1

Temat: Zajefajne :)

http://www.mixinc.net/atari/properties.htm#top

dla mnie wypas :)

2

Odp: Zajefajne :)

najs

3

Odp: Zajefajne :)

Niezle

4

Odp: Zajefajne :)

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

5

Odp: Zajefajne :)

hehe fajne. Jak cos takiego zrobić ? Pytam z ciekawości?

old computers yeah!!!

6

Odp: Zajefajne :)

Na atari, czy na pc? :D

7

Odp: Zajefajne :)

na photoshopie ;))

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

8

Odp: Zajefajne :)

proste - bierzeż np. MS Paint'a robisz Screen shoot'a - klawiszem PRINT SCREEN w Paint'cie robisz Wklej (Ctrl+V) pobierasz próbkę koloru z tła, zamalowujesz oryginalny tekst i piszesz własny jakąś czcionką - taką jak masz ustawione we właściwościach Pulpitu - zreguły jakichś Arial. i gotowe - obrazek (logo atari) dopasowujesz do wielkości "monitora" i nakłóadasz. - gotowe  :lol:  :lol:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

9

Odp: Zajefajne :)

W windzie nie ma problemu czegoś takiego zrobić, fotoszrot nie jest potrzebny :) Własne loga czasem wstawiają firmy instalujące windę OEM na przykład.
POszukajcie gdzieś tu: http://windows.online.pl/
Gdzieś był dokłądny tutor, ale nie pamiętam gdzie. Bodaj tekst umieszcza się w pliku oem.inf, a logosa chyba oem.bmp, czy jakoś tak.

10

Odp: Zajefajne :)

LOL

11

Odp: Zajefajne :)

Jurgi ma rację. Logo i dane o licencji można ustawić w rejestrze, każdy WinTweaker to potrafi, ale wersję systemu, zegar i ilość pamięci raczej fotchłop lub inny pain.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

12

Odp: Zajefajne :)

ofszem!  :lol:  tyle, że logo OEM jest wyświetlane "pod monitorem", a nie że logo to sam monitor!!! L:izard ma rację - ilość ramu/cpu/system operacyjny - tylko paint albo inny fotoszrot  :lol:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

13

Odp: Zajefajne :)

No tak, tak często z tego korzytam, że aż zapomniałem, że obrazek jest pod monitorem. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

14

Odp: Zajefajne :)

:lol:  :lol:  :lol:   8O  :mrgreen:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

15

Odp: Zajefajne :)

Sorki, ale logo w monitorku też można zmienić, bo o tym czytałem. Tak samo jako logo na przycisku start (Grzybson ma tam logo i napis Atari!) i inne rzeczy.
Wersja system operacyjnego, procesor i inne takie tkwią gdzieś w rejestrze, podejrzewam, że też da się zmienić (choć nie wiem, czy to jeszcze bezpieczne?).

16

Odp: Zajefajne :)

Nie wiem co zapisane jest w rejestrze, ale procesor i pamięć chyba nie. U mnie przy wyświetlaniu włąściwości systemu pojawia się całe okienko, a dopiero po dłuższej chwili namysłu procezsor, zegar i pamięć. Wygląda to tak, jakby testował za każdym razem ( :?: ).

Wersja systemu na pewno jest zapisana w rejestrze, ale nie wiem czy w postaci takiej jak jest pokazywana na ekranie. Może jest to kod wersji?

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

17

Odp: Zajefajne :)

... żebym ja mial takie problemy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: Zajefajne :)

wersja systemu napewno nie jest w rejestrze - a jeśli tak, to przy każdym uruchomieniu kompa jest pobierane z jakiegoś pliku *.DLL - tak ja numer wersji ServicePack'a... Kiedyś chciałem sobioe to pozmieniać...
pamięć i procek niestety testowane każdorazowo.

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

19

Odp: Zajefajne :)

A jesli jest to zwykle okno dialogowe zrobione dla jajca  :?

20

Odp: Zajefajne :)

8O  8O  8O   :lol:  W ten sposób niepomyślałem  :lol:  :lol:  :lol:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

21

Odp: Zajefajne :)

anyway - me likes!

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

22

Odp: Zajefajne :)

Musi istnieć jakaś baza danych z nazwami procesorów, bo z chipu raczej tylko kod można odczytać. Pytanie: gdzie. W rejestrze na pewno to widziałem, ale czy stamtąd czytam czy tam zapisuje to nie wiem. Tak czy owak możliwość istnieje. Gorzej byłoby z pamięcią.
Wersję systemu chyba wyświetla/testuje winver - przynajmniej w 98. Jest to jakaś możliwość?

23

Odp: Zajefajne :)

... żebym ja mial takie problemy.

Mogę się z Tobą podzielić. :twisted:

Współczesne procesory mają pewnie zapisane w sobue czym są. :) Takie informacje można zapewne wyciągnąć jakimś rozkazem lub grupą rozkazów. Ustalenie szybkości zegara odbywa się poprzez odpytanie chipseta o szybkość FSB i wielkość mnożnika. Sprawdzenie ilości pamięci tak samo. To są tylko przypuszczenia, bo aż tak się nie zagłębiałem. Nie sądzę, by sprawdzanie procesora polegało na testowaniu jakie rozkazy się wykonują, a jakie są nielegalne. Chociaż i to nie jest wykluczone, bo nie wszystkie modele CPU, na których może ruszyć Windows mają takie ficzery.

Widzę, że charakter forum z Atari 8-bit zmienił się na Windows logo and system properties in About box... :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

24

Odp: Zajefajne :)

Nie miałem na myśli testowania rozkazów? Po prostu o ile wiem (czytałem, a co) CPU się identyfikuje, ale nie przecież nazwą w ascii, tylko właśnie jakimś kodem (nowsze mają też nr seryjny). Więc musi być jakaś baza pozwalająca przypisać id procka do producenta i nazwy.
A jak znam panów z MS to wpakowali to pewnie do rejestru...

... żebym ja mial takie problemy.

Cóż, większość atarowców to teraz grzybiarze, no nie?

25

Odp: Zajefajne :)

Dely: infojame ci tu robiom :D  konkretnie. no  .....

ps.

Nie miałem na myśli testowania rozkazów? Po prostu o ile wiem (czytałem, a co) CPU się identyfikuje, ale nie przecież nazwą w ascii

Nazwa w ASCII tez. String Vendor_ID dostepny w kazdym procesorze bodajrze powyzej 286. Poczytaj rowniez o opkodzie CPUID i takie tam .... :)

ps2. windowsa nie uzywam. peceta owszem, na rowni z atari, macintoshem oraz alpha digital workstation oraz sun sparcstation) :D