26

Odp: Myide

Lewis - tak; ale dodam, że z IDE biosu dzięki temu wyleciała kombinacja SELECT - RESET. Więc optymalnym rozwiązaniem byłoby uaktualnienie KMK do wersji z bankowanym romem.. i uaktualnienie interfece'u w kompie Draco. :):) - co by bios nowy powstał. hmmm. A ładowacz do *.atr dla KMK - to kwestia już (mam nadzieje) niezbyt długiego okresu ( :?: ) czasu. (co kolwiek oznaczać by to nie miało) :D:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

27

Odp: Myide

Mój interfejs już ma dwa banki, prace nad handlerem v. 2.0 trwają  ;)

KMK
? HEX$(6670358)

28

Odp: Myide

hmmm - a miałeś tą starą wersje - chyba?? - J.Ż to updatnął?? hmm; czas pomyśleć o swoim hardłerze. Mam IDE'a by Pasiu i (u Epijaka) starą zewnętrzną wersje, której też by się przydało - "takie" 2.0

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

29

Odp: Myide

Tak, Jacek mi przerobił na nową. 3k ROM-u to wypas  ;)

KMK
? HEX$(6670358)

30

Odp: Myide

btw: Dla tych co chca zbudowac myide ale nie maja f`ow =>maly mod orginalnego ukladu mr.atari:

31

Odp: Myide

Może teraz troche odbiegne od tematu ale właśnie przeglądałem książke W.Zientary "informatyka mikrokomputerowa" i zauważyłem opis interfejsu Multi I/O. Pisze że ma złącze SCSI do podłączenia dysku. A więc czy bawił się już ktoś takim czymś i dyskiem pod SCSI o ile dziś to nadal te same dyski co kiedyś ?

32

Odp: Myide

Tzn - Multi I/O - praktycznie zalicza się do urządzeń raczej nierealnych w sensie zakupu. Nigdy w "naturze" nie widziałem ani jednej sztuki - jako tak. Z tego co wiem, było niesamowicie wolne - w stosunku przynajmniej do KMK, i jeszcze wolniejsze np. od KarinMaxi (3,5" fdd) - a stacja oferowała r/w na poziomie 25kB / sec. Do plusów można zaliczyć ram w zależności od wersji 256k, lub 1MB, ster do FDD (ponoć), oraz rs232..

Alternatywą dla tegoż może być BlackBOX - też SCSI; i chyba nadal "produkowany" :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

33

Odp: Myide

Ale podłączanie dysków SCSI wobec istnienia na rynku kilku rozwiązań oferujących podłączenie dysku IDE mija się z celem. Dyski SCSI są droższe (nowe), a stare są trudniej "zdobywalne", także w zasadzie posiadanie interfejsów SCSI jest dobre jedynie dla kolekcjonerów ;)

34

Odp: Myide

i to fakt niezaprzeczalny. Z tego wszystkiego ciekaw jestem jeszcze jednego - jakie parametry pracy oferuje BlackBOX (transfer głównie)... :?:  :idea: Czy ma ktoś blade na ten temat pojęcie ??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

35

Odp: Myide

http://www.nleaudio.com/css/products.htm

poza tym z tego co pamietam to Nir Dary ma black boxa  8)

36

Odp: Myide

ano ma - miał to na bodajże LatoLudzików 2002 - ale jakoś nie udało się tego odpalić... niestety. Nie pamiętam (hmm - dlaczego) - dlaczego tak się stało (tzn - dlaczego nie odpaliło i dlaczego nie pamiętam) :D:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

37

Odp: Myide

tak wiec po tygodniu testow myide..interfejs trzeba poznac..ja sie go pozna okazuje sie ze jest suuper. szybkosc i wygoda. dziala wszytsko...pod mydosem. gry wczytuja sie blyskawicznie, tworzenia atrow na dyskow jest moze trohce upirdliwe p przez sio2pc, ale ogolnie nie jest to problem. wszytsko testowane na romku palonym przez Stryja.

teraz ma tylko dylemat - szukam schamatu twardego resertu spzretowego dla atrki ?? ma kos cos takiego ? nie mam sily juz wiecje szukac

38

Odp: Myide

tak wiec po tygodniu testow myide..interfejs trzeba poznac..ja sie go pozna okazuje sie ze jest suuper. szybkosc i wygoda.

Ty chłopie po prostu jeszcze nie wiesz, co to jest interfejs do twardego dysku. Nb. w dalszym ciągu masz tylko namiastkę.

KMK
? HEX$(6670358)

39

Odp: Myide

ty chłopie po prostu jeszcze nie wiesz, co to jest interfejs do twardego dysku. Nb. w dalszym ciągu masz tylko namiastkę.



tia...a co ?? mam kmk kupic za 180 czy 200 ?? bo jakos schematow nie widzialem.
jesli chodzi o oplcalnosc to myide bije na leb wszytsko. jelsi chodzi o szybkosc tez jest OK. oblsluga - na 3+.
pisze sobie z mr.atari i wiem, ze w przyszlym miesiacu bedzie nowy rom, zmieniajacy wiele.....napisze jak pzretestuje

aha- sio2ide - jest suuper - ihmo - ale drogawy...


btw: uzywales myide ??

40

Odp: Myide

tia...a co ?? mam kmk kupic za 180 czy 200 ?? bo jakos schematow nie widzialem.

Jeszcze tego brakowało, żebyś nimi zaczął handlowac na Allegro :P

jesli chodzi o oplcalnosc to myide bije na leb wszytsko.

Niektórzy wolą tani badziew, niektórzy nie ... :P

KMK
? HEX$(6670358)

41

Odp: Myide

pytam sie powtornie - uzywales myide ?? bo jak dla mnie, to nie miales nigdy w rekach...
a co do allegro - looknij osbie raz jescze - obecnie 2 sio2ide sa licytowane - czepiaj sie trmawaju, gostek, a nei staraj sie na zlosliwosci, gdy mowimy o ksiezycu, a ty o dupie maryny

42

Odp: Myide

pytam sie powtornie - uzywales myide ?? bo jak dla mnie, to nie miales nigdy w rekach...

A co ty tam możesz wiedzieć. Odczytaj na tym hownie ID dysku, to pogadamy o porządnym sprzęcie i komforcie. Póki co, nie masz o tym bladego pojęcia.

a co do allegro - looknij osbie raz jescze - obecnie 2 sio2ide sa licytowane - czepiaj sie trmawaju, gostek

To już nie moja wina, żeś sobie wyrobił opinię cwaniaka i kombinatora :D Pretensje miej sam do siebie. I uważaj bo zaplujesz monitor :P

KMK
? HEX$(6670358)

43

Odp: Myide

Zasadniczo MyIDE i KMK IDE są interfejsami IDE do Atari... można to porównać analogicznie do samochodów. I stary maluch, i nowy mercedes to samochody osobowe. Z tym, że MyIDE jest w tym układzie małym fiatem, a KMK IDE to mercedes ;)

44

Odp: Myide

zapluje monitor ? opinie kombiantora i cwaniaka ?? strasznie latwo sie wydaje opinie o innych ?? no  nie ??

a ty jetses nonszalancki i arogancki, szukasz zwady, ihmo EOT. jak masz do mnie na priv albo na berdyczow.


a co do porownania - malucha (myide) i mrecedesa (kmk) - zgadzam sie - myide jest proste - nawet bardzo..ale jednak jest cos w nim, co powoduje ze jest popularne - nie u nas w kraju...wlasnie ta prostota dzialania - ihmo dorabianie wyszukanych urzadzen do atarki to jest hobby - piekne hobby. rozumie w 100%. ale dla mnie..i dla wielu innych - zapotrzebowanie na hdd konczy sie na odczycie atrow z grami i demami, ogladanie grafik, posluchanie muzyki. zeby jezdzic autem - nie trzeba - nawet jak sie ma kase - kupowac od razu lexusa.  taki maluch wystarczy. moze jestem minimalista, ale jezeli uzywam czegosc sporadycznie, albo wykorzystuje tylko pewno cechy danego urzadzenia, to lepiej je chyba zrobic po najnizszych kosztach ? gdybym mial do pracy 2 km i 100000000 na koncie, to nie kupilbym bmw z3 na dojazdy - bo po co ? no chyab ze dla szpanu.

ale to jest moje zdanie. sio2ide nie jest latw dla nowizcjusza do poskldania. myide jest banalne. dlaczego nowi - zaczynajce od nowa przygode z atari - musza sie od razy spotykac z glosami - np draco - KUPUJ MERCEDESA a nie "HOWNO"/ a moze ja chce howno promowac, jako tania alternatywa dla sio2ide,kmk ?? zabroni mi ktos ?? nie.. moge promowac rownie dobrze coca-cole albo pespi. ale w tym przyopadku - jest to forum - ATARI_SPZRET - ihmo wlasciwe do dyskusji na temat myide. natomiast stwredzenia DRACO nic ni wnosza, sa tylko kalumniami rzuconym pod moim adresem - przez nieznana mi osobe - i co wiecej - osobe, ktora mnie tez nie zna.

jak dla mnie postawa --coz.dziecinnie smieszna..stracilem chec pisac cokolwke na tym forum, z powodu obecnosci tego typu ludzi..nie wiem co przez nich przemawia ?? zazdrosc ?? a moze owczy ped..jedem baran zabeczy, to reszta slepo bignie za nim, nie szukajac swojej drogi...

bo w zyciu trzeba myslec i wycigac wnioski, a nie stzrelac slowa pod czyimklwiek adresem - latwo sie to robi, ale o wiele ciezej jest nic nie mowic, gdy ma sie powiedziec cokowliek zlego do drugiego czlowieka.

45

Odp: Myide

zapluje monitor ? opinie kombiantora i cwaniaka ?? strasznie latwo sie wydaje opinie o innych ?? no  nie ??

Tak jak myślałem, trafiłem cię w sedno. :P

a ty jetses nonszalancki i arogancki, szukasz zwady

Bardzo mi miło. :P

stracilem chec pisac cokolwke na tym forum, z powodu obecnosci tego typu ludzi.

Pozostaję w nieutulonym żalu.

KMK
? HEX$(6670358)

46

Odp: Myide

lotharek: jak już lubisz bawić się w montaż urządzonek na dużą skalę, to zacznij sprzedawać dopałkę Pasia - zapewniam Cię, że to napewno będzie cieszyło się zainteresowaniem.

47

Odp: Myide

stosunek pracochlonnosci do oczekiwanego zysku wydaje sie raczej niekorzystny.

48

Odp: Myide

zapluje monitor ? opinie kombiantora i cwaniaka ?? strasznie latwo sie wydaje opinie o innych ?? no nie ??

Strasznie łatwo się wydaje celne i poparte faktami opinie. Podzielam stwierdzenie KMK, ze jesteś kombinatorem i cwaniakiem - powiem więcej: jesteś bezczelnym kombinatorem i cwaniakiem.

myide jest proste - nawet bardzo..ale jednak jest cos w nim, co powoduje ze jest popularne - nie u nas w kraju...wlasnie ta prostota dzialania

To chyba jakieś inne myide masz, bo to, które zaprojektował mr. atari (i tak frasun dla niego) z prostotą działania nie ma nic wspólnego.

jak dla mnie postawa --coz.dziecinnie smieszna..stracilem chec pisac cokolwke na tym forum

Do widzenia. Czy mam juz skasować konto?

bo w zyciu trzeba myslec i wycigac wnioski

Właśnie, teraz Ty trafiłeś w sedno. Zrobiłeś jeden numer, wniosków nie wyciągnąłeś i zrobiłeś kolejny taki sam. Zrozum stary, ze bezczelnych cwaniaków tu nie potrzebujemy. Mamy jednego cwaniaka (tebego) i więcej nie potrzebujemy ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

49

Odp: Myide

hmmm...chyba sie do konca nie zrozumielismy..trudno. nie mialem zamiaru nikogo urazic, ani tym bardziej byc obrazanym.

ale jak ma tak byc, to OK.

szkoda.

dely - po raz drugi ?? o co ci chodzi ??

btw: na allegro nei trafilo nic , powatrazam NIC materialnego - co byl od ktoregolwiek z was dane. tak wiec nie rozumie prtensji. Nawet romy od Stryjka na allegro kupilem...tak wiec o co chodzi z tym drugi raz ??

50

Odp: Myide

przepraszam ze sie wtrace do tej konstruktywnej i pouczajacej dyskusji  :| , ale gdzie wy tu widzicie kombinowanie i cwaniactwo?
przeciez lotharek zgodzil sie, ze myide nie dorasta kmk/jz do piet, a jego podstawowa zaleta jest latwosc montazu (nawet samodzielnie w domu) i niska cena.
moze to kwestia rozbieznego rozumienia pojecia 'interface do hdd' jest tutaj najwiekszym problemem. bo jak to nalezy rozumiec? czy to cos co pozwala podlaczyc do atarki dysk twardy wogole, czy cos dzieki czemu dysk bedzie sie zachowywal jak prawdziwy twardziel a nie jedynie jak szybsza, 'wygodna' stacja dyskow?

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...