1

Temat: Migracja

Sytuacja z PHPBB staje się powoli tragiczna, czego przykładem był wygłup, który można było dziś zaobserwować.

Otóż dziś prawdopodobnie od godzin wieczornych forum będzie nieczynne. Powodem "nieczynności" będzie migracja na inne forum.

Za utrudnienia przepraszamy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Migracja

mi sie to niepodoba....moze jakies glosowanie ? ja chce phpbb !!!!!!! urwałmac

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Migracja

A może, zanim co, dely zaprezentuje jakoś, co będzie zamiast? Bo jeśli już miałoby być głosowanie, to dobrze byłoby wiedzieć, na co.

KMK
? HEX$(6670358)

4

Odp: Migracja

hmm dzinwe najnowsza wersja i lipa dalej sie wbijaja albo poprostu wykradli hasla z poprzedniej wersji forum...gdy tam bylo full bldeow....

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: Migracja

wygłup, który można było dziś zaobserwować

migracja na inne forum.

Właśnie widzę drugi wygłup? Chyba pozostaje nam emigracja.  :mrgreen:

6

Odp: Migracja

zapisz dane bazy, zmien haslo, skasuj wszystkie dane, postaw phpbb nowe, wykasuj usera ostatniego i wszystkie jego posty. mogl zmodyfikowac ktorys plik, ktorego nie nadpisales, moze cos w bazie zmodyfikowal? wywal wszystkie wpisy powiedzmy kilka dni do tylu. sam nie wiem :(

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

7

Odp: Migracja

Kilka słów wyjaśnienia:

1. Nosiłem się już od dłuższego czasu ze zmianą PHPbb na coś innego. Script kiddies tylko przyspieszyli decyzję.
2. Jeśli komuś się nie podoba PunBB proszę o posty na berdyczów lub zakup na potrzeby atari.area licencji IPB.
3. Pytania typu "Czy zainstalujesz moda _tu_wpisz_nazwę_moda_" pozostaną bez odpowiedzi. Jedyny mod, jaki zainstaluję *wkrótce* to Głosowania.

Więcej wkrótce.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: Migracja

Nie sądziłem, że jednego dnia zobaczę 3 różne wersje forum ;p.
Mniej bajerów, ale chyba jestem ZA. Przede wszystkim nowe forum chodzi lżej, co przy moim extraszybkim łączu jest sprawą priorytetową (dla mnie). Stare forum było strasznie ociężałe.
Więc ja marudził raczej nie będę.

9

Odp: Migracja

czyli upload plikow, priv mesedze tez idzie w niepamiec ? :> no coz jak tam se chcesz....najlepiej to isc na łatwizne...i posłuchac sie MSB ;D

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: Migracja

Hm, chyba w trakcie przeglądania nie zaznacza postów/topiców jako przeczytanych. Zważywszy spory ruch na tym forum, może być kłopotliwe.

11

Odp: Migracja

nie marudzić, mi się forum w obecnej postaci podoba... i ładne kolorki... krytykować to każdy potrafi, a może ktoś by wspomógł chociaż delyego, a nie marudził :P

12

Odp: Migracja

jest dobrze :)

p.s.
jezeli phpbb kidsy zgraly sobie haselka, to sugeruje info o pilnej zmianie hasla przez user'ow... tak bedzie najlepiej.

Ostatnio edytowany przez slaves (2005-07-02 17:06:44)

13

Odp: Migracja

nie jest zle ale mi automatycznie kodowania nie rozpoznaje (opera 8.01)

Ostatnio edytowany przez Havoc (2005-07-02 18:45:03)

14

Odp: Migracja

Rozpoznaje, tylko zmień w profilu język forum na PL. :))
Swoją drogą IE5 też tak ma, nie wiem, jak inne.

15

Odp: Migracja

nie no, mi ładnie działa... avatarek sobie specjalnie zrobiłam nawet etc... polskie znaki po zastosowaniu sposoby jurgiego działają.

ale jakoś dziwnie mi tu teraz... tęsknie za starym forum.


~mess

There's special place for me in hell. It's called the throne.

16

Odp: Migracja

stryker napisał/a:

czyli upload plikow, priv mesedze tez idzie w niepamiec ? :> no coz jak tam se chcesz....najlepiej to isc na łatwizne...i posłuchac sie MSB ;D

... no - to nie było by dobre, ze tak powiem.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: Migracja

Na forum najważniejsza jest dyskusja... a wszystkie posty praktycznie ocalały... a pozostałe dodatki to tylko dodatki... jak komuś coś zginęło, to sprawdza się stara prawda - trzeba robić backupy :P

18

Odp: Migracja

Havoc napisał/a:

nie jest zle ale mi automatycznie kodowania nie rozpoznaje (opera 8.01)

Firefox rowniez,
no ale co sie dziwic jezeli w htmlu ustawione jest charset iso-8859-1

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

19

Odp: Migracja

A ja mam FireFoxa i nie mam problemów z kodowaniem... może jestem jakiś dziwny/inny ? :P

20

Odp: Migracja

jestes...

domyslnie ustawiony jest jezyk polski (i do zalogowania sie jest wsio ok)
po zalogowaniu sie pojawiajom sie krzaczki - do momentu zmiany
jezyka w profilu na polski...
przy ustawionym jezyku angielskim ,,na chama'' wstawiane jest kodowanie 8859-1

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

21

Odp: Migracja

Po ustawieniu na jezyk polski wszystko jest ok. Nawet po zalogowaniu, wiec nie wiem skad takie problemy...

22

Odp: Migracja

wszystko sie zgadza... problem sie ten pojawial TYLKO jesli po przejsciu na nowe forum
nie chcialo sie komus zajrzec do profilu i zmienic jezyk na polski.

wot i po fszestkiem...
[EOT]

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

23

Odp: Migracja

a mi sie tak z niedzieli forum podoba... ciekawe jak bedzie jutro

24

Odp: Migracja

stare forum było dobre bo stare!
tak jaki Meska też wole stare forum..

25

Odp: Migracja

Może i nie było złe, ale miało jedną wadę: było DZIURAWE ! Skoro byle kids mógł wjechać na nie z i atrybutami admina robić to co mu się podoba, to należało podjąć decyzję: albo zmieniamy na coś bezpieczniejszego, albo zostawiamy bajerki i podatność na "difejsy" w dowolnym momencie. 

A co do kodowania - może naprawdę jestem dziwny i przed użyciem narzędzia staram się zapoznