1

Temat: co to jest za format muzyki

Ściągnąłem ostatnio paczkę muzyczek z atari. Część można odsłuchiwać na Mega Player 1.6: mpt, md1, smp, d8, d15 ... Ale część jest bez rozszeżenia. Nie wiem co to za format, ten program chyba tego nie odtwarza. Plik zaczyna się następująco: 2623 (&#).
Jakim programem to ugryźć?

2

Odp: co to jest za format muzyki

O ile mnie pamięć nie myli, to pierwsze muzyczki w MPT były zapisywane bez rozszerzenia, ale mogą być one również w formacie SoundTrackera ASF'u lub też Future Composer'a.

Mógłbyś rzucić jakieś tytuły może? :)

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: co to jest za format muzyki

Przykładowy plik:

http://pctvsat.w.interia.pl/draconus.zip

4

Odp: co to jest za format muzyki

No więc jest to zrobione baj Future Composer... programik o ciekawych możliwościach w sumie, ale obsługa - hmm... pozostawia "nieco" do życzenia. Na pewno łatwiej się pracowało na gotowym utworze (konwersja modułka amigowego - wtedy tylko instrumenty się dorabiało), niż robiło cos "od zera".

Ale znalazło się paru "desperatów", co coś na tym stworzyli, m.in. Tomasz Liebich i brygada Top Odin. :D

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: co to jest za format muzyki

Bo najlepsi używają programów o największych możliwościach i wyciskających siódme poty ze sprzętu, a nie zwracją uwagi na tie pierdoły jak międzymordzie użyszkodnika. :mrgreen:

CO TO ZA CENZURA MA BYĆ :?: :?: :?: DO K*.* NĘDZY :!:  :!:  :!: Jak będę chciał być grzeczny, to sam się ocenzuruję, o tak:

****, *****, *****.

Wracając do tematu. Oryginalny MPT 2.4 nie dodaje rozszerzenia, ale jego pliki mają nagłówek pliku wykonywalnego, czyli $FFFF, start, koniec, dane, czyli nie jest to MPT, a moduł Draconusa w "nietypowym" formacie był rzeczywiście zrobiony we Futro KomPozerze. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

6

Odp: co to jest za format muzyki

Hehe ten tracker byl niezly. Nawet milem jego orginal na kasecie !!!

7

Odp: co to jest za format muzyki

tez mialem oryginał na kasecie (zakupiony w "Spektrze").

Co by nie mowic, to pierwszy komercyjny edytor muzyczny dostepny legalnie w Polsce...  Uzywalo go jednak tylko z ok. 10 muzykow...  :rolleyes:

8

Odp: co to jest za format muzyki

Dracon dokladnie. I byl zabezpieczony przed kopiowaniem ;)

9

Odp: co to jest za format muzyki

Spoko, rzeczywiście w Future Composerze śmiga mi ten moduł.

A tak przy okazji, to przydała by się jakaś super konwersja właśnie muzyki z Draconusa na moduł Protrackera. Coś w stylu chip-music na amigę.

10

Odp: co to jest za format muzyki

No przeciez draconusów to z kilka wersji jest w modach/XMach
Na RKO, aminecie, scenemusic, chiptunes ....

11

Odp: co to jest za format muzyki

@mikey Podał byś linka do wersji chip-mod.

12

Odp: co to jest za format muzyki

1. Otwieramy Google.
2. Wpisujemy draconus.xm
3. Naciskamy "Szczesliwy Traf"

Alternative:

1. Otwieramy Google
2. Wpisujemy draconus-title mod
3. Naciskamy "Szczesliwy Traf"

Naprawde, jak na google nie ma to nie ma wcale :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: co to jest za format muzyki

@mikey Podał byś linka do wersji chip-mod.

Nie podałbym. Podobno Gordon Orson Ogle podaje.

14

Odp: co to jest za format muzyki

a ja mam do tej pory oryginał FC :P ST (ASF'u) Też mam oryginał i na taśmie i na dyskietce i wcale się niechwalę  :D

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!