26

Odp: 65c816@14 w praktyce

Niby tak, ale tak ze 128k (dla kompatybilności) by się przydało na razie.

Pewnie można napisać program, który działa całkowicie w dodatkowej pamięci, bez dotykania strony zerowej (bez dotykania stosu już trudniej), ale ani to przyjemne, ani za bardzo efektywne będzie. Tak mi się przynajmniej wydaje.

KMK
? HEX$(6670358)

27

Odp: 65c816@14 w praktyce

Nieuzywanie podstawych 64kB pamieci mialoby sens tylko przy wspolpracy z jakims wypasionym systemem operacyjnym. Poki co 16-bitowy stos i przemieszczalna strona zerowa zwlaszcza przy odczycie z pelna predkoscia zegara sa baaardzo kuszace. Kompatybilnosc w dol, czyli posiadanie przez atari bankow na PORTB jest konieczna jesli chce sie uzywac dotychczasowego oprogramowania. Uwazam tylko, ze nowe programy dedykowane na 65c816 z liniowym RAMem nie musza uzywac bankow PORTB (bo po co :) )

28

Odp: 65c816@14 w praktyce

Poki co 16-bitowy stos i przemieszczalna strona zerowa zwlaszcza przy odczycie z pelna predkoscia zegara sa baaardzo kuszace.

No ba.

Dlatego napisałem, że i programy napisane dla dodatkowej pamięci liniowej nowe turbo będzie przyspieszać (w porównaniu do Warpa4), w skali zależnej od intensywności, z jaką korzystają ze stosu i strony zerowej.

Kompatybilnosc w dol, czyli posiadanie przez atari bankow na PORTB jest konieczna jesli chce sie uzywac dotychczasowego oprogramowania.

Tak, nowe programy nie muszą używać banków pamięci, ale "jak się chce używać dotychczasowego oprogramowania", to by się przynajmniej te 128k gołego 130XE przydało. Bo dotychczasowym oprogramowaniem korzystającym z tej pamięci jest np. SpartaDOS X  ;)

KMK
? HEX$(6670358)

29

Odp: 65c816@14 w praktyce

Draco: mysle, ze jednak powinnismy zostac przy 320KB, ktore obecnie jest standardem scenowym. Wiekszosc nowych dem tyle wymaga.

30

Odp: 65c816@14 w praktyce

Mega tu, mega tu! Chyba nawet latwiej dodac 1MB niz +256KB :)

31

Odp: 65c816@14 w praktyce

a i tak przecież (tak jak wspomniał lewiS) - oficjalne "minimum" to 320k;- więc posiadając wspomniane minimum przy instalacji 65c816 z liniowym nie ma konieczności deinstalacji ramu obsługiwanego przez portB - bo i po kiego - więc w czym problem?

.. no tak STefanowcy mają ST ram i TT ram. :D:D:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

32

Odp: 65c816@14 w praktyce

to moze by tak zwolnic atarke 4x, za 6502 dac 6507, a za gtia z antic'kiem stelle? Bedzie dla prawdziwych twardzieli
wypowiedzi niektorych tu sie udzielajacych przypominaja wypowiedzi kleru z poczatku 20 wieku na temat teorii Darwina...
czas atari dawno przemina a 816 wciaz nie jest standardem
co z wami? przeciez to jakas paranoja

przechodze na tumiwisizm

33

Odp: 65c816@14 w praktyce

Nic bardziej błędnego!!! Jak możesz twirdzić, że przeminął, skoro tyle osób ich jeszcze używa?

Nie sądzisz, że mówić o tym, że przeminął powinno się dopiero wtedy, gdy nie będzie już użytkowników, stron www, zlotów, nowych produkcji etc?

nie marudz

34

Odp: 65c816@14 w praktyce

jest produkowany?
w kiosku leza tajemnice atari?
w telewizji reklamuja kolejna giere na atari?
pobodka - teraz to hobby wielu zapalencow
takich jak np pasiu ktorzy chca cos zrobic pod ten komputerek, cos ulepszyc, wystrugac cos nowego
ale nie.. "640kb should be enough"

przechodze na tumiwisizm

35

Odp: 65c816@14 w praktyce

wystrugac cos nowego

Od strugania to jest Pinokio ;)

ale nie.. "640kb should be enough"

Dlatego my uzywamy Atari z 1 MB RAMu i sie kroi wiecej ;)

36

Odp: 65c816@14 w praktyce

1mb ramu to tylko antychrysci uzywaja, przeciez max to 320...
ja chce wiecej filmow z 816 w roli glownej...

przechodze na tumiwisizm

37

Odp: 65c816@14 w praktyce

zeby ruszyl player AVI lub MPEG to trzeba jeszcze karte GFX wystrugac

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

38

Odp: 65c816@14 w praktyce

> 1mb ramu to tylko antychrysci uzywaja, przeciez max to 320...

dlaczego?

39

Odp: 65c816@14 w praktyce

1mb ramu to tylko antychrysci uzywaja, przeciez max to 320...

przepraszam - ja też do kościoła może nie chodze, lecz nie mogłem się powstrzymać ..ehehehh;- zadam pytanie takie jak przedmówca. O jakim "MAX" tu mówisz ??  :twisted:  :twisted:  :twisted:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

40

Odp: 65c816@14 w praktyce

Od strugania to jest Pinokio

Nie. Pinokio jest od bycia struganym.

Zawsze byłem przeciwnym przesadnemu ugadżetowieniu Atarki? Ale projekt Pasia popieram w całej rozciągłości. Czemu? Ma ręce i nogi i ma szansę (chyba dużą, widząc zainteresowanie) na stanie się dość powszechnym standardem. Na zwykłe Atari przecież nie przestaną powstawać produkcje (myślę). A generalnie jest to nowa rzecz i dająca na tyle duże możliwości, że może ożywić nieco scenę? tą bandę maniaków? czy jak tam zwać.

[ Dodano: Czw Mar 10, 2005 11:42  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

41

Odp: 65c816@14 w praktyce

pin: psychologicznym, bo wedle coponiektorych wiecej miec nie wypada  8)
tebe: a po co? pomachasz sprite'ami i bedzie

przechodze na tumiwisizm

42

Odp: 65c816@14 w praktyce

jest produkowany?
w kiosku leza tajemnice atari?
w telewizji reklamuja kolejna giere na atari?
pobodka - teraz to hobby wielu zapalencow
takich jak np pasiu ktorzy chca cos zrobic pod ten komputerek, cos ulepszyc, wystrugac cos nowego
ale nie.. "640kb should be enough"

ok, nie jest produkowany i nie mozna kupic w kiosku kolejnego numeru TA, ale co z tego? Są ludzie, którzy się tym zajmują i to jest moim zdaniem potwierdzenie, iż czas JIL jeszcze nie przeminął, choć szkoda, że nie jest to już tak popularne jak kiedyś...


:D  :)

nie marudz

43

Odp: 65c816@14 w praktyce

w kiosku leza tajemnice atari?
w telewizji reklamuja kolejna giere na atari?

Bo teraz zeby cos kupic to nie trzeba wychodzic z domu. Jest internet. Wejdz na strone Sikora i sie przekonaj ze gadasz glupoty  :D

P.s. Mala podpowiedz http://sikorsoft.internetdsl.pl/atari/ataripl.htm  ;)

44

Odp: 65c816@14 w praktyce

sikor swego czasu puzmanie wydawal...
bodajze w 3 kopiach...
odpuszczajac temat offtopickowy i wracajac do glownego..
kiedy 816 pod strzechy/namioty/mosty?

przechodze na tumiwisizm

45

Odp: 65c816@14 w praktyce

sikor swego czasu puzmanie wydawal...
bodajze w 3 kopiach...
odpuszczajac temat offtopickowy i wracajac do glownego..
kiedy 816 pod strzechy/namioty/mosty?

ooo, ciekawe...? Czemu ja, jako główny zainteresowany, nic o tym nie wiem...?  ;)
Gwoli ścisłości Candle: Puzzmanię wydał Żbiku. Poza mną chce się on również - podobno - reaktywować.
Nie ma TA, ale jest Atari Fan i Atarynka (choć tą ostatnio zawiesiłem - brak kasy).
Co do innych - pogooglaj w necie - na dzień dobry powinieneś jeszcze znaleźć kilka firm handlujących na Atari xl/xe. No fakt, 99% z nich jest z USA, a więc - ciemnogród  :lol: , nie da się nic z tym zrobić  ;)

Sikor umarł...

46

Odp: 65c816@14 w praktyce

sikor, soory :] ale wydawalo mi sie ze widzialem u gumiego wersje wydana przez ciebie
tak czy inaczej ja nie zamierzam prowadzic tutaj wojenek na ilosc wydanych czy wydawanych tytulow - bylo by to nie na miejscu
sugeruje jedynie ze po tylu latach mozna by bylo jednak temat 816 rozwinac na tyle, zeby przestal byc czyms rownie powszechnym i potrzebnym jak supradrive

przechodze na tumiwisizm

47

Odp: 65c816@14 w praktyce

Candle - no problem ;)

Sikor umarł...

48

Odp: 65c816@14 w praktyce

na stronie http://pasiu.krap.pl/ pojawily sie nowe .avi'ki. zachecam do ogladania.

--
= krap.pl =

49

Odp: 65c816@14 w praktyce

WOW. Moja procedurka do testowania predkosci procka naprawde dziala!!
Pokazala 14.496 MHz !!  :D Jestem z niej dumny  ;)

50

Odp: 65c816@14 w praktyce

czemu zelaxy sie sypia?

przechodze na tumiwisizm