Temat: dokumentacja sparta dos 4.22

Witam, szukam jakiejs dokumentacji sparta dos x 4.22 w formie elektronicznej, przeszukanie googli jak na razie nie dalo wynikow, jesli ktos dal by rade znalezc to to bylbym bardzo wdzieczny za link.

ps. nie jestem pewiemn czy na dobry dzial pisze :/

Pozdrawiam
Adept Zap

2

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

Sprawdź tutaj:
http://www.kossinus.com/tom/SDX

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

3

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

przeszukanie googli jak na razie nie dalo wynikow

Hmmm.

A ja wpisalem sparta dos x i nacisnalem szczesliwy traf i mialem :)

Jak na google nie ma to nie ma wcale ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

No tak, tyle że 4.20 różni się od 4.22 i nie wiem gdzie szukać opisu różnic pomiędzy tymi wersjami. A wiem, że są, bo 4.22 przy obsłudze ramdysku grzebie przy 65c816...

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

Jak Lizard nie wie, to nie wiem, kto może wiedzieć...

6

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

Lizard nie wie, bo ma 4.20;- 4.22 bodajże odpalił dopiero PASIU;- wcześniej nigdzie nie spotkałem się z działającą wersją tegoż dos'a (v. 4.22). Jest tam nieco poprawek - pod bodajże US, zmodyfikowany formatter, obsługa sweet16.. - a co się stało z FTE? (co za pytanie...)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

No to trzeba rozpracować... Ja nad Qmegiem 4.04+ kilka tygodni siedziałem...
Kto najlepiej zna Spartę? - do dzieła.

8

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

Trub.... ?? jest tam kto? :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

:idea: tak apropos co to jest w ogóle swet16, bo zawsze się zastanawiałem...

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

10

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

To taka śmieszna płytka, którą montujesz zamiast 6502. Na tej płytce masz 65c816. Wynalazek produkcji USA przez FTe. Chyba.

Niestety nie pozwala na adresowanie powyżej 64kB, bo nie zawiera kontrolera pamięci.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

11

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

... z czego wiem - to SWEET16 jest analogicznie podobne do 65c816 Adapter - by Pasiu - czyli daje te same możliwości.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

8O  No... nareszcie ktoś mnie olśnił  :lol:  :lol:  :lol:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

13

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

... z czego wiem - to SWEET16 jest analogicznie podobne do 65c816 Adapter

Zgadza sie. Sweet16 (ktorej jestem posiadaczem) nic poza wymiana procka na 65c816 nie daje. Jest to plytka o wymiarach ciut wiekszych od procesora z zamontowanym prawdopodobnie GALem.. Zdjatka wkrotce...

14

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

No właśnie. Ja też mam Sweet 16 i nie bardzo wiem, co tam może Sparta X 4.22 "obsługiwać", w końcu bez wymiany ROM-u możliwości skorzystania są mocno graniczone.

KMK
? HEX$(6670358)

15

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

Może komunikat jest dla podniesienia prestiżu. Tak jak kiedyś w Sheolu Bit Bustersów "6502 detected". :lol:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

16

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

Lizard nie wie, bo ma 4.20;- 4.22 bodajże odpalił dopiero PASIU;- wcześniej nigdzie nie spotkałem się z działającą wersją tegoż dos'a (v. 4.22). Jest tam nieco poprawek - pod bodajże US, zmodyfikowany formatter, obsługa sweet16.. - a co się stało z FTE? (co za pytanie...)

A trub nie wie? Bo robił poprawki do QE, żeby działało z SDX 4.22.

Czy modyfikacja formattera polega na zamianie napisu "ICD Disk Formatter" na "FTe Disk Formatter"? :D

Co do FTe, to była jednoosobowa firma, niejaki Mike Hochman. Miły w sumie gość. Wziął kredyt na sto tysięcy dolarów i został monopolistą jeśli chodzi o prawa do gadżetów atarowskich. Wykupił cały ośmiobitowy stuff od ICD, ze Sparta DOS 3.x i 4.x na czele, Multi I/O i tp. Wykupił też coś od Newell Industries i handlował tym na comp.sys.atari.8bit.

Problem polegał na tym, że początkowo nikt nie chciał nic od niego kupować, a jak zaczęli, to było za późno, bo gość był już do tyłu ze spłatą kredytu. No i zbankrutował.

To jest nauczka dla wszystkich, którzy czytają comp.sys.atari.8bit i wierzą w teksty pisane przez tamtejszych ludków, że lack of support i co oni by do swojej atarynki nie kupili, gdyby tylko było gdzie. W rzeczywistości natomiast ich jedynym zajęciem związanym z leżącą od 10 lat na szafie atarynką jest czytanie comp.sys.atari.8bit właśnie.

KMK
? HEX$(6670358)

17

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

trub wie... (chyba) :D
Tekścik o sweet16, to z RAMDISK.SYS. Na początku sprawdza standardowym testem (SED, $99+$1 itd.), czy jest 65816. Jeżeli jest to idzie dalej, jeżeli nie ma to wyświetla tekścik i... idzie dalej. Reszta kodu jest taka sama dla obu proców (oprócz modyfikacji tekstów ICT na FTE itp.).
Chodzi chyba o podniesienie na duchu tych, ktorzy za ciężkie pieniądze kupili wspomnianą płytkę, bo wszystkim innym wyświetla się wspomniany tekst. Jak kogoś ze Spartą 4.22 to wkurza, bo nie ma proca 16-bit, może se spokojnie zamienić na stary RAMDISK.SYS  8)
Główną zaletą wersji 4.22 jest wg mnie SIO2.SYS. Umożliwia używanie procedur SIO systemu operacyjnego, a nie Sparty. Jak ktoś ma QMEGa 4, to OS załatwia wszystkie tryby (nie mylić z truby ;)) szybkiej transmisji. I mamy bardzo niskie memlo, bo sterowniczek jest minimalny.

18

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

Tak w ogóle, to mógłbyś zdradzić, który adres jest inny w 4.22, oraz jak odróżnić 4.20 od 4.22, to bym poprawił w źrodłach QE.

KMK
? HEX$(6670358)

19

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

Kiedys podrzuciłem Ci programik SL.COM, którym możesz sprawdzić, ktry symbol pod jakim adresem leży. Generalnie adresy procedur poprzesuwane są o 2 bajty, ale w kilku przypadkach są większe przemieszczenia.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

20

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

jak odróżnić 4.20 od 4.22

W $701 jest $42 => SDX 4.22
W $701 jest $40 => SDX 4.20... albo 4.21. A 4.21 ma przesunięte adresy jak 4.22 :(
Jak ktoś używa SDX 4.21, to niech się odezwie :!:;)

O adresach w QE napisałem Ci na PM.

21

Odp: dokumentacja sparta dos 4.22

Kiedys podrzuciłem Ci programik SL.COM, którym możesz sprawdzić, ktry symbol pod jakim adresem leży. Generalnie adresy procedur poprzesuwane są o 2 bajty, ale w kilku przypadkach są większe przemieszczenia.

Jasne, tylko zgadnij, dlaczego QE używa nielegalnego adresu  :(

KMK
? HEX$(6670358)