Temat: emulacja atari na słabym sprzęcie

Witam
Mam laptopa pentium 166, 96MB ram i chciałbym na tym płynnie oglądać takie demka jak Numen czy AssKicker (w poniedziałek wyjeżdżam na parę dni, demka z atarki byłyby doskonałym dodatkiem do większej ilości alkoholu  :twisted: ). Odpaliłem póki co Atari800Win4.0, teoretycznie przy ustawieniu dźwięku na 11kHz tak bardzo nie rwie, ale wolałbym jednak aby wszystko działało płynnie. Dzisiaj jeszcze bede Slacka instalował, zobacze jak pod pingwinem to chodzi, ale też obiło mi się o uszy (oczy?), że Atari800 ma jakies problemy.
Jaki emulator (i pod jaki system) byście mi polecili?

2

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

No na takim sprzecie to moze byc ciezko o plynna emulacje Atari, niezaleznie od systemu. Linux z zalozenia ma mniejsze wymagania niz winda wiec moze lepiej bedzie chodzilo na Slacku. Sprobuj. Jesli chodzi o emulatory to nie wiem czy jest sens bawic sie innymi niz Atari800(Win). W sumie ten jest najdokladniejszy w tym co robi, a inne watpie zeby mialy wieksza wydajnosc, ale moge sie mylic.

3

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

Ja bym proponowal poszukac starszej (nie tej dzialajacej co do cykla, ale co do linii, a nawet (z tego co pamietam), byla taka synchronizowana VBLem... wersji Atari 800 pod DOSa. Powinna sie sprawdzic w takiej konfiguracji, sam kiedys w podobnej to odpalalem i dalo sie emulowac.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

4

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

No to jest koncept. Moze nawet Atari800Win 3.1 da rade.

5

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

Nie da rady, w pracy mam Celerona 433 i potrafi chrupać czasami, polecam ustawić odświeżanie ekranu emulatora na co drugą ramkę. Sporo pomaga.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

E? Pamiętam, że dawniej Tkacz zapuszczał emulator na P133 (bez mmx) i chodził płynnie, zacinał tylko w momencie używania ext ramu...

[ Dodano: Pią Kwi 22, 2005 09:40  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

7

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

Atari800WinPlus 3.1 faktycznie sporo pomógł (hmm, a myślałem że nowsza wersja polega na zoptymalizowaniu kodu), Asskicker działa całkiem nieźle, jeśli chodzi o Numena, to emulator poważnie zwalniał przy trójwymiarowym pączku, a tak to też ok. Pobawię się też z frame skipem. Zobaczę jeszcze pod dosem i pod linuxem (jednak wczoraj nie zainstalowałem, bo zasnąłem, trzeba będzie dzisiaj :P). Dam znać po kolejnych testach. Dzięki za wszystkie rady!

8

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

(hmm, a myślałem że nowsza wersja polega na zoptymalizowaniu kodu)

No akurat w tym wypadku nastapil spadek wydajnosci. Bylo juz to na forum omawiane. Chodzi o to, ze od wersji 4.0 jest cycle-exact (czy jakos tak), co powoduje, ze emulacja przerwan wystepujacych w polowie linii (np. zmienijacych kolor w połowie) dziala poprawnie. Dla zilustrowania polecam obejrzec pod obydwiema wersjami trzecia czesc ze strony A dema Halle Project 1993.

9

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

Dla zilustrowania polecam obejrzec pod obydwiema wersjami trzecia czesc ze strony A dema Halle Project 1993.


hehehehe niemalze jedyny kawalek mojego kodu, ktory sie do czegos przydaje...

http://www.5oft.pl/

10

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

8O  8O  8O
Ze jak? A co zes Ty tam zmachal? Bo nie wiedzialem, ze miales w tym udzial?

11

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

Dzizus - chyba zartujecie???
Mowimy o emulacji 8-bitowego XL/XE na P166?
Sztuka programowania chyba upada...

Swego czasu _pod DOSa_ mialem emulator Atari ST, ktory na P100 pomykal z pelna proedkoscia a mial kompatybilnosc >95%. Nazwy nie pomne, ale byl chyba najbardziej znanym DOS-owym emulcem ST.

Dzialajacy (fakt ze kiepsko i wolno) emulator XL byl juz na ST przeciez!
Zlitujcie sie i powiedzcie ze zartujecie?

12

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

lewiS: oczywizda pokielbasilo mi sie, kuuuurka wodna.... to gdzie byl ten moj screenik z trzema trybami graf. w jednym wierszu.... chyba nie w hobbytronicu ktoryms??? juz panie pamięć nie ta, co kiedyś...

Ha! help do atari800win pomaga - to bylo Unity  Demo i moja czesc jest wymieniona jako jeszcze nie w 100% idealnie emulgowana. I oto mi chodzilo... Czyli jak zwykle nie w temacie :]

http://www.5oft.pl/

13

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

Aha. Dla uscislenia: chodzi mi o czesc z logiem WISDOM, gdzie lataja kolorowe bary w kazdej literce inny, a pod spodem jest cos ala plazma ze zmiana koloru w srodku lini.

14

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

Swego czasu _pod DOSa_ mialem emulator Atari ST, ktory na P100 pomykal z pelna proedkoscia a mial kompatybilnosc >95%. Nazwy nie pomne, ale byl chyba najbardziej znanym DOS-owym emulcem ST.

na moim PIII 600 STeem 3.1 przy 'auto frameskip' co jakis czas tnie,  ie a i tak nie daje pelnej emulacji ST - brak chociazby emulacji procesora klawiatury. :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

15

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

Cóż, miałem potestować inne emulce i dać znać. Prawda jest taka że pod slackiem nie było supportu dla mojej karty dźwiękorobnej, nie chciało mi się głębiej goglować, pod dosem też nie sprawdzałem, bo miałem dzisiaj męczący dzień. Zabieram mojego grata z atari800win 3.1 i będzie git :>

16

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

A ja polecam pod dosa jeszcze eksperymenty (choć to już na następną wyprawę ;) ) z emulatorem xformer 3,80 - mnie on się podobał!!! (wiem zaraz PIN się będzie krzywił :twisted: )

Żyję bo Bóg tak chciał.

17

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

e - krzywił. Ja - jak gdzieś jade; zabieram emulator sprzętowy. Niestety nie ma MMX - i chyba jest dość słaby - ma 1.79 MHZ.

Wracając do tematu - zauważyłem znacznie większą wydajność emulca pod DOS'a - biorąc pod uwage jeden i ten sam grzyb, oraz alternatywe użycia na nim Łindołsa :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: emulacja atari na słabym sprzęcie

Hmm, X-Formera bodajże testowałem na ostatnim Quaście, chyba natknąłem się na jakies problemy i nie bardzo chciało mi się wtedy je rozwiązywać ;)
Jak będę miał trochę więcej wolnego czasu to postestuję różne emulatory - już nawet pod linuxem, bo mi się kartę dźwiękową udało nawet skonfigurować ;)
A co do "emulatora" sprzętowego - niestety nie zawsze można zabrać ze sobą Atarkę, a co gorsza na mojej nie pójdzie ani Numen ani AssKicker.