Temat: SAP Java Player

Sorki, ale nie wiedziałem gdzie umieścić tego posta. Ponieważ temat dotyczy kodowania, więc umieściłem w dziale scena. Looknijcie tu: http://www.gameszoo.net/jxspeccy/?mn=jayp. Czy zrobił by ktoś coś takiego dla Atari ? Ot taki, Java SAP Player. Można by było posłuchać sapków, gdziekolwiek gdzie jest net (w domu, pracy itd) no i Java Installed ;-) Głównie chodzi o możliwość "przewijania" kolekcji muzyczek.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: SAP Java Player

Hmm. W sumie to taki bajer z kolekcji niepotrzebnych IMHO. Chyba ze np. zrobic ASMA Online z takim playerem. Wlazisz na taka stronke i masz tam cala ASMA'e i sobie puszczasz co chcesz, a nie to co sie podoba autorowi strony. A uzywanie tego playera javowego lokalnie (np. z linii komend)? Hmm. Znam kilka o niebo wygodniejszych playerow pod rozne systemy operacyjne... :)

3

Odp: SAP Java Player

A już myślałem, że to coś o midletach będzie  :twisted:

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

4

Odp: SAP Java Player

Chyba ze np. zrobic ASMA Online z takim playerem.

Dokładnie to miałem na myśli.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: SAP Java Player

e tam, szkoda czasu

sapliba mowego róbta lepiej

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: SAP Java Player

E, ASMA online byłaby OK.
Chociaż nie wiem, czy mój sprzęt wyrobiłby z emulacją napisaną w Javie. Już te AY-grekowe kawałki trzeszczą mi.

7

Odp: SAP Java Player

Ponieważ jest już ASMADB to taki playerek by się przydał... :)

...tylko trzeba jeszcze jakiegoś chętnego javowca znaleźć... ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: SAP Java Player

Mogę z Java pomóc i zakodować co chcecie :). Nalepiej podpinać dll'ki - do GUI'a w Java. Z midletami mogę powalczyć później..

9

Odp: SAP Java Player

Podpinac dll'ki ?. Sorry ale nie po to java zostala wymyslona abys sobie natywne metody kodowal. Przenosnosc przede wszystkim.

Ostatnio edytowany przez bori (2007-04-23 20:22:40)

10

Odp: SAP Java Player

Jakby co, to sam player (wraz ze źródłami) leży tutaj. Poza tym kolega Laoo już się nieco z nim bawił (o tu).

I Ty zostaniesz big endianem...

11

Odp: SAP Java Player

lib jest w c, tak wiec po zrobieniu z niego .dll z jednakowym interface z .so - pomysl z java zaczyna mi sie podobac - prawie od reki jednakowo wygladajacy/dzialajacy/ciagnacy sie plajerek na prawie kazdej platformie z jre, aby tylko wspomniana dllka generowala saple, a jre juz zajmie sie wydźwięczeniem ich...

w takim wypadku portowanie na jakakolwiek platforme, to wlasciwie dostosowanie owej dllki do formatu jni na danej platformie - czyli wlasciwie jedynie przekompilowanie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

12

Odp: SAP Java Player

Nie widzę sensu tworzenia SAP playera javowego, w którym cała robota byłaby odwalana przez kod natywny. Przecież jest to mniej przenośne od playera napisanego w całości w C lub C++.

Aplet byłby tylko ciekawostką. Byłby mniej wygodny w użyciu od normalnych playerów. Co do przenośności to nie wszyscy mają Javę, a na pewno szybciej i łatwiej ściągnąć WASAPa lub SAPa, niż Javę.

Midlet byłby pożyteczny, ale nieprędko powstanie, jeśli w ogóle.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

13

Odp: SAP Java Player

Ogólnie dopóki komputery nie będą kilka razy szybsze niż w tej chwili to JAVA (dla mnie!) jest kawałem wolnej bestii. Jak widzę, że coś jest zrobione w JAVA to raczej sobie odpuszczam.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: SAP Java Player

Szybko muszę...

Bori: myk jest taki, że w dystybucjach nietrywialnych aplikacji Java zawsze znajdziesz elementy natywne, w wielu wersjach - pod różne systemy. Czemu?

Może nie tak bardzo jak sugeruje dely, ale Java jest jednak trochę wolna, i baardzo pamięciożerna... Progres w algorytmach optymalizacji jednak bardzo zbliżył czasy wykonywania do C. Oczywiście natywne elementy Javy też dojrzały...

Jellonek złapał to, o co mi chodzi - dynamiczna detekcja systemu i deployment adekwatnej biblioteki. Gwarantuje to cross-platforming, wydajność i - przede wszystkim :) - krótki czas realizacji projektu.

Miker - dzięki - rzucę okiem i zobaczę - może da się to jednak sportować. Tylko to byłoby szansą na zaistnienie midletu. A wtedy... byłoby nieźle :)

15

Odp: SAP Java Player

Mam tu jakiegoś kompa i natywny player zżera mi max 2,5% CPU. Myślę, że całkowity porting do Javy jest uzasadniony. Ogga Java ciągnie, pociągnie i SAPa. Zaskoczyło mnie to, że player jest de facto emulatorem. Najgorsze jest to, że łażenie po pamięci w Javie lekkie nie jest...

16

Odp: SAP Java Player

http://asap.sourceforge.net/applet.html
:)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

17

Odp: SAP Java Player

Tylko u mnie sie tnie  :/ ?

18

Odp: SAP Java Player

No to tylko wersja alpha. U mnie gra płynnie zżerając ułamek procenta Pentium M 1.6.
Komu się tnie, niech poda procek, OS, wersję Javy i przeglądarki.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

19

Odp: SAP Java Player

U mnie póki co w ogóle nie działa, ale mam świeżo postawione XP Home SP1 bez żadnych uaktualnień (IE w wersji 6.0.2800.1106.xpsp1.020828-1920).

Edited: po zainstalowaniu Sun Java Platform SE 6 działa piknie! :D

Athlon 2500+ XP (Barton)@1833 - 2-3%, nie więcej.

Brawo Foxiu!

Ostatnio edytowany przez miker (2007-05-11 19:50:53)

I Ty zostaniesz big endianem...

20

Odp: SAP Java Player

Na "dotartym" XP śmiga aż miło zjadając zbyt mało mocy Pentium D 805, żeby oszacować ile :)
Dobra robota. I kto by pomyślał...

21

Odp: SAP Java Player

xp, 2 rdzenie, 2%

rewelacja


---
zaladowalem adresik w ie i ponizej 1%

Ostatnio edytowany przez xxl (2007-05-11 19:51:23)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

22

Odp: SAP Java Player

Sempron 2600+ 1833MHz, XP pro SP2, O 8.54.7730, Java 1.6...
Śmiga ładnie, na początku kilkanaście procent, po kilku(nastu) sekundach spada do 0-2%.
Congrats, Foksie!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

23

Odp: SAP Java Player

P4 2800, XP Pro SP2, Java 1.6, 0-1%, Fox-a jak zmobylizować to nawet Doom-a wypuści na XE/XL :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

24

Odp: SAP Java Player

Athlon 1.1, SP1, XP pro, Java 1.6.0_01. Tnie jak skur.... zarowno pod Firefoxem 1.5.0.11 jak pod IE 6.0.2600.0000.xpclient.010817-1148...

Edit: Uzycie CPU: 2-3%

Ostatnio edytowany przez mazi (2007-05-12 13:36:01)

25

Odp: SAP Java Player

Hardware: Athlon 1GHz, 512MB RAM, SB128PCI

System: Linux 2.4.33.3 + KDE 3.5.4 + Firefox 2.0.0.3
CPU: 2-3%

System: Windows XP SP2 + Firefox 2.0.0.3
CPU: 2%

Ostatnio edytowany przez macgyver (2007-05-12 13:41:30)