Temat: Dysk failure!

:(

Moj dysk ze wszystkimi 5-oletnimi osiagnieciami padl z niewyjasnionych przyczyn :(. Prawdopodobnie jest to uszkodzenie mechaniczne. Zasilacz zaczal sie psuc tzn. komputer wylaczal sie bez powodu i w pewnym momencie dup! Strzal jak z kapiszona, dym i zasilacz padl. Niestety jakis impuls wysokiego napiecia musial dojsc do dysku, bo ten przestal dzialac. Czy nikt z Was nie mial podobnych problemow z dyskiem Fujitsu 15GB? Bardzo chcialbym odzyskac te dane, tym bardziej, ze wiem, ze tam sa. Zaden wir ich nie skasowal, tylko nie mam po prostu do nich dostepu. Jesli ktos z Was potrafilby to naprawic do dajcie znac...

P.S. Azbest - mozesz mi wrzucic na mejla trainer'a River Raid'a, bo musze go sobie jeszcze raz zdisassemblowac.

Pozdrawiam,
Black Dot

:: Falling Man Games :: http://fmg.servegame.com :: Macroh Masheen :: http://www.macrohmasheen.com ::

2

Odp: Dysk failure!

Kup sobie identyczny dysk, który np. ktoś sprzedaje bo zaliczył glebę i ma teraz kupę badów, zamień płytki elektroniki i może coś uratujesz. Albo znajdź choćby kogoś, kto używa takiego dysku i będzie tak dobry, że "pożyczy" Ci elektroniki na czas odzyskiwania plików.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

3

Odp: Dysk failure!

Kiedyś mi padł Caviar 1.6, kupiłem identyczny, wymieniłem elektronikę i dupa. A ten drugi padł niedawno. Więc uważajcie z Caviarami.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

4

Odp: Dysk failure!

Kiedyś mi padł Caviar 1.6, kupiłem identyczny, wymieniłem elektronikę i dupa. A ten drugi padł niedawno. Więc uważajcie z Caviarami.

Caviar - ta firma zawsze była jakaś taka dziwna, nie ma to jak Maxtor albo Seagate .... (ostatnio nawet IBM 7200 lecialy jak muchy ....)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: Dysk failure!

Pigula, plis, nie zaczynaj  :lol:  :lol:  :lol:

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Dysk failure!

przeciez widzisz ze sie powstrzymuje  8)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

7

Odp: Dysk failure!

02.08.05 - wlasnie padl Fujitsu 30GB (1 rok 2 miesiace, gwar 3lata), niedawno IBM 30GB-7200, w podobnym wieku (bez gwar)

mialem 3 dyski w kompie ostal sie jeden. na tym fujistu byly wszystkie zrodelka w asm-ie, zrodelka fx Konopa i innych, ktore mialy byc w demie, XLP1.9, divxy, doc, xls, scany waznych dokumentow itd :evil:

p.s. #1
robcie codziennie backup danych, 30CD

p.s. #2
w sumie padlo 5szt fujitsu 30Gb, 1IBM30GB

p.s.#3
pozostaja do wyboru Maxtor, Seagate, Caviar

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: Dysk failure!

proponuje zmienić temat dyskusji bo za moment będziemy rozmawiać o problemach co lepsze win2000 czy xp prawda panie Dely :twisted:

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: Dysk failure!

Czy to nie był zasilacz 250W Emitera bo one padają jak muchy jeżeli tak to ciesz się że tylko tyle padło. Bo miałep przypadki gdzie z takim zasilaczem po buuuuuuuuuuuuum zostawał tylko wentyl na cpu

10

Odp: Dysk failure!

Może ma to jednak związek z przechodzeniem na 230 V ? (patrz sąsiedni topic) :D :D :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

11

Odp: Dysk failure!

Piguła opowiadasz bzdury. Caviarki Rulez! Mam 10letniego kawiarka jeździ na całego, huczy buczy, ale nie ma nawet 1 bad sectora nie mówiąc już o jakichś większych uszkodzeniach... odpukac 8-)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

12

Odp: Dysk failure!

kup sobie teraz Caviara - od 4.3GB w zwyż a się przekonasz ....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: Dysk failure!

Piguła opowiadasz bzdury. Caviarki Rulez! Mam 10letniego kawiarka jeździ na całego, huczy buczy, ale nie ma nawet 1 bad sectora nie mówiąc już o jakichś większych uszkodzeniach... odpukac 8-)

no to ciesz sie bo miales wielkie szczescie, mojemu kumpelowi az 2 caviarki sie zepsuly...

[code]--------------- daVid -------------
---------- david@scene.pl ---------
-- GG: 470569 -+- ICQ: 152532728 --
--------- IRCnet: #atari8 ---------[/code]