1

Temat: Sio2ide i drukarka

Witam wszystkich, tym bardziej ze jest to moj pierwszy post na grupe:)
Ale do rzeczy. Przywolujac wspomnienia rozbudowalem moja atarke 130 o sdx 4.22, Pasiowy zegar oraz sio2ide z przelotka ide-cf. Wszystko pieknie dziala z jednym wyjatkiem. Otoz przy wlaczonym sio2ide atarynka nie widzi drukarki (podlaczonej przez Microprinta). Po wylaczeniu sio2ide wszystko gra. I stad moje pytanie: czy jest to stan normalny czy cos skopalem? Przeszukiwalem archiwum grupy, ale odpowiedzi niestety nie znalazlem.

pozdrwiam
is

2

Odp: Sio2ide i drukarka

a że tak zapytam - qumega tam masz ?? -

też miałem problem, np. przy linkowaniu dwóch Atarek przez SIMDRV (sio), przy czym jedna z nich miała na pokładzie KMK, druga SIO2IDE; i nie jestem pewny, czy niemożność komunikacji w tym układznie nie miała związku ze wspomnianym Qmeg'iem, czy jest to kwestią np. wersji interface'u..

Ważne (być może) pytanie - którą masz wersje SIO2IDE ??

Dely - bo to z twoim kompem w Opalenitzzzy min. tak było - pamiętasz o co poszło ?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Sio2ide i drukarka

W SIO2IDE spróbuj wstawić diodę Schottky np. bat43 na linii TXD Atmegi katodą w stronę pinu TXD.

4

Odp: Sio2ide i drukarka

> a że tak zapytam - qumega tam masz ?? -

dopiero w planach:) obecnie oryginalny system atari


> Ważne (być może) pytanie - którą masz wersje SIO2IDE ??

najnowsza. Te ktora obsluguje CF-a. chyba 4.4 o ile dobrze pamietam.

is

5

Odp: Sio2ide i drukarka

http://atariki.krap.pl/index.php/SIO2IDE

punkt nr.2!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Sio2ide i drukarka

No do tej informacji dotychczas nie dotarłem :( Dzięki Marcin za tą wskazówkę

Żyję bo Bóg tak chciał.

7

Odp: Sio2ide i drukarka

Mirusvf - zerknij na swoje sio2ide od strony lutowania elementów - powinna być przecięta jedna ścieżka i wlutowana dioda bat85 - poza pierwszymi 2 egzemplarzami sio2ide które wyszły z pod mojej ręki reszta ma ten mały update robiony automatycznie!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: Sio2ide i drukarka

No nie gadaj, że tylko mi robiłeś SIO2IDE :mrgreen:

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Sio2ide i drukarka

wielkie dzieki. Po wlozeniu diody wszystko ok:)

is

10

Odp: Sio2ide i drukarka

No nie gadaj, że tylko mi robiłeś SIO2IDE :mrgreen:

przecież napisałem pierwsze dwa były bez diody, pozostałe hmmmm których było już bar... dużo diodę posiadają!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim