Temat: DVD-009 Predator

Czy ktos moze ma to DVD.
http://www.manta.com.pl/produkty.php?id … mp;lang=pl
Ogolnie chodzi mi o mozliwosc grania na tej maszynce w 8-bitowe gry.
Przygladalem sie dzisiaj tym giercom (ogladalem opakowanie) no i wygladaja  przyjaznie. Z tego co przeczytalem, gierce sa dostepne na CD.
To znaczy ze w tej maszynce siedzi jakis sprzetowy emulator konsol 8 bit.

Czy moze ktos cos wie na ten temat blizej ??

2

Odp: DVD-009 Predator

Ja mialem nieprzyjemnosc miec w reku jeden z poprezdnich modeli takiego wynalazku baj Manta Multimedia. Ogolnie: nie ma zadnego emulca sprzetowego, a programowy. Ogolnie jest to cos ala MAME, ale gry sa glownie z NESa. Ale: wszystko chodzi koszmarnie i sie rwie! Po prostu poracha. Jak ci sie chce emulatora, to se zapal MAME albo Atari800Win.

I jeszcze jedno: moj kumpel probowal odpalic dostarczone gry pod innym emulatorem, ale nic nie lapalo ich niestety. Plytka jest w formacie VideoCD i gry sa w jakims dodatkowym katalogu. Oznacza to, ze mozna grac tylko w gry dostarczone z odtwarzaczem. A wiec nie warto kupowac takiego sprzetu dla gier.

3

Odp: DVD-009 Predator

Ja mam wynalazek tej firmy co sie wabi Emperor 2 i sluzy mi za odtwarzacz divixow. Dziala to calkiem fajnie, ale - szczerze mowiac - do grania bym chyba uzyl czegos innego niz Manta. (inna sprawa, ze w ogole nie gram). Reasumujac: do Manty jako takiej nic nie mam, ale gier na niej jakos nie widze. Przeczucie?

4

Odp: DVD-009 Predator

Ja również posiadam mantę emperor 2 i bardzo sobie jak na razie to chwalę,bardzo miłym dodatkim funkcyjnym jest możliwość wyłączenia podświetlenia panelu przedniego :D  :D .Mam jedynie wątpliwości co do trwałości urządzenia.

5

Odp: DVD-009 Predator

No Manta sprzedaje rzeczy, ktore maja dwie zalety: sa tanie i dzialaja. Ale nic wiecej. Jakosci nie bede komentowal, bo nie wolno przeklinac... ;)

6

Odp: DVD-009 Predator

Moj kumpel, tez ma emperor 2, no i calkiem to dziala, chociaz wyglada, jak xxxx. Mnie zaciekawil ten predator, a w szczegolnosci jego funkcja gier, ale jak widac, to chyba jest "porazka"

7

Odp: DVD-009 Predator

I jeszcze raz się sprawdza, że jak coś jest do wszystkiego, to w gruncie rzeczy jest do niczego...  :lol:

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: DVD-009 Predator

Predator ok...działa toto dobrze...chyba żeście nie widzieli discmana Manty z gierkami..też takie coś sprzedają:>

gep/lamers^dial

9

Odp: DVD-009 Predator

A propos "do wszystkiego" - zamiaruje kupic takie cus:
http://tiny.pl/hdjr
jako ze moja piekniejsza polowa stwierdzila ze moj grzyb do nowego salonu jej nijak sie nie komponuje ;)

Ktos ma doswiadczenie z takimi zabawkami? Myslelem o takich maszynkach z pewnym lekcewazeniem, ale pooszperalem w temacie to zapalilem sie nawet

10

Odp: DVD-009 Predator

W sumie taki barebone jest fajny, bo maly i ladnie wyglada. Ale cena jest nieprzyzwoita. Musisz wiedziec, ze kupujac barebone otrzymujesz obudowe z plyta glowna ze zintegrowana grafika (wiec zapomnij o grach, chociaz niektore modele maja dodatkowo AGP), muzyka i czym tam jeszcze sie da, ale bez procka, RAMu i napedu. Czesc rzeczy mozna przelozyc z kompa stacjonarnego, ale z prockiem moze byc problem, akurat w wymienionym przez Ciebie modelu - http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2470:all, a bareboneow na AMD nie widzialem. No i pozostaja jeszcze takie szczegoly jak niemoznosc zainstalowania niczego wiecej jak jeden dysk twardy, jeden naped optyczny (od biedy stacja dyskietek), max dwoch kart PCI (bo tyle slotow to ma maksymalnie, jednak z drugiej strony bardzo duzo sprzetu jest zintegorwana, wiec tylko np. tuner TV bedziesz chcial zamontowac) i najwiekszy problem: temperatura panujaca w srodku. Niezly piekarnik, chociaz chlodzenie procka jest bardzo sprytne, ale strach pomyslec o wlozeniu jakiejs wspolczesnej karty graficznej (o ile sie zmiesci, bo z tym tez sa bole). Ogolnie: takiecos polecam jak ktos ma za duzo pieniedzy i chce miec kolo TV nastepny sprzet umiacy cos wiecej niz odtwarzanie DVD.

11

Odp: DVD-009 Predator

Skoro mowa o kadłubkach to i ja dołożę swoje 12 groszy. Miałem z miesiąc temu przyjemność załatwiania lokalnemu kolesiowi (raczej starszy koleś) takie cudaka. Jego wybór padł na MSI MEGA PC 180, głównie z uwagi na bardzo ładny wygląd (lustrzana obudowa, kolorowe, migające equalizery itp.).

Komputer z wyglądu przypomina zwykły zestaw HI-FI jaki możemy bez trudu znaleźć w większości wiejskich domów. Dlaczego wiejskich? Ano z powodu wymienionych wcześniej, wg mnie, niepotrzebnych świecidełek - ale to być może jedynie kwestia gustu - a o nich się nie dyskutuje.

Możliwości rozbudowy MSI MEGA PC 180 są raczej marne, a poza tym ja nie polecam nikomu wsadzania do środka niczego więcej niż procesora oraz HDD i napędu CD/DVD - dlaczego? O tym dalej.

Rzeczony barebone wyposażony jest całkiem nieźle z racji zbudowania na bazie chipsetu nForce ze stajni nVidii - w wersji IGP + MCP2T. Co to nam daje - oczywiście zintegrowany dźwięk, kartę sieciową oraz co najważniejsze: grafikę (zbliżoną do GF4 MX 440). Odpada zatem konieczność instalowania wielu kart w środku, aby osiągnąć funkcjonalność peceta. Mój zleceniodawca zażyczył sobie dodatkowo tuner TV - wyjaśnić należy od razu, że komputer miał stać w zwykłym pokoju i miał służyć również jako maszynka biurowa - a nie w salonie koło telewizora - do czego jest stworzony.

W wyposażeniu, które jest dostarczane w pudełku znajduje się również specjalny cooler do procesora - odpada więc kolejny wydatek w postaci wentylatora. Zestaw obsługuje wszystkie aktualnie sprzedawane procesory pasujące do podstawki socket 462 czyli popularnego socket A (Sempron/Athlon/Duron).

Tyle, jeśli chodzi o ogólny, grzeczny opis. Teraz będą zwierzenia kierownika z placu boju. Do jakiejkolwiek pracy montażowo/grzebawczej należy mieć małe, obślizgłe ręce, z powodu ogólnej ciasnoty oraz bardzo dużo cierpliwości. Montowanie czegokolwiek w gniazdach na karty (1x PCI oraz 1x AGP) mija się z celem z powodu nagłego wzrostu temperatury w środku obudowy oraz na procesorze oraz zatamowania całkiem zmyślnej drogi chłodzenia. Według mnie MSI powinno zrezygnować z umieszczania gniazd rozszerzeń w tym modelu - naprawdę strach pracować na takim grzejniku dłużej niż przez 10 minut. Zasilacz w środku to 250W, jak dla mnie to o 50W za dużo, można było zamontować model 200W co z pewnością zmniejszyło by wydalane ciepło (a także i cenę).

Jak się już wszystko zamontuje to jest to całkiem miły gadżet, dla tych, którzy lubią się przylansować i mają za dużo kasy - mówię o tym konkretnym modelu. Jest natomiast kilka innych propozycji o mniej "wystrzałowym" wyglądzie, które są również lepiej przemyślane.

Dobra, rozpisałem się, trzeba wracać do roboty ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: DVD-009 Predator

A Gepard lubi sie lansowac, wiec se kupi... ;)  :twisted:

13

Odp: DVD-009 Predator

Komputer z wyglądu przypomina zwykły zestaw HI-FI jaki możemy bez trudu znaleźć w większości wiejskich domów. Dlaczego wiejskich? Ano z powodu wymienionych wcześniej, wg mnie, niepotrzebnych świecidełek - ale to być może jedynie kwestia gustu - a o nich się nie dyskutuje.

Tak, powiedz lepiej ile masz swiecacych wiatraczkow w swoim brand nju peezee :)

14

Odp: DVD-009 Predator

Dely, to ja Cie offtopicowo przemagluje, bo wybralem model bardzo podobny (a o PC 180 tez mysle bo ma jakakolwiek przyzwoita grafike wlasnie).
To ze ciezko sie montuje to normalne - to jeden z najmniejszych barebonow.
Ten nowszy model nie ma juz takiej dyskoteki na ekranie tylko ladniejszy equalizer. Ten w 180 rzeczywiscie strasznie badziewny ;)
Pytania mam zasadniczo takie:
- czy probowales podlaczyc do tego 2 monitory (dualhead)?
- czy to prawda ze, jak gdzies przeczytalem, nie mozna jednoczesnie ogladac TV i pracowac na kompie?
- czy radio/mp3/tv startuja rzeczywiscie od razu i bez klopotow w tym trybie "instant-on"? Znaczy czy to prawda, ze mozna wlaczyc TV jednym guzikiem bez podnoszenia calego komputera? I wogole jakbys mogl o tym trybie powiedziec wiecej, bo to dla mnie nowosc i w duzej mierze dla tych funkcji wybralem ten model.
- jak z cichoscia pracy?

Dzieki za pomoc.

15

Odp: DVD-009 Predator

Tak, powiedz lepiej ile masz swiecacych wiatraczkow w swoim brand nju peezee

Jeden, wciągający chłodne powietrze do obudowy. Mam również dodatkowy wyciągający nagrzane powietrze produkowane przez radiator na procku, nie wspomnę wcale o okrągłych taśmach FDD i HDD ;) Ale nie mam tego na wierzchu i nie atakuje to pracującego przy komputerze ;)

- czy probowales podlaczyc do tego 2 monitory (dualhead)?

Nie, ale wszystkie modele nVidii od modelu 4 (nawet MX) posiadają tryb pracy TwinView więc nie powinno być problemów.

- czy to prawda ze, jak gdzies przeczytalem, nie mozna jednoczesnie ogladac TV i pracowac na kompie?

Prawda, TwinView to niestety nie DualHead z Matroxa. Wyjście TV po prostu kopiuje ekran PeCeta.

- czy radio/mp3/tv startuja rzeczywiscie od razu i bez klopotow w tym trybie "instant-on"? Znaczy czy to prawda, ze mozna wlaczyc TV jednym guzikiem bez podnoszenia calego komputera?

W testowanym przeze mnie modelu Tuner był dodatkowy więc aby oglądać telewizję należało włączyć komputer. CD z MP3 czy też CD-A jak również radio startują dosyć szybko.

- jak z cichoscia pracy?

No tu niestety minus spory. Zestaw jest dosyć głośny, nie ma co nawet  porównywać z domowymi zestawami HiFi

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: DVD-009 Predator

A Gepard lubi sie lansowac, wiec se kupi... ;)  :twisted:

no ba...trza być trendy...załatwić Ci LewiS do lądyna rzut Predatorów? zrobisz prawdziwie polski handelek...prosto z tarpana sprzedasz ;)

gep/lamers^dial

17

Odp: DVD-009 Predator

Moj kumpel, tez ma emperor 2, no i calkiem to dziala, chociaz wyglada, jak xxxx. Mnie zaciekawil ten predator, a w szczegolnosci jego funkcja gier, ale jak widac, to chyba jest "porazka"


zgadza sie, tez mam, Emperora 2... wyglada gorzej niz xxxxxx
Postawilem go na uczciwym dvd i nieco cofnalem, zeby sie nie rzucal
w oczy i nie straszyl:-)

Wyglad zewnetrzny jest jego chyba jedyna wada. To ustrojstwo po prostu dziala, a jak odkrylem ze moj nieco przedpotopowy telewizor ma wejscie RGB to nawet obraz sie polepszyl :-)
No i fakt, ze w koncu moge spokojnie obejrzec jakiegos divxa bez szumiacych wenylatorow, wyjacych napedow CD i zgrzytajacych dyskow zdecydowanie wplynal pozytywnie na moje samopoczucie :-)

do zobaczenia w Ornecie,



thePink


btw, Monsoft - przeczysc prosze troche grupe SETI....

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

18

Odp: DVD-009 Predator

nosty napisał/a:

A propos "do wszystkiego" - zamiaruje kupic takie cus:
http://tiny.pl/hdjr
jako ze moja piekniejsza polowa stwierdzila ze moj grzyb do nowego salonu jej nijak sie nie komponuje ;)

Ktos ma doswiadczenie z takimi zabawkami? Myslelem o takich maszynkach z pewnym lekcewazeniem, ale pooszperalem w temacie to zapalilem sie nawet

Odświeżając temat, chciałbym zapytać się co polecalibyście na chwilę obecną (2011 r.) jako odtwarzacz multimedialny?
Do odtwarzania filmów bez angażowania stacjonarnego PeeCee.
Chodzi mi o coś takiego jak np. Patriot Box Office Multimedia Player, ale z "tacką" na płyty (CD/DVD/BD).
Mile widziane (szczególnie te dwa pierwsze):
-cichość
-odtwarzanie (także) mkv i rmvb
-napisy także z formatem .txt
-możliwość dołożenia do środka dysku twardego
-złącze USB

Znalazłem wprawdzie nieźle zapowiadający się odtwarzacz Dune HD Smart B1, ale może istnieje już coś tańszego (nawet o połowę) a o zbliżonych możliwościach? ;)
Wiem, że na tym forum jest co najmniej paru fachowców więc liczę na pomoc i dziękuję za uwagę. :)

Ostatnio edytowany przez Dracon (2011-06-02 18:37:50)

19

Odp: DVD-009 Predator

tylko i wyłącznie popcorn !

Już kilka lat temu jego poprzednik dawał radę wszystkim mkv z rozbudowanym audio typu dts hd

http://allegro.pl/odtwarzacz-popcorn-ho … 42794.html

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-06-02 18:41:32)

20

Odp: DVD-009 Predator

Dzieks za blyskawiczny odpis!!! :)
Faktycznie sprzet ma imponujaca wszechstronnosc, ale tak jak i wiele innych tego typu brak mu czytnika DVD/BD, a bawic sie w dokupywanie zewnetrznych mi sie nie chce... :|  BTW. w jednym z popularniejszych sklepow internetowych ten sprzet widze za 680 pln, zamiast 925 jak na tej aukcji... ;)

Ciekawe swoja droga czemu producenci zalozyli, ze ludzie przestaja uzywac plytek i przerzuca sie na 'streaming'. Moze kiedys to bedzie standard, ale teraz wciaz sa wydawane muzyka i programy na plytkach... i niejedna osoba ma juz spory zapas "talerzykow".

Odp: DVD-009 Predator

ewentualnie ,  WD TV Live + network NAS ;)
+ filmy HD ( w 720/1080p & DTS )

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

22

Odp: DVD-009 Predator

"kup se" Michale PS3, bedziesz miał BD i WIELE WIELE innych atrakcji... (temat zatoczył lekkie koło :) )

gep/lamers^dial

23

Odp: DVD-009 Predator

@Bitman.  Dzienks, ale problem jak powyzej - brak wysuwanej tacki na plytki. A jakos lubie miec alternatywe w takim wypadku.
Poza tym to sprzet nie najnowszy i wg tego co tu ludzie pisza - w paru miejscach zawodzi...


@Gepard.  Wiem, ze 2011 to nie za dobry rok dla korporacji SONY, ale im kabzy nabijac nie zamierzam... ani dzielic sie z ich "posrednictwem" danymi finansowymi z calym swiatem... ;P

Ostatnio edytowany przez Dracon (2011-06-02 20:41:56)

24

Odp: DVD-009 Predator

Dla osoby, która chce mieć odtwarzacz "do wszystkiego" i "bez PC" PS3 się nie nadaje. Ponieważ, gdyż nie odtwarza żadnych mkv, rmvb czy co sobie kto tam wymyśli. Natomiast jeśli nie korzystasz z filmów ściągniętych z Internetu to jako odtwarzacz Bluray i DVD oraz plików z aparatów i kamer jak najbardziej. Swego czasu był to najtańszy, przyszłościowy player niebieskich krążków i dlatego też go wtedy nabyłem.

Dracon napisał/a:

2011 to nie za dobry rok dla korporacji SONY, ale im kabzy nabijac nie zamierzam... ani dzielic sie z ich "posrednictwem" danymi finansowymi z calym swiatem...

Proszę najpierw zapoznać się z tematem, a potem powtarzać utarte slogany. Nikt, nikomu nie każe (nie ma także obowiązku) podawać danych karty kredytowej, debetowej względnie wirtualnej aby móc korzystać z Playstation Network czy kupować na Playstation Store.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

25

Odp: DVD-009 Predator

No popatrz, podawanie danych kart nieobowiazkowe, a tylu poszkodowanych... ;o  Nie mam respektu dla tak duzej firmy, o globalnym zasiegu, ktora nie potrafi dobrze zabezpieczyc danych swoich klientow.
Racja, slyszalem, ze kupowano kiedys PS3 do filmow BD, tak jak ponoc niektorzy cieszyli z linuxa na owej platformie i z kolei to decydowalo...  Mnie zakup PS3 nie interesi przede wszystkim dlatego, ze nie potrzebuje dodatkowej (a wlasciwej glownej) funkcji tej konsoli - gier.  Rozrywke zapewnia mi wystarczajaco pecet, iPod Touch i (okazjonalnie, bo nie moje) X-pudlo. :)

A wracajac do glownego nurtu dyskusji, to na razie moim faworytem jest DUNE HD.

Ostatnio edytowany przez Dracon (2011-06-03 11:48:10)