1

Temat: Poziom logosów

Witam. Zaczynając swój pierwszy wątek na AA (a i chyba pierwszy w zyciu na jakimkolwiek phpbb) chciałbym szanowne koleżanki zaprosić do dyskusji na temat poziomu prac graficznych umieszczanych w charakterze logosów AA.

Wiąże się to z tym, że forum jest nie tylko dla nas, ale zdarzają się też odwiedziny obcych ludzi, którzy często mogą spróbować wyrobić sobie zdanie na podstawie pierwszych wrażeń a te z kolei mogą się okazać ostatnimi, jeśli stracą nagle wzrok.

Serdecznie zapraszam do wypowiadania się w tym wątku i życzę wielu konsktruktywnych wniosków!

2

Odp: Poziom logosów

Uwzam, ze jest to kwestia dosyc wazna. Proponuje, zeby przed wrzuceniem kazdego logosa byla przeprowadzana na przyklad trzydniowa ankieta pt. "Czy ten logos ma byc umieszczony na AA?". w watku z owa ankieta mozna umiescic rzeczone logo a takze przeprowadzic dyskusje na jego temat. Taki dzial z ankietami moznaby stworzyc jako oddzielna sekacja na forum, dostepna tylko dla zarejestrowanych uzyszkodnikow.

3

Odp: Poziom logosów

eee .... cos nie skumalem za bardzo ?

logosy zle nie sa, design graficzny zly nie jest. moze nie jest to mistrzostwo swiata, ale dolu kloacznego w zadnym razie nie przypomina. ogolnie jest bardzo spoko i nie meczy oczu, a to mocna wazna rzecz jak dla mnie.

... a koledze lewisowi to juz chyba podziekujemy, bo pomysl z przeprowadzaniem ankiety jest naprawde mocno poroniony (chyba ze nie skumalem ironii)

4

Odp: Poziom logosów

cedyn: sugeruje przyjrzec sie jeszcze raz grafom zawartym w tamtym watku ;)

ślamk!

5

Odp: Poziom logosów

bez przesady, wiekszosc jest ok ... ale fakt crapy tez sie zdarzaja. jednak uwazam ze sa z deka malo istotne i nie wplywaja jakos super mocno na cala strone wizualna foruma.

ujme to troche inaczej. jesli logosow bedzie odpowiednia ilosc, te najgorsze mozna powywalac. to ktore sa najgorsze, proponuje pozostawic ocenie admina, bo w koncu od tego jest :)

6

Odp: Poziom logosów

Eee... ja tu czegoś nie czaję - chodzi o bannery na AA, czy o avatary? Bo jeśli o avatary to chyba praywatna sprawa każdego użyszkodnika co ma jako ava (no chyba, że jakieś treści 'demoralizujące' młodzież - wyłączając napoje wyskokowe :))) ) . Natomiast jeśli chodzi o bannery, to ja jeszcze żadnego szpetnego nie widziałem (za to natknąłem się na kilka ładnych ;>), więc skoro wszystko jest jak najbardziej OKej to ich wybór proponuję pozostawić adminowi (Hi Dely!) i tyla :)))

Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

7

Odp: Poziom logosów

za to natknąłem się na kilka ładnych ;>

Można poprosić o ich zlinkowanie? W ten sposób będę mógł się lepiej ustosunkować.

8

Odp: Poziom logosów

... a koledze lewisowi to juz chyba podziekujemy, bo pomysl z przeprowadzaniem ankiety jest naprawde mocno poroniony (chyba ze nie skumalem ironii)

Przeciez nikt nie kaze Ci w tej ankiecie glosowac. Jezeli nie przywiazujesz wagi do logosow na forum to olej ten watek...

Odp: Poziom logosów

Ja jestem za głosowaniem. Może zagłosujmy kto jest za głosowaniem a kto przeciw, tylko najpierw musimy wybrać metodę głosowania ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: Poziom logosów

Chociażby to i to. Więcej mi się nie chciało - za lewniwy jestem :> BTW fajny skrypt ^_^

Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

11

Odp: Poziom logosów

Są trzy metody głosowania... :D

LiSU ma rację. Poziom niektórych logosów nie jest najwyższy, inne nie pasują tłem do kolorystki forum, a to ważne.

Poza tym pewna osoba nie potrafi chyba zapisywać GIF-ów i P(o)NG-óg ;), uparcie obstając przy JPEG-u. Dzięki czmu jego prace (zwłaszcze te z małą ilością kolorów i dużymi plamami jednego) tracą na wyrazistości. :)

Jestem przeciwny logosom, ale skoro już są, niech pasują do całości.

Jestem za ankietą.

[ Dodano: 04.01.2005 16:00:41 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

12

Odp: Poziom logosów

jak ktos "obcy" obejrzy TOO HARD to tez sie moze zdziwic, choc dla NAS jest r0x0r :). podobnie mi pachnie od tych logosow...
moim zdaniem robienie z igiel widel... kazdy obrazek jest zwiazany a Atari, kazdy jest zwiazany z AA... wiec...

13

Odp: Poziom logosów

ja tam jestem za glosowaniem. moze rezultat zdalaby prosta ankieta? kazdy by zaglosowal na logo, ktore mu sie podoba najbardziej, a te bez glosow moznaby przechowac w jakims innym katalogu...

--
= krap.pl =

14

Odp: Poziom logosów

Przeciez nikt nie kaze Ci w tej ankiecie glosowac. Jezeli nie przywiazujesz wagi do logosow na forum to olej ten watek...

... ales sie nadal ziom, nie lansuj sie tak ... rozkmin to i wiecej bansu :D yo yo yo

chodzi o to ze jest to wprowadzanie niepotrzebnej biurokracji. skoro juz mamy wprowadzic ankiete, to moze jeszcze jakas komisje selekcyjna powolamy zeby do ankiety shity nie trafialy !??! przeciez musi byc sprawiedliwie, proceduralnie i systemowo, no nie ? ;)

Ja jestem za głosowaniem. Może zagłosujmy kto jest za głosowaniem a kto przeciw, tylko najpierw musimy wybrać metodę głosowania ;)

dokladnie tak ... swiete slowa !

watku nie oleje bo przwiazuje wage do logosow na tym forum. w koncu sam namiawialem kiedys prezesa zeby taki ficzer byl, wiec prosze mi tu nie emantycypowac ... :)

15

Odp: Poziom logosów

Proponuję wyselekcjonować komisję która będzie przeprowadzała selekcję.
Oczywiście selekcja bedzie przeprowadzana tylko w przypadku zbyt duzej ilości prac ...

A jaka ilość jest duża powie nam regulamin który ustali specjalna komisja śledcza, którą niniejszym powołuję.

W tym miejscu chciałbym zgłosic kandydaturę szanownego kolegi Cedynia na miejsce przewodniczącego owej komisji, gdyż on prawym ziomem jest i mądrze prawi.

Czy ktoś jest przeciw ?

- nie widzę, dziękuję.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

16

Odp: Poziom logosów

nie zgadzam się!!
:twisted: proponuję normalną ankietę a nie komisję... ( jeśli ma być komisja no to klasycznie z Rokit-ą  :lol:  :lol:  :lol:  )..
:P w końcu wszyscy będą oglądać te logoski a nie tylko komisja..

-takie jest moje zdanie  :oops:

17

Odp: Poziom logosów

i jest glowsowanie :)) boss szybko reaguje na "prosby" tlumu  :)

18

Odp: Poziom logosów

True, komisji nie będzie, tu nie sejm :)

Jest nowe podforum dot. ankiet i tam za chwilę każdy będzie mógł zagłosować czy chce oglądać danego logosa czy nie.

Procedura jest taka, że każdy logos najpierw musi być wrzucony do topiku Random logo, po czym któryś z administratorów zakłada ankietę, w której Wy kochani będziecie mogli zadecydować czy chcecie go w nagłówku strony, czy ma zostać tylko w galeryjce w temacie Random Logo.

Dyskusji nie przewiduję, powyższą procedurę wymyśliła Nabojka atari.area w składzie lewiS, dely.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: Poziom logosów

O.K. - przyznaję się... Jeden mój logos jest totalnie do... Ale reszta chyba nie jest taka zła...
Acha, Lizard - dla mnie .jpg jest prostrzy ;) A poza tym - działa z każdą przeglądarką na każdy komputer (ST i CAB na przykład ;) )

Sikor umarł...

Odp: Poziom logosów

Sikor: a gify to juz tylko IE odczytuje co?

[ Dodano: Wto Sty 04, 2005 9:32 pm ]
To ja jeszcze tylko poprosze kryteria które musi spełniac propozycja logosa, aby została przyjęta i dodana do random logosów. Pierwszym narzucającym się kryterium jest oczywiście większość głosów na "za". Drugim bym proponował minimalna ilość głosów oddanych, lub czas głosowania. Jakieś propozycje?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

21

Odp: Poziom logosów

Sikor: a gify to juz tylko IE odczytuje co?

Standardowo, w każdej normalnej przeglądarce zaimplementowane są pliki typu *.gif i *.jpg (standard HTML). Pozostałe formaty graficzne są zależne od danej implementacji i nie należą do standardu. Napisałem o jpg w odpowiedzi na post Lizarda.

Sikor umarł...

22

Odp: Poziom logosów

Jeszcze przed chwilą rzekłbym, że to całe zamieszanie o logosy to 'herbaciany nonsens', jednak po dostrzeżeniu wątku w którym dodaje się logosy i dokładnym się im przyjżeniu dochodzę do wniosku, że jest o co walczyć. Niektóre tam umieszone rzeczywiście reprezentują dośc kiepski poziom (no offence 4 the author), zatem jako prawożądny penis... tfuuu członek tego forum i chyba społeczności JIL oddałem głos w tym wolnym i anonimowym referendum w sprawie RL na stronce :)))

Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

23

Odp: Poziom logosów

A ja tam uwazam, ze 30 watkow z glosowaniem to bez sensu. Jak sie adminowi nie podobaja, to aut. A jak tak, to niech beda :)

24

Odp: Poziom logosów

Standardowo, w każdej normalnej przeglądarce zaimplementowane są pliki typu *.gif i *.jpg (standard HTML). Pozostałe formaty graficzne są zależne od danej implementacji i nie należą do standardu.

Dzwonił rok 2005 i zaprasza Cię serdecznie! Dziwnym trafem panowie z w3.org już ponad 8 lat temu zalecali używanie formatu png. Z tego co mi wiadomo, to w3 wyznacza obecne standardy jeśli chodzi o www, zatem nie rozumiem powyższego stwierdzenia jakoby pozostałe formaty graficzne (a tutaj konkretnie .png bo o nim mowa) nie należały do standardu. Mozna wiedzieć z jakiej specyfikacji korzystałeś pisząc to śmiałe stwierdzenie?

Dla leniwych link: http://www.w3.org/TR/REC-png

25

Odp: Poziom logosów

Standardowo, w każdej normalnej przeglądarce

Zdefiniuj normalnej. Lynx i Links nie są normalne w takim razie, a używa ich miliony ludzi.

*.gif i *.jpg (standard HTML)

Skad masz takie informacje?

Pozostałe formaty graficzne są zależne od danej implementacji i nie należą do standardu.

Jak wyżej, skąd masz takie informacje?

No offence Sikor ale troszkę przegiąłeś pałke. Z jakiej przeglądarki w tej chwili korzystasz? Chciałem tylko przypomnieć, że robisz loga dla strony, przy wyświetlaniu której przeglądarki wymienione przez Ciebie zesrają się  zaraz gdzieś po tagu <head>. Poza tym nie wyjeżdzaj mi tu o specyfikacjach i implementacjach, o których nie masz zielonego pojęcia. Możesz mi wyjaśnić gdzie w specyfikacji HTML (np. 4.01, która jest absolutnym minimum w obecnym roku, a jest rekomendowana od 1999) jest napisane, że można używać tylko JPEG i GIF? Pod tym linkiem znajdziesz tą specyfikacje, masz okazję, jak mniemam, po raz pierwszy ją ujrzeć na oczy.

Poza tym nie czepiam się Twoich prac mimo, że inne podobają mi się bardziej, ale najpierw jeśli będziesz miał zamiar pisać o wyższości JPG/GIF na innymi formatami, naucz się je obsługiwać i stosować skutecznie co do ich przeznaczeń. Hint: JPEG - zdjęcia, dużo kolorów, gradienty, mało jednokolorowych płaszczyzn. GIF - mało kolorow, brak płynnych przejść tonalnych, dużo jednokolorowych płaszczyzn. Jesteś z wykształcenia poligrafem więc powinieneś szybko załapać

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.