1

Temat: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

Hej!

Mam taki "drobny" problem... od jakiegoś czasu zmieniła się chyba polityka niektórych operatorów serwisów pocztowych (np. gmail czy protonmail) i wszystkie powiadomienia z forum atari area wysyłane takiego oto adresu:

atari.area forum Mailer atariarea@reksio.net przez kutador.krap.pl

lądują w spamie, mogę po 50 razy dodawać te wiadomości do listy wyjątków i oznaczać ze to nie jest spam, a za każdym razem i tak każde z powiadomień z atari.area ląduje w folderze spam.

Dało by się coś z tym zrobić? (może wystarczyłby istniejący adres nadawcy w prawidłowej domenie?)

Wydaje mi się że nie tylko ja mam z tym problem (parę osób w różnych wątkach wspominało że "chyba przegapiło" powiadomienie albo "nie widziało" powiadomienia. Sądzę że one po prostu również wylądowały w spamie.

2

Odp: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

To i tak masz nieźle, bo do mnie od jakiegoś czasu (prawdopodobnie mówimy o tym samym jakimś czasie), nie dochodzą w ogóle żadne powiadomienia ani wiadomości z forum. Konto mam na gmailu, w spamie też nic nie ma.

3

Odp: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

Niestety jest tak, jak pisze Seban. Od pewnego czasu po prostu wszystko ląduje w spamie lub jest odrzucane - próbowaliśmy coś kombinować z Panciem, który udostępnił mi konto i uzyskaliśmy tylko tyle, że wiadomości dochodzą i są klasyfikowane jako spam. Wcześniej nie dochodziły wcale.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

Prawdopodobnie chodzi o brak rekordu DMARC ... Co juz takie banalne nie jest.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

5

Odp: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

Ustawienie rekordu DMARC jest  banalne, ale ważniejszy jest tutaj SPF.

$ dig -t txt reksio.net
[...]
;; ANSWER SECTION:
reksio.net.             60480   IN      TXT     "v=spf1 a ip4:85.11.68.131 ~all"
reksio.net.             60480   IN      TXT     "google-site-verification=E2gR33hmIBdBOMFSZBJcnhY3qaTpZLsG1JOF_lvH92s"
[...]
$ host kutador.krap.pl
kutador.krap.pl has address 178.63.89.96

Czego się spodziewacie, jeżeli kutador nie jest uprawniony do wysyłania maili z domeny reksio.net? Przede wszystkim trzeba ustawić poprawny rekord SPF.

$ dig -t txt _dmarc.reksio.net
[...]
;; ANSWER SECTION:
_dmarc.reksio.net.      60480   IN      TXT     "v=DMARC1; p=quarantine; rua=mailto:abuse@reksio.net; ruf=mailto:abuse@reksio.net;"
[...]

Z polityką "quarantine" wiadomości z AA zawsze będą trafiać do spamu. :-) Wystarczy przeszukać skrzynkę abuse@reksio.net, aby zobaczyć ile maili poszło do kosza. DMARC jest sugestią dla serwera adresata, co zrobić z podejrzanymi mailami, oraz może zawierać adresy, na które przychodzą raporty i powiadomienia o próbach nadużyć.

Dely, służę pomocą, jako że temat jest mi znany.

Ostatnio edytowany przez Lizard (2024-03-31 10:23:13)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

6

Odp: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

Zrobione.
dzięki Lizard za rozkminkę.

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

7

Odp: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

Dzięki chopaki.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

Na chwilę obecną do mnie chyba przystało cokolwiek przychodzić, tzn. nawet nie ląduje w spamie, po prostu żadnych powiadomień z AA już nie otrzymuję mimo że pojawiło się parę postów w wątkach które obserwuję. Skrzynka pocztowa obsługiwana przez google więc zakładam że to oni uziemiają korespondencję.

Wygląda na to że coś jednak do spamu wpadło. Także na chwilę obecną jest dokładnie tak jak było.

Ostatnio edytowany przez seban (2024-04-01 20:55:21)

9

Odp: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

U mnie też jest tak jak było, a więc nie wpadają powiadomienia ani w spam, ani w żadną inną część ciała mojej skrzynki mailowej na gmailu.

10

Odp: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

Google kosi maile z forum. WP jest bardziej łaskawa i wrzuca do spamu. Przyczyną jest miszmasz w polach nagłówkowego i kopertowego "From". Na to żadne czary mary z SPF-em nie poradzą, co potwierdziło się w praktyce, kiedy poprosiłem Pancia, aby dopisał do SPF-a adres IP i nazwę serwera, który rozsyła wiadomości forumowe. Pancio ma pewien pomysł i mam nadzieję, że uda mu się go zrealizować z pomocą Dely'ego i Krapa.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

11

Odp: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

Czoł(gi)em. Czy Szanowni jeszcze próbują coś zdziałać w powyższej sprawie?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2024-04-29 19:20:01)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

12

Odp: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

Mq napisał/a:

To i tak masz nieźle, bo do mnie od jakiegoś czasu (prawdopodobnie mówimy o tym samym jakimś czasie), nie dochodzą w ogóle żadne powiadomienia ani wiadomości z forum. Konto mam na gmailu, w spamie też nic nie ma.

U mnie to samo, powiadomienia lądują niewiadomo gdzie, bo spam czysty.

13

Odp: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

Na dodatek, nie można w profilu ustawić nowego adresu email, bo nie dochodzi na niego mail do potwierdzenia zmiany...

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

14

Odp: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

Może po prostu maile nie są wysyłane?

15

Odp: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

Po podaniu nowego adresu, komunikat twierdzi że:

"Wiadomość z dalszymi instrukcjami została wysłana na twój e-mail. Jeżeli wiadomość nie przyjdzie w ciągu najbliższej godziny skontaktuj się z Administratorem [...]"

Panie Adminu, som wysyłane, czy nie som? ;-)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

16

Odp: powiadomienia z atari.area lądują w SPAM

Są, ale niestety coraz częściej zdarza się, że nie dochodzą.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.