26

Odp: irc na AA

Nawet niebrzydki ten aplet... Tyle, że standardowo mam wyączoną obsługę javy, aplet woła mi dodatkowych uprawnień, etc.

Lizard, to ty pi(erzesz), jak odpalasz mIRCa czy cokolwiek innego, też podajesz nika, a może nie?

[ Dodano: Śro Gru 24, 2003 00:00:00 ]
A tak się ma -1 do upływu lat i wieczną młodość.  :mrgreen:

27

Odp: irc na AA

A wiesz? Zapomniałem o tym. Raz kiedyś podałem na początku i na tym się skończyło. :P

Zamiast dodawać nikomu niepotrzebne pierdoły, może by tak nieco poprawić to co już jest: ˇ to o czym pisał Cedyń - logowanie ze strony głównej (temat jak widzę już się skończył, a efektu nie ma)
ˇ wyróżnienie nie czytanych postów w wątku, tak by ktoś kto zajrzy po tygodniu wiedział gdzie skończył czytać
ˇ kliknięcie na temat wątku przenosi do pierwszego postu napisanego po ostatniej wizycie zamiast na początek; klikanie w to coś wyglądającego jak kartka z zagiętym rogiem, czyli przejście do ostatniego posta nie zdaje egzaminu (mnie przerzuca w random place)
ˇ ładne te random loga w lewym górnym rogu forum, ale wolałbym miec możliwość decydowania, czy chcę je widzieć, czy nie; niby duże nie są, ale szlag mnie trafia jak ładują się przed wyświetleniem tekstu (jakby nie mogły po, czyli w momencie, gdy już czytam)
[ Dodano: 25.12.2004 08:02:43 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

28

Odp: irc na AA

Jeżeli ktoś lubi WP-czaty a chciałby ircować na #atari8, to polecam ten link - wystarczy podać na początku nicka a reszta "zrobi się sama" ;)
Automatycznie następuje łączenie z serwerem IRCnetu i wejście na kanał #atari8 - oto spis podstawowych komend:

/join <nazwa_kanalu> - wejście na dany kanał
/part <nazwa_kanalu> - opuszczenie danego kanału
/nick <nick> - zmiana nicka na inny

29

Odp: irc na AA

A /server działa? ;)

[ Dodano: 25.12.2004 16:53:09 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

30

Odp: irc na AA

Sprawdź ;P

31

Odp: irc na AA

ładne te random loga w lewym górnym rogu forum, ale wolałbym miec możliwość decydowania, czy chcę je widzieć, czy nie; niby duże nie są, ale szlag mnie trafia jak ładują się przed wyświetleniem tekstu

W pełni się z jaszczurowatym zgadzam, jak się ma wolne łącze, to takie pierdółki (i w ogóle nadmiar grafiki) tylko irytują. Mogę wprawdzie wyłączyś wyświetlanie grafiki, ale wtedy nie wiem, gdzie są nowe posty (nie możnaby nowych postów zaznaczać kolorem czcionki?). Wyświetlanie tylko skeszowanej grafy też się nie nadaje, bo niezaładowane obrazki od stanu sterty komunikatorów powodują rozjeżdżanie się strony. Chętnie skreśliłbym też pokazywanie stanu użytkowników tych wszystkich komunikatorów, bo 1) spowalnia, czasem nawet hamuje ładowanie się strony, 2) i tak większość ludzi się ukrywa, więc na grzyba to? 3) nawet jak ktoś się nie ukrywa (ja) to nie pokazuje się poprawny stan.

[ Dodano: Pią Gru 24, 2004 00:00:00 ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

32

Odp: irc na AA

nie czaruj macgyver, nie dziala :P

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

33

Odp: irc na AA

A /server działa?

Sprawdź ;P

Jeśli aplet Javy działa tak jak prawdziwy klient IRC-a (a pewnie tak jest), to wszystko co mu sie wpisze idzie do serwera i to on się dalej martwi co z głupotami wpisywanymi przez lusera robić, czyli powinno działać.

W pełni się z jaszczurowatym zgadzam

No pięknie. Niedłuko wszyscy zaczną mówić mi per gadzie. Całe szczęście, że to płazy nie mają mózg. Prawda Jurgi, żabciu? :mrgreen:

Mogę wprawdzie wyłączyś wyświetlanie grafiki, ale wtedy nie wiem, gdzie są nowe posty (nie możnaby nowych postów zaznaczać kolorem czcionki?). Wyświetlanie tylko skeszowanej grafy też się nie nadaje, bo niezaładowane obrazki od stanu sterty komunikatorów powodują rozjeżdżanie się strony.

