1

Temat: ST BOOK ATARI

Czy naprawdę nikt nie ma konkretnej wiedzy na temat sposobu zasilania
tego laptopa?

Ostatnio edytowany przez Fukodo (2009-05-06 10:40:13)

2

Odp: ST BOOK ATARI

A co jest nie tak z odpowiedzią Sqwarda? Chodzi ci o to, jakie paluszki? Spróbuj Duracell.

KMK
? HEX$(6670358)

3

Odp: ST BOOK ATARI

Mam pytanie. Czy ktoś - na forum-  zetknął  się kiedykolwiek  z
tym komputerem w sensie fizycznym tzn. miał go przed sobą ,uruchamiał go
itd. ? Czy ktoś posiada jakaś  konkretna wiedzę  na temat tego sprzętu?
Proszę o odpowiedz.

Ostatnio edytowany przez Fukodo (2009-05-06 10:39:25)

4

Odp: ST BOOK ATARI

Mam pytanie. Czy ktos - na forum-  zetknal  sie kiedyskolwiek  z
tym komputerem w sesie fizycznym tz. mial go przed soba ,uruchamial go
itd. ? Czy ktos posiada jakas  konkretna wiedze  na temat tego sprzetu?
Prosze o odpowiedz.

A co, ty masz taki sprzęcior ? Ja widziałem go jedynie na obrazku ... hmmm ... chyba było to Moje Atari a może Bajtek  8)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: ST BOOK ATARI

Tak mam ST BOOK  Atari  jak na obrazku .Ale nie jestem pewny sposobu
zasilania zewnętrznego. Dlatego chyba coś mi "padło"  bo przy starcie - po sprawdzeniu  pamięci i innych zasobów  - STOP i   4  bombki!!

Ostatnio edytowany przez Fukodo (2009-05-06 10:36:50)

6

Odp: ST BOOK ATARI

Jeszcze jeden taki sam temat i ban.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: ST BOOK ATARI

a co było nie tak z moim postem ??

Ja się tym bawiłem, jednego mojego posta mi wycieli i drugi raz mi się nie chce już pisać.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

8

Odp: ST BOOK ATARI

Z Twoim bylo wszystko w porządku, tylko ten Pan nie mogl sie doczekac i produkowal topik po topiku.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: ST BOOK ATARI

pochyl sie nad nim i wypowiedz "sezamie otworz sie"

dziala na 100%  8)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

10

Odp: ST BOOK ATARI

Na spodzie obudowy powinno być podane jakie baterie i w jakiej ilości oraz jakie należy podać zasilanie zewnętrzne. Myślę, że wystarczy dowolny zasilacz spełniający podane parametry i z wtyczką o właściwym kształcie i wielkości. ;)

Z Twoim bylo wszystko w porządku, tylko ten Pan nie mogl sie doczekac i produkowal topik po topiku.

...i Dely skasował topic z odpowiedzią Sqwarda. :twisted:

[ Dodano: 01.12.2004 17:59:28 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

11

Odp: ST BOOK ATARI

Niestety  na spodzie obudowy BRAK (zerwana) karteczki firmowej.Ja wiem
ze można go zasilać  siedmioma paluszkami lub bateria-ok.10.5V.Brak mi konkretnej wiedzy na temat  sposobu zasilania  zewnętrznego ,przez gniazdo zasilania. Chciał bym wiedzieć  jakie napicie i aperarz podać na odpowiednie otwory (3 lub 4).Nie mam oryginalnego  zasilacza.

Ostatnio edytowany przez Fukodo (2009-05-06 10:44:10)

12

Odp: ST BOOK ATARI

http://www.stcarchiv.de/stc1999/07_stbook.php3 - tu są wyprowadzonka i nieco do poczytania, ale po niemieckiemu.

a w ogóle to google Twoim przyjacielem  :arrow: http://www.google.pl/search?hl=pl&q … er&lr=

I Ty zostaniesz big endianem...

13

Odp: ST BOOK ATARI

Ja natomiast proponuje napisac do Best Electronics - chlopaki wyjasnia chetnie nie jedna zagwostke  :D

Odp: ST BOOK ATARI

Ja macalem ST Booka (FR) ponoc tylko 120 sztuk bylo , ale tez bez PSU  ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

15

Odp: ST BOOK ATARI

Wyprowadzonka są, ale bardziej wyglądają na piny kartridża niż zasilania. No, chyba, że na A22 podajemy 22 amperów, A21 - 21 amperów, itd. Tylko co podać na D0-D15? :D

[ Dodano: 01.12.2004 21:25:32 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

16

Odp: ST BOOK ATARI

Parę mustaków i byxów :)

kurde - szwabskiego z 10 lat nie używałem, poza tym wiesz, starałem się poszukać co nieco ;>

I Ty zostaniesz big endianem...

