Temat: [K] Kartridż Turbo 2000 do Atari XE

Kupię kart jak w temacie. Cena do uzgodnienia.

2

Odp: [K] Kartridż Turbo 2000 do Atari XE

Dodaj jeszcze którą wersję szukasz - przełącznik/joy, Warszawskie/Wrocławski, bodajże na Pomorzu mieli ludzie też nieco odmienną wersję...?
==================================
Edyta podpowiada: ewentualnie odnajdź wątek @sebana o magnetofonach, tam są wsady i wybierz jakiś. Może pójść na często na SIC! lub innym cartridge-u.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2024-02-09 08:39:17)

Sikor umarł...

3

Odp: [K] Kartridż Turbo 2000 do Atari XE

hmm ja miałem kso, ale ztcp jeden kolega miał po sio. no wrocławskiego/czeskiego u nas raczej nie było..
tak, 'wydłubane' xex'y do obsługi turbo działają z sic'a, pico, ultimate carta, avg..

4

Odp: [K] Kartridż Turbo 2000 do Atari XE

Prawdę mówiąc to nie wiem jakie. Zasadniczo to wychowałem się na wrogim obozie i słabo na Atari się znam. Ostatnio dokupiłem do mojego Atari magnetofon do naprawy, udało się go ożywić i odpalić z taśmy od Retronics Miecze Valdgira. Z tego co widziałem podczas ogarniania go to zamontowany jest przełącznik i do płytki idą trzy przewody, w jednej pozycji (pewnie normal) bezpośrednie połączenie a w drugiej przez kondensator 10uF z rezystorem równolegle. Żadnej dodatkowej płytki nie widziałem wewnątrz.

5

Odp: [K] Kartridż Turbo 2000 do Atari XE

Z Twojego opisu wynika iż posiadasz Turbo 2000F/2001.

Soft do tego turbo w postaci .XEX był chociażby w tym poście: Turbo 2000F CMD & Phase Select Patch v.1.2. Wersję .XEX możesz załadować z dowolnego urządzenia I/O (SIO2PC, SIC! Cart, AVG Cart, SDRIVE, SIO2SD, etc.).

Jeżeli chciałbyś zbudować sobie cart albo uruchomić jako emulowany cart z poziomu np. AVG Cart to tutaj masz zawartość pamięci EPROM: Turbo 2001 v.2.1 Cartridge

Ostatnio edytowany przez seban (2024-02-09 17:24:34)

6

Odp: [K] Kartridż Turbo 2000 do Atari XE

Takiego XEX-a można odpalić z a8pico carta. Przy obecnej wersji softu można to zrobić automatycznie (chociaż to trochę strata funkcjonalności carta).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: [K] Kartridż Turbo 2000 do Atari XE

Mam kartridż z praktycznie wszystkimi "turbami", zapraszam.

8

Odp: [K] Kartridż Turbo 2000 do Atari XE

@Bluefish:
Tak przerobiony magnetofon jak opisałeś parę postów wyżej wczytuje prawie wszystkie turba obsługiwane poprzez złącze SIO.