1

Temat: Ku pamięci...

Powtarzam ten wątek trzeci raz - chciałbym, aby jak najwięcej osób to przeczytało. Potraktujmy to jako konkurs naszej pamięci i szacunku dla Jana Pawła II. Zróbmy tto przed dniem urodzin Papieża, aby uczcić jego życie i dzieło...
Do MM - proszę nie usuwać tego wątku... Mam nadzieję, że spotka się ze zrozumieniem. Zróbmy coś razem!!!
Dołączcie się ze swoimi przemyśleniami, wierszami... (Jurgi, liczymy na Ciebie...)

Hmm, wpisywaliśmy się w wątek o śmierci Jana Pawła II... Może coś zróbmy... Powtórzę ten temat też na forum Scena 16/32 oraz 8 bit. Proponuję zrobić demo ku czci Jana Pawła II, którego mottem byłyby nasze przemyślenia. I puścić to w świat...
Jurgi, inni - na pewno potraficie coś napisać... Miker, Pin, X, inni - muzykę sklecić... Ktoś zaprogramować - ja jestem za cienki. Wplęćmy nasze wiersze, myśli, przemyślenia... Może ktoś je przetłumaczy na angielski, niemiecki, francuski... Zdjęcia znajdziemy w internecie - wykorzystajmy Hip, Tip... Zróbmy coś szybko!!!
Ja dołączam mój mały wiersz - mam nadzieję, że ktoś go wykorzysta. Ku pamięci!!!
Sikor

Sikor umarł...

2

Odp: Ku pamięci...

Wiesz, Sikor, nie wiem, czy jestem odpowiednią osobą do tego projektu. Nie jestem chrześcijaninem, lecz panteistą i rodzimowiercą. Szanuję JPII, ale nie jest dla mnie autorytetem, nie zgadzam się z Jego poglądami. Moje ewentualne teksty byłyby dość kontrowersyjne, jako - poruszając tematy wiary i religii siłą rzeczy staję w opozycji do nauk KRK.

Pomysł wydaje mi się nieco? histeryczny (albo może zbyt histerycznie o nim piszesz), ale jego słuszności nie będę krytykował (jako osoba o odmiennejorientacji światopoglądowej).

Tym niemniej, jeśli pomysł ruszy, mogę dorzucić jakieś teksty, które (uważam) są dobre. Na pewno jednak nie będą to hymny pochwalne, cenię tylko teksty, które skłaniają do myślenia lub kruszą myślowe stereotypy. Na początek może być mój aktualny podpis pod postami - to mój aforyzm?   a w zasadzie przeróbka innego. Z księgi kondolencyjnej na Onecie moderator go wyciął.  :cry:

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2005 11:40  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

3

Odp: Ku pamięci...

Sikor, idea zacna, ale wg mnie nie trzeba pisać 100 wątków. Jeśli ktoś będzie chciał coś zrobić / napisać itp. z pewnością znajdzie odpowiedni topik i przeczyta co tam jest napisane.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Ku pamięci...

Jurgi - nie chodzi mi o treści religijne. Jestem daleki od takiego rozumienia mojego zamierzenia. Ale uważam JPII za pewnego rodzaju autorytet, dlatego moja idea. Aha, nawet jestem za tym, aby to nie były treści religijne ;)
Dely - o.k., zagalopowałem się.

Sikor umarł...

5

Odp: Ku pamięci...

Jeśli tak, to moja cegiełka może i będzie pasować. Jeśli znajdzie się reszta teamu - nie odmówię. Nawet dam kawałki nowego wiersza, który powstaje i nikomu nie jest pokazywany?

A właśnie, tak mi przyszło do głowy, że tekstem, który bardzo by (moim zdaniem) pasował jest "Prefacja" Stachury? Nie mam go pod ręką, ale jest w podręcznikach do 1 klasy gimnazjum (zresztą mój kawałek jest nim poniekąd inspirowany i ma podobną formę).

A w ogóle, to kiedy są te urodziny? W maju? (Tak coś mi się pod czachą telepie.)
Ale zamiast "zrobić szybko" proponowałbym zrobić dobrze.

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2005 15:42  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

6

Odp: Ku pamięci...

na czesc JPII znokautujemy Jurgiego ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

7

Odp: Ku pamięci...

Ja moge to zakodowac, ale 'designu' nie robie...

8

Odp: Ku pamięci...

to co - robimy samfink? - tylko nie "obrazek, skrol, muzyczka"...

w sumie Grzybson miał chyba najlepszy pomysł - takie "Cogito" tylko z cytatami nauk papieża, hm?

I Ty zostaniesz big endianem...

9

Odp: Ku pamięci...

A ja powiem tak. PANOWIE! Czy ktoś się zastanowił nad tym co niektórzy tu proponują i co się dzieje momentami na świecie? W niektórych przypadkach (jak ten post na przykład) mamy do czynienia ze zbiorową histerią.

Bez przesady koledzy, ale demo o Papieżu to raczej przegięcie. Gdzie taki Sikor (to tylko przykład) był jak Papież żył, czy też chciał pisać o nim dema? Wątpię. Teraz zapanowała moda "na Papieża" i widać to na każdym kroku. Zgadza się, był Wielkim Człowiekiem i Wielkim Polakiem, najukochańszą osobą na naszym brudnym, pełnym oszustw świecie, ale niektórzy nie mają umiaru w swoim żalu. Szczytem tej są właśnie pomysły na dema o Papieżu, a także np. decyzje stacji Mini Mini (taki kanał z bajkami dla najmłodszych dzieci - poniżej 6 lat), jak takie dziecko może zrozumieć sytuację? Rozumiem wiadomości poświęcone temu tematowi, pochwalam decyzje rodzimych stacji muzycznych (Viva PL, MTV PL) o zaprzestaniu nadawania muzyki rozrywkowej itp., ale niektórzy popadają w fobie.

Dlatego demo o Papieżu to chyba nie to.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Ku pamięci...

Dely: Popieram w całej rozciągłości !

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

11

Odp: Ku pamięci...

I ja tez popieram. Dlatego zaproponowalem pomoc czysto techniczna...

12

Odp: Ku pamięci...

Też się z tym zgadzam - histeria, ale nie chcę już komentować, bo potem będą mi wrzucać, że jestem bezduszny i w ogóle najlepiej mnie odstrzelić.
Ponadto jako "wierzący inaczej" staram się nie molestować ludzi (zbytnio) swoimi poglądami. No chyba, że się proszą?
Dely: a co MiniMIni zrobiło? Wydawało mi się, że bajki normalnie lecą (hm, wczoraj oglądałęm Babara), nic nie wiem?

Także jako rzekłem: chętnie się przyłączę, jeśli demo nie będzie histerycznym hymnem pochwalnym, tylko czymś skłąniającym do myślenia. A to dlatego, że sam od dawna rozmyślałem nad tego typu produkcją. No, chyba że weźniecie na gotowo utwory Wojtyły - wtedy raczej rezygnuję, bo nie da rady tego połączyć (jego przesłania z moim).

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2005 10:05  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

13

Odp: Ku pamięci...

a co MiniMIni zrobiło? Wydawało mi się, że bajki normalnie lecą (hm, wczoraj oglądałęm Babara), nic nie wiem?

Babar róló  :mrgreen:

Ogólnie sytuacja była taka, że przez 2-3 dni moje dziecko nie mogło oglądać żadnego z 4 czy 5 kanałów z bajkami. Tak jak jeszcze Cartoon Network czy Jetix to mogę zrozumieć bo tam lecą raczej kreskówki dla starszych / dorosłych to np. MiniMini czy Jetix Play to kanały dla najmłodszych.

ale nie chcę już komentować, bo potem będą mi wrzucać, że jestem bezduszny

Tu nie chodzi o bezduszność tylko o zachowanie umiaru. Nagle sobie wszyscy przypomnieli o Papieżu i wszyscy nagle chcą pokazać jak im zależało na Nim. Trochę za późno.

Pojawiły się już nawet łańcuszki typu "prześlij tego maila z płomykiem dla Jana Pawła II, to będzie mu lepiej" itp. Żenada.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: Ku pamięci...

Hmm, jak zwykle ;) Nie, nie chodzi o to gdzie był Sikor - bo Sikor wbrew pozorom nie uległ histerii, jest wk.. na program telewizyjny, prasę itp. Tymniemniej - Sikor uważa, że JPII był wielkim autorytetem, chociaż Sikor nie zgadza się z wieloma poglądami onego. Sikor chce jedynie poświęcić pięć minut na zrobienie czegoś ku pamięci, natomiast Sikor nie chce cytatów papieża w tej produkcji, a Sikor jedynie chce aby ludziki wyraziły swoją opinię o JPII jedynie jako o człowieku, autorytecie, jakiego w tej chwili nie mamy. Sikor ponadto prosi, aby nie były to rzeczy religijne (patrz kilka lin. wyżej - do Jurgiego) - chyba, że ktoś tego pragnie. Jak widać, Sikor nie ma zamiaru brać udziału w religijnej farsie, a jedynie Sikor chce uczcić pewien autorytet, który starał się zjednoczyć ludzi bez rozlewu krwi. Między innymi Sikor za ten fakt uważa papieża za autorytet, a nie za jego doktryny (czy jak to się nazywa) religijne. Poza tym, Sikor by pragnął, aby cała Scena wreszcie zrobiła coś razem
P.S>
Sikor przeprasza za nadużywanie słowa Sikor, ale miało to na celu jednoznaczne i łopatologiczne wytłumaczenie zamiaru Sikora w stosunku do wypromowania tego dema. Jeżeli nic nie powstanie - no cóż, Sikor nie będzie z tego powodu płakał. Wszak inne rzeczy, które Sikor proponuje - też nie powstają ;)

Sikor umarł...

15

Odp: Ku pamięci...

Sikor, przeczysz sam sobie.

bo Sikor wbrew pozorom nie uległ histerii

a wczoraj:

Zróbmy coś razem!!!

Zróbmy coś szybko!!!

... Zaraz!!! Natychmiast!!! Już!!!

Nie, nie chodzi o to gdzie był Sikor

Wcale... Dlaczego nie chciałeś zrobić dema o Papieżu, kiedy on żył? Ludzie kochani, można zamieścić w jakimś demie "Dedykowane dla..." "Ku pamięci...", "Mój hołd dla...". ALE NIE SPECJALNIE ROBIĆ POSPOLITE RUSZENIE.

Hmm, jak zwykle

A żebyś wiedział, że jak zwykle. Jak zwykle poniesiony żywiołem (dobra, niech będzie, że nie histerią) Sikor wpada na genialny pomysł. Już ktoś Ci kiedyś napisał: "Sikor Twoje pomysły są zazwyczaj dobre, ale pomyśl, dopracuj - a nie huzia na józia". Lepiej sam bym nie wymyślił.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Ku pamięci...

Babar? Eeee... Teraz to leci Sindbad!!! Z dziecinstwa! Czekam na Delfina Uma!

U mnie MiniMini nadawalo przez caly weekend bajki, nie bylo zadnej przerwy (poza standardowym snem rybki)...

Co do szalenstwa, to faktycznie zaczyna to przyjmowac ogromne rozmiary. W poniedzialek, zdaje sie, ktos w radio marudzil, ze... kierowcy nie maja czarnych tasiemek na antenach...

Nie ma meczy w TVP, choc np. <lans>Canal +</lans> mecze sa, choc bez komentarza - widac mozna jakis kompromis.

W usenecie (kazda grupa!) - teksty o Papiezu + wielka dyskusja, czy to NTG czy nie. CO GORSZA, Ci, ktorzy uwazaja to jednak TG, uzywaja takiego jezyka, ze rece opadaja (styl ten mozna bylo tez na tym forum odnalezc, co mnie zdziwilo, choc w sumie w tym wypadku  :( nie powinno...) - jezyk pelen nienawisci...

Łancuszki - no koments, podobnie jak, 'wylaczcie GG na zaraz wracam, zeby nie bylo widac usmiechu...' Gdyby nie to, nigdy bym nie zauwazyl, ze w zaraz wracam jest chmurka, ktora mordke zaslania...

A na dokladke powiem, ze ja akurat sie z nauczaniem KK chyba prawie ze wszystkim zgadzam :) A jak sie z czyms nie zgadzam, to rozumiem dlaczego KK uwaza tak a tak :) I o odstrzale czy eliminacji zbytecznych jednostek nie slyszalem...

17

Odp: Ku pamięci...

Nie jestem chrześcijaninem, lecz panteistą i rodzimowiercą.

a co oznacza to ostatnie ???  :rolleyes:
Ja myslalem, ze uwazasz sie za stoika i (po czesci) hedoniste...     :|

18

Odp: Ku pamięci...

U mnie MiniMini nadawalo przez caly weekend bajki, nie bylo zadnej przerwy

Hm, czyli pewnie u mnie w kablówce wstawili planszę.

Teraz to leci Sindbad!!! Z dziecinstwa!

A wiesz, wczoraj jakoś siedziałem na kanapie i coś czytałem i taki znajomy theme leci, tylko skąd ja go znam... SINDBAD!

Nie ma meczy w TVP, choc np. <lans>Canal +</lans> mecze sa

Na Polsacie Sport i Polsat Info też są <lans>z komentatorem</lans>

Łancuszki - no koments, podobnie jak, 'wylaczcie GG na zaraz wracam, zeby nie bylo widac usmiechu...' Gdyby nie to, nigdy bym nie zauwazyl, ze w zaraz wracam jest chmurka, ktora mordke zaslania...

Wiesz co, przeginka na maxa. Ja dziś na służbowy mail dostałem 5 różnych!!!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: Ku pamięci...

nareszcie ludzie zaczynaja gadac z sensem

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

20

Odp: Ku pamięci...

Sikor, przeczysz sam sobie.

bo Sikor wbrew pozorom nie uległ histerii

a wczoraj:

Zróbmy coś razem!!!

Zróbmy coś szybko!!!

... Zaraz!!! Natychmiast!!! Już!!!

Zaraz, zaraz... Nie widzę tu zaprzeczenia...? Że niby szybko...? To dlatego, że jak się nie weźmiemy od razu - to wcale. O.K., może trochę mnie poniosło z falą, ale i tak uważam, że JPII autorytetem był, choć nie docierają do mnie jego nauki, encykliki i inne takie... Nawet to, że narobił świętych za kilku papieży ;)

Sikor umarł...

21

Odp: Ku pamięci...

jurgi: a ja przez caly czas myslalem, ze jestes deista ;)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

22

Odp: Ku pamięci...

Nie jestem chrześcijaninem, lecz panteistą i rodzimowiercą.

a co oznacza to ostatnie ???  :rolleyes:
Ja myslalem, ze uwazasz sie za stoika i (po czesci) hedoniste...     :|

...a może nawet trochę cynika  :twisted:
...to się nie wyklucza wzajemnie :D. Uważam się też za humanistę (nie w sensie nauk polonistycznych, tylko światopoglądu). Generalnie nie przepadam za szufladkami, a to są kolejne przybliżenia, które mają przybliżyć moje zapatrywania na świat i siebie samego.

jurgi: a ja przez caly czas myslalem, ze jestes deista

Dobrze, że nie opusdeista. :P Ja raczej poganin jestem ;).

Dely: Tak, u nas też kablówka zamiast 1/3 kanałów wstawiła planszę. Na szczęście MiniMini oszczędzili. I dobrze, bo lubię obejrzeć Misia Uszatka po obiedzie ;). Kocham Czechowicza w roli narratora.

Vasco: O tak, jak zobaczyłem Sindbada, to też mi szczęka opadła. :D

Wracając do tematu: najlepiej podsumował to Grubshy w innym temacie. Trafił (jak zwykle) w sedno. To jakiś rodzaj chorego wyścigu: kto bardziej będzie żałobnikował... A tymczasem nikt nigdy nie tak naprawdę Papy nie słuchał. Popatrzyłem na retransmisję jednej  z pielgrzymek. Oklaski trzy razy na zdanie - nikt treści nie słuchał, JPII mógłby sobie mówić cokolwiek. Już nie mówiąc, żeby ktoś zadał sobie trud zrozumienia jego słów, czy zastanowienia się nad nimi. Żenada. Ble. Czekam na łańcuszek, żeby blondynki i blondyni przefarbowali włosy na czarno. Albo sam zacznę puszczać w odpowiedzi.

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2005 22:29  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

23

Odp: Ku pamięci...

jurgi: a ja myslałem że rodzimowiercy unikaja tytułowania sie poganami bądź
         neopoganami;ponieważ terminy te mają w naszej kulturze bardzo
         negatywną symbolike...

ogólnie to nie róbmy specjalnego demka;każdy niech sobie to całe wydarzenie przemysli wewnętrznie;natomiast wszelakie dedykacje w innych
produkcjach uwazam za bardzo pożądane,ewentualne demo pt. JPII postrzegałbym jako przejaw zbrojnego ramienia Partii Moherowych Beretów; mimo iz kiedyś zdażyło mi sie byc ministrantem...:>

bajki: Muminy rulez! najbardziej z oryginalnym fińskim dubbingiem:>
         perkele...

gep/lamers^dial

24

Odp: Ku pamięci...

ja myslałem że rodzimowiercy unikaja tytułowania sie poganami bądź
neopoganami;ponieważ terminy te mają w naszej kulturze bardzo
negatywną symbolike...

W Waszej kulturze. Znaczy chrześcijańskiej. Każde określenie (ew, prawie) oznaczające nie-katolika jest nacechowane negatywnie, lub próbuje się do tego doprowadzić...
Tym niemniej część osób faktycznie unika tych nazw z tej przyczyny. Wolę słowo 'rodzimowierca', bo jest bardziej precyzyjne, ale rzadko rozumiane, dlatego czasem używam słowa 'poganin' albo 'neopoganin'.

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2005 23:17  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

25

Odp: Ku pamięci...

Co do tego dema o papieżu. Wpadł mi do głowy taki pomysł i po porstu dałem go do przedyskutowania na forum sceny. Chyba macie rację. Żałoba narodowa zaczyna się przekształcać w histerię narodową. U nas w poniedziałek po Jego śmierci wymyślili, aby każdą lekcję zaczynać minutą ciszy. Niektórzy nauczyciele zapominali o tym, zapomniała i nasza polonistka. Ktoś spytał ją czemu nie zaczęliśmy lekcji tą właśnie minutą ciszy. A ona odpowiedziała, że najważniejsze jest to co w sercu, a nie te minuty ciszy. I tymi słowami powinniśmy chyba zakończyć dyskusję papieską na forum AtariArea.

grzybson/SSG^NG