17

Odp: ST BOOK ATARI

Nie no, oczywiście. Ja nie używam niemieckiego wcale. :P Zresztą opis pinów wygląda tak samo po angielsku, niemiecku, polsku i innych językach.

[ Dodano: 01.12.2004 22:23:50 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

18

Odp: ST BOOK ATARI

tutaj coś powinno być: http://www.atarimuseum.com/ahs_archives … -specs.pdf

tu też: http://www.atarimuseum.com/ahs_archives … xp_bus.PDF

i tu : http://www.atarimuseum.com/ahs_archives … -schem.zip  :D

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

19

Odp: ST BOOK ATARI

Jasny gwint, jakie to piękne! Skakałbym z radości, gdyby coś takiego wpadło mi w ręce. Chyba na klęcząco poszedł bym na Jasną Górę :) Farciarz z ciebie FUKODO, że to trafiłeś. Kurcze mol, fajnie byłoby w ogóle zobaczyć to "na żywo", przez chwile popracować na tym, puścić jakiegoś MOD'ka. Ech, marzenia...

hmmm ... chyba było to Moje Atari a może Bajtek

To było Moje Atari. Wraz STBook'iem pokazali STPad'a, CD do ST i Unixa na TT'kę

grzybson/SSG^NG

20

Odp: ST BOOK ATARI

Jasny gwint, jakie to piękne! Skakałbym z radości, gdyby coś takiego wpadło mi w ręce. Chyba na klęcząco poszedł bym na Jasną Górę :)

Tymbardziej, że masz kawał drogi ;)

Sikor umarł...

21

Odp: ST BOOK ATARI

Pokonanie trasy ok. 500 m z Parkitki na Jasną Górę będzir troche męczące na kolanach. No a jak pokonać szybko przejścia dla pieszych?

grzybson/SSG^NG

22

Odp: ST BOOK ATARI

Jasny gwint, jakie to piękne! Skakałbym z radości, gdyby coś takiego wpadło mi w ręce. Chyba na klęcząco poszedł bym na Jasną Górę :) Farciarz z ciebie FUKODO, że to trafiłeś. Kurcze mol, fajnie byłoby w ogóle zobaczyć to "na żywo", przez chwile popracować na tym, puścić jakiegoś MOD'ka. Ech, marzenia...

hmmm ... chyba było to Moje Atari a może Bajtek

To było Moje Atari. Wraz STBook'iem pokazali STPad'a, CD do ST i Unixa na TT'kę

Praca na tym to koszmar! Bawiłem się tym. To nie ma podświetlania, smuży i kontrast ma chooooyowy.klawisze jak w chińsiej zabawce. Niestety jest to jeden z niewielu bubli Atari ...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

23

Odp: ST BOOK ATARI

taaaa teraz moze wydawac sie bublem, ale w 91 byla to zajebista maszyna...

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

24

Odp: ST BOOK ATARI

Podaj przykład lepszego laptopa z tamtego okresu ;) Mi jakoś nic nie przychodzi do głowy ;)

Sikor umarł...

25

Odp: ST BOOK ATARI

Dzięki wszystkim za zainteresowanie  tematem > ST BOOK `a < , a
szczególne  dzięki  dla  - > voy < i > miker <.
Nie znalazłem   - tam-  oczekiwanych informacji, ale dzięki.
Myślę ze to jest  jedyny   ST BOOK -ATARI  , jaki  jest  w Polsce.!
Pewnie posiada jakaś tam wartość muzealna - a tym bardziej , ze wyprodukowano ich  zaledwie  parę tysięcy sztuk na całym świecie i
zaprzestano produkcji - a było  to  w 1992  roku.
  Wartości  użytkowej w chwili obecnej nie ma pewnie żadnej, a tym bardziej ze z jakichś  nie znanych przyczyn nie startuje . :(   

Pozdrawiam

A to  już tylko jako ciekawostka.

Ostatnio edytowany przez Fukodo (2009-05-06 10:49:10)