Zdaje się, że są jakieś alt-texty dla grafik, ale zapewne nie mają zdefiniowanych stylów, więc wyświetlane są standardową czcionką, co powoduje rozjazd formatowania.

Chętnie skreśliłbym też pokazywanie stanu użytkowników tych wszystkich komunikatorów, bo 1) spowalnia, czasem nawet hamuje ładowanie się strony, 2) i tak większość ludzi się ukrywa, więc na grzyba to? 3) nawet jak ktoś się nie ukrywa (ja) to nie pokazuje się poprawny stan.

Dla mnie może być, byle dało się to wyłączyć w profilu. Jak ktoś lubi zapychać sobie łącze, jego sprawa. Nie ukrywam, że dziwi mnie beztroska większości użytkowników, którzy chętnie upubliczniają swoje sieciowe namiary i bronią się jednocześnie przed spamem "szyfrując" swoje adresy e-mail. :? Jeśli chodzi o spam, to tylko patrzeć jak do Polski zawita spam na komunikatory GG, itp. :mrgreen:

[ Dodano: 26.12.2004 05:25:35 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

34

Odp: irc na AA

Zdaje się, że są jakieś alt-texty dla grafik, ale zapewne nie mają zdefiniowanych stylów, więc wyświetlane są standardową czcionką, co powoduje rozjazd formatowania.

Dokładnie. Co prawda, nowa Opera ma opcję "dopasuj do strony", która powinna temu przecowdziałać, pozostaje sprawdzić, czy zadziała. No ale to półśrodek?
Myślę, że wystarczyłoby te komunikatory umieścić tylko w profilu?

No pięknie. Niedłuko wszyscy zaczną mówić mi per gadzie. Całe szczęście, że to płazy nie mają mózg. Prawda Jurgi, żabciu?

Ja by się na twoim miejscu raczej martwił wzrostem.  :mrgreen: Małe gady przetrwały, duże wyginęły.
Lepiej nie mów do mnie żabciu, bo zacznę cię nazywać lizaczkiem, a wtedy ludzie sobie coś pomyślą.  :mrgreen:

[ Dodano: Sob Gru 25, 2004 00:00:00 ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

35

Odp: irc na AA

ludzie sobie coś pomyślą

Za późno. ;)

[ Dodano: 26.12.2004 18:20:39 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

36

Odp: irc na AA

To moze odpowiem hurtem.

Wszelkie propozycje co do działania forum proszę kierować tutaj, a nie do mnie, czy też innych moderatorów tego forum. Nie podejmowałem się / nie będę podejmował się żadnych modyfikacji phpBB. Koniec, kropka. Ten, kto widział kod źródłowy wie, o co chodzi. Tym bardziej, że proponowane przez Was rzeczy są raczej ciężkie do zaimplementowania.

Poza tym chociażbym pękł to i tak każdemu nie dogodzę.

Logowanie na stronie głównej zrobię, tym którym to się nie podoba nie zaszkodzi, a tym którzy tego potrzebują pomoże.

IRC`a nie będzie, jeśli nie masz czasu na skonfigurowanie i uruchomienie klienta IRC to tym bardziej nie będziesz miał czasu na rozmowę na kanale. ZTCW bramka u Stryjka działa, a tłumów na #atari8 jakoś nie ma.

Sprawa Random Logo, jeśli Ci się nie podoba polecam użyteczny dodatek dla Firefoxa (dla innych przeglądarek też pewno takie wynalazki są) Adblock (parę KB na krzyż) i zablokowanie poniższego URL:

http://atariarea.histeria.pl/forum/random_logo.php

To chyba wszystko. Dziękuję za uwagę.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

37

Odp: irc na AA

IRC`a nie będzie, jeśli nie masz czasu na skonfigurowanie i uruchomienie klienta IRC to tym bardziej nie będziesz miał czasu na rozmowę na kanale. ZTCW bramka u Stryjka działa, a tłumów na #atari8 jakoś nie ma.

kurfa ale lud sie domaga !!!!! to ze ty i inni co zaglosowali na "nie" ma oznaczac ze bramki nie bedzie ?!?! Przeca wedlug ankiety ludki chca !!!
A nie wszyscy moga instalowac w pracy irca lub poprostu im nie dzialaja owe programy a bramka jest jedynym ratunkiem...
WIec rozwaz ten punkt jjeszcze raz ;]
A jak nie to ..... bramka bedzie dostepna caly czas u mnie i kij wam w oko :D

"wszystko się kiedyś kończy......."

38

Odp: irc na AA

A nie wszyscy moga instalowac w pracy irca lub poprostu im nie dzialaja owe programy a bramka jest jedynym ratunkiem...

Akurat CasMasterze aplety Java (a w szczególności ten, który jest u Ciebie) działają po stronie klienta więc ich działanie jest analogiczne do działania klienta IRC zainstalowanego na komputerze klienta. Czyli, krótko mówiąc, jeśli nie działa Ci irc bo siedzisz za NAT / masz wycięte porty / łotewa aplet Java działać równiez nie będzie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

39

Odp: irc na AA

zostawie to bez komentarza........
Temat prosze zamknąć...............
sia...

"wszystko się kiedyś kończy......."

40

Odp: irc na AA

Wszelkie propozycje co do działania forum proszę kierować tutaj, a nie do mnie, czy też innych moderatorów tego forum. Nie podejmowałem się / nie będę podejmował się żadnych modyfikacji phpBB. Koniec, kropka. Ten, kto widział kod źródłowy wie, o co chodzi. Tym bardziej, że proponowane przez Was rzeczy są raczej ciężkie do zaimplementowania.

Ciężkie? Nie sądzę. Są fora, gdzie to działa i jakoś nikt nie narzeka, że ciężko było to wprowadzić. Każdy post na phpBB ma swoją nazwę będącą identyfikatorem w tabeli w bazie MySQL-a. Wystarczy do linka dopisać #post_id, czy jak to się tam nazywa. post_id dostaniesz z selecta z porównaniem czasu ostatniego logowania gościa z czasem wysłania posta. To tyle jeśli chodzi o przenoszenie do pierwszego nieczytanego posta.

Co do wyświetlania statusu komunikatorów, itp. to nie wmówisz nikomu, że jest to trudne, czy nie będziesz się w to bawił, bo już się zabawiłeś dodając stausy np. GG czy Tlena. :rolleyes:

To Ty, Dely, jesteś adminem tego forum, a to znaczy, że robisz także za wtyczkę kontaktową pomiędzy nami, jego użytkownikami, a autorami phpBB. Jeśli więc lud chce (a nawet jeśli teraz nie wiem, czy chce, to zapewniam, że moje propozycje bardzo mu się spodobają), to do Ciebie należy kierowanie wniosków pod podany przez Ciebie adres. :rolleyes:

[ Dodano: 26.12.2004 23:24:28 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

41

Odp: irc na AA

... to jeszcze ja dodam swoje 3 grosze

uwazam ze wprowadzenie IRCa na strone glowna jest przerostem formy nad trescia, wystarczy spojrzec tylko na tlumy na #atari8. z drugiej strony nie przecze ze czasami chcialbym zamienic slowo z osoba przegladajaca aktualnie forum. reasumujac - jest mi wszystko jedno czy taki ficzer bedzie, czy nie jednak uwazam go za niepotrzebny bajer.

random logo jest ok i niechaj zostanie. co prawda myslalem o tym (i taka byla w istocie moja prywatna propozycja do admina) aby random logo znajdowalo sie na stronie glownej. jednak kazde z nich musialoby miec taki wymog aby pasowalo do designu calej strony. jak widac malo ktore z aktualnych go spelnia, a zycie to sztuka kompromisu (a kompromis to  umowa ktora nie satysfakcjonuje w pelni zadnej ze stron) wiec tak jak jest  bardzo ladnie i cacy. jesli komus sie za wolno calosc laduje, to proponuje wylaczyc ssacze w trakcie ladowania strony. na modemy nie ma co wybrzydzac, bo ostatnio sobie stestowalem jak to chodzi na modemie (56k) i chodzi calkiem spoooko :)

Odp: irc na AA

Ahem.. można... włączyć się do dyskusji?

Moim (skromym) zdaniem, moznaby na AA umieścić podglą tego co się dzieje na #atari8. Takie, wyskakujące i nękające okienko. Nękające tego kto tego chce.

Jeśli chodzi o klienta irc, to nadal jestem za:
1. Po pierwsze primo - nie każdy potrafi skonfigurować sobie odpowiednio klienta irc. Szczególnie jeśli to robi pierwszy raz. Dlatego taki prekonfigurowany javowy aplet to moim zdaniem dobre rozwiązanie.
2. Po drugie primo - jak ktos ma nata i wyciete porty to mu i java nie pomorze, ale sa klienty chodzace poprzez http - tyle że obciążają serwer. Nie wiem jaki układ ma Kierownik z właścicielami serwera, ale zasadniczo, nie jest to jakieś ogromne obciążenie.
3. Po trzecie primo - strona Stryjka to jednak nie AA, nie ma takiej popularności, sam może raz na niej yłem. Tak więc argument że aplet jest u Stryjka a na #atari8 jes malo ludzi to żaden argument. Takowy aplet na AA przyciagnie jszcze więcej ludzi.

Dlatego proponuje Panu Kierownikowi następującą opcje. Ponieważ Pan Kierownik ma mało czasu, życie towarzyskie, dzieci, prace i hobby, zapewne na AA zostaje mu za malo czasu. Przynajmniej mniej niż by chciał. Dlatego proponuje dopuścić do developowania AA osoby postronne. Ma to tą zaletę że Społeczeństwo przestanie się czepiać Pana Kierownika, a Pan Kierownik bedzie miał na kogo zwalić robote i ewentualne niepowodzenia. Oczywiście o ile układ z właścicielami swerwera na to pozwala. Jeśli nawet takie osoby się zdeklarują a nic nie zrobią, to będzie wina ich, a nie Pana Kierownika.

Mam nadzieje że szanowny Pan Właściel Serwera nie będzie robił problemów.

Czyli w skrócie: baba z wozu, koniom lżej. I Pan Kierownik zadowolony, i ludziska zadowolone.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

43

Odp: irc na AA

stawianiu bramki www->irc serwer-side mowie zdecydowane nie.
chocby dlatego, ze stawianie takich bramek jest niemile widziane przez ircopow i stanowi szybka droge do uzyskania k-line'a.

co do popularnosci strony stryjka, to wystarczy banner na glownej stronie aa. i ten naplet, ktory funkcjonuje obecnie (client-side).

a jezeli chodzi o trudnosc konfiguracji mirca, czy innego irca, to proponuje wykonanie stosownego howto, ktore w kilku zolnierskich slowach stresci czynnosci, jakie nalezy wykonac aby odpowiednia konfiguracje poczynic.

--
= krap.pl =

Odp: irc na AA

No moim zdaniem taki link ze strony AA do bramki Stryjka tez jest ok, tylko przeoczyłem to w moim poprzedmim poscie.

A podgląd kanaLu? Może jakies statystyki czy cos? :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

45

Odp: irc na AA

statystyki? blaagam, jakie statystyki? ;) 'Mistrz Offtopiku' liczony wedlug kilobajtażu wyslanego na irca? ;>>>

ja bym zostawil irca ircowi. na aa jest twoliner, do takiej komunikacji drobnej.

--
= krap.pl =

Odp: irc na AA

No tak, ale bedziemy mieli wtedy yaki wypasny portal , lepszy od c64emu ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

47

Odp: irc na AA

wystarczy, ze komputery mamy lepsze. :)

--
= krap.pl =

48

Odp: irc na AA

nie wszyscy maja/umieja je skonfigurowac lub poprostu lacza sie z internetem w pracy i tam maja zakaz uzywania klijentow typu: GG, mirc itp...
WIec po prostu to by byla taka opcja dla tych "leniwych" ...
klikaja wpisuja nick i juz sa ot takie cos...

JESTEM ZA A NAWET PRZECIW

DOBRY POMYSŁ

DALEJ ROZWIJAĆ GO PROSZĘ

Pozdrawiam
Marcin

49

Odp: irc na AA

odpier....cie sie od mastera offtopicu bo wylądujecie w nowym vhs-ie Lamersów... :evil:  :evil:  :twisted:  8)  ;)

myśle że baner na AA załatwi sprawe (no i stryj będzie wniebowzięty bo mu w końcu counter na stronce drgnie) :)

gep/lamers^dial

Odp: irc na AA

Mnie zastnawia jeszcze jedna sprawa: czemu przy ankiecie pisze "głosowano" i "Total votes" ?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio