanej przez Laoo) utarczki slownej Króger vs Lizard aka Króger vs Predator  :lol:  :lol:  :lol:

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: CHARTS - zajawka

GKS rzeczywiscie rzadzi, przypominam sobie taki syfiasty obrazek z okretem i jakis scroll. Czy nie tak?

Skadże.
GKS = Gumi&Kravco Software
Np. LIEBICH.GKS

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE