Temat: HDD do ST

Jeżeli ktoś potrzebuje to jest tu: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49116216
                               RYSIEK_M

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: HDD do ST

Dysk jak dysk, ale chcialem zwrocic uwage na to, ze ma zrobiona obudowe z blachy i ze jakos nawet to wyglada... to tak w kwestii robienia obudowy pod nowe Atari

3

Odp: HDD do ST

Jeżeli ktoś potrzebuje to jest tu

20 MB. Sorry, to nawet jak na małe Atari jest 5x za mało, a co dopiero ST. Poza tym napęd MFM, ma pewnie dobrze ponad 15 lat. Rzęch, i trudno wymienić na inny.

KMK
? HEX$(6670358)

4

Odp: HDD do ST

Poza tym.. nie wiem czy dobrze widze, ale tam jest naklejona kartka z lista badow?

5

Odp: HDD do ST

Hehehe Taki sam Vortex jak mój tyle tylko że moj ma dysk 32MB 3,5".
A co do listy badów. Normalne - każdy dysk ją ma, tylko teraz się już tego nie podaje.
Zajrzyjcie np. do Megafila tam też na dysku jest lista badów.
Jak ktoś się nim by zainteresował (raczej kolekcjoner albo ktoś kto chce zacząć zabawę z dyskiem do ST) to bardzo dobrze działa z ICD.

Odp: HDD do ST

No cóż jak zwykle "szanowne towarzystwo" nie bierze pod uwage że może się znależć ktoś kto ma st i chciałby mieć dysk twardy. Informacje podałem z czystej życzliwości o którą trudno posądzać autorów niektórych odpowiedzi / dziwnie milczących gdy na atari allegro są sprzedawane podobne dyski /.
RM

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

7

Odp: HDD do ST

Myślę że nie potrzebnie bierzesz to do siebie.
Dysk ma fajną wartość dla kolekcjonera, a mniejszą dla użytkownika, i tyle. Nikt nie skrytykowal ani Ciebie, ani sprzedającego. Oceniono tylko przydatność ewentualnego zakupu.

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

8

Odp: HDD do ST

Dysk ma fajną wartość dla kolekcjonera, a mniejszą dla użytkownika, i tyle.

Dokładnie. Ktoś, powodowany chęcią bądź potrzebą posiadania twardego dysku, może się skusić na zakup z zamiarem użytkowania. Wtedy powinien sobie zdawać sprawę w pełni, że sprzęt ma kilka mankamentów, które wymieniłem:

1) napęd małej pojemności

2) napęd nie IDE czy SCSI, ale MFM, czyli przedhistoryczny

3) fakt, że napęd ma bardzo wiele wiosen

Punkt 3 wskazuje, że dysk może paść szybko (o ile w ogóle jeszcze nie padł), punkt 2 natomiast, że znalezienie sprawnego zamiennika może graniczyć z nieprawdopodobieństwem, ergo kwota wydana na ten dysk będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: HDD do ST

TEMAT NOWEJ OBUDOWY DO ATARI.

Czy ktos mi moze naswiietlic problem?

Zastanawialem sie nad obudowa typu DESKTOP do XLki i stwierdzilem ze kwadracik od MEGA ST bylby swietnym pudlem, bo przedewszsyzstkim oryginalnym tyllko problem torche z otworami ktore nie beda pasowaly, ale pozatym to da sie tam wcisnac wszystko, razem z aszilaczem, dyskiem, stacja 3,5".

Ktos juz moze wpadla na ten pomysl i zrealizowal?
Czy chodzilo moze o obudowe do duzego atari?

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

10

Odp: HDD do ST

A co to ma wspólnego z dyskiem do ST ???? Chyba że masz na myśłi także do kompletu obudowę z Megafila dla SIO2IDE :)

A co do dysku to ja raz zaryzykowałem licytując Vortexa i nie żałuję tej decyzji. Dysk sparawuje się nadal dobrze. Jak na początek zabawy z dyskiem do ST to te 20 MB nawet wystarczy :) (u mnie 32)

11

Odp: HDD do ST

Tylko że ten nie ma kabla dysk<->ST - nie wiem czy to jest jakiś standard - a osobno kabel pewnie kosztuje swoje (no i trzeba go znaleźć)

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

12

Odp: HDD do ST

Kabel chyba do wszystkich dysków jest ten sam. Ja odpalałem na kablu z Vortexa Megafila.

13

Odp: HDD do ST

A moium skromnym zdaniem to zwnetrzne dyski, wielkie skazi to przezytek, co byscie powiedzieli na wrzucenie sobie do ST/E dysku IDE 2,5" ladnie milo, duzo, i lepiej !?

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

14

Odp: HDD do ST

vulgar to juz lepiej przelotkie IDE<>CF i karte CF

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

15

Odp: HDD do ST

sorki, że ogrzebuję stary temat, ale niezobowiązująco googlając znalazłem na sieci stronkę ze schemacikiem IDE HDD do Stka:

http://members.tripod.com/~piters/atari/aidesch.htm

Czy mógłby się ktoś "z branży elektronicznej" wypowiedzieć co to jest warte i jaki byłby ewentualny koszt zrobienia tego cuda, bo jak coś, to się piszę.

Z góry thx! :)

Ostatnio edytowany przez miker (2005-10-25 19:19:12)

I Ty zostaniesz big endianem...

16

Odp: HDD do ST

Uklad nie jest skomplikowany i, co najwazniejsze, autor zamiescil plik do GALa. Koszt - na moje oko - max. 20zl bez plytki.

Duza Atarke mam dopiero od tygodnia wiec nie potrafie sie wypowiedziec na temat jego funkcjonalnosci - tutaj dolaczam sie do pytania. Czy ktos ma doswiadczenia z tym (lub podobnym) interfejsem? Warto go zbudowac?

Dzieki :)

Ostatnio edytowany przez bobik (2005-10-26 08:32:59)

17

Odp: HDD do ST

ja tez bylbym zainteresowany tym interfejsem

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

18

Odp: HDD do ST

a Paskudny interfejs nie jest lepszy do ST?

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

19

Odp: HDD do ST

raczej nie bo jest wolniejszy, jest niekompatybilny z XAHDI (MagicC odpada) no i blokuje port cardridge czyli siec przez EtherNec opadac.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

20

Odp: HDD do ST

A nie lepiej kupić Falcona ? Standardowe IDE wewnętrzne (prosi się o CF), lepsza grafika i muzyka, większa szybkość... i nawet kilka fajnych demek można obejrzeć ;)

21

Odp: HDD do ST

STE = ~100 zł, Falcon = ~700 zł :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: HDD do ST

bobik napisał/a:

Uklad nie jest skomplikowany i, co najwazniejsze, autor zamiescil plik do GALa. Koszt - na moje oko - max. 20zl bez plytki.

Duza Atarke mam dopiero od tygodnia wiec nie potrafie sie wypowiedziec na temat jego funkcjonalnosci - tutaj dolaczam sie do pytania. Czy ktos ma doswiadczenia z tym (lub podobnym) interfejsem? Warto go zbudowac?

Dzieki :)

Mam 2 Steki - jak uporam się z kmk to może się za to wezmę ....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

23

Odp: HDD do ST

Piguła/Shpoon napisał/a:

Mam 2 Steki - jak uporam się z kmk to może się za to wezmę ....

mistrzu!!!  :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

24

Odp: HDD do ST

Cyprian_Konador napisał/a:

mistrzu!!!  :)

nie qumam ;] czemu nazywasz go mistrzem ??
mozna go tak nazwac jak sam zaprojektuje plytke ;]
jak narazie takowych nie ma :)
pozdruffka :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

25

Odp: HDD do ST

stryker napisał/a:

nie qumam ;] czemu nazywasz go mistrzem ??

po prostu probuje go zmotywowac do dzialania :]

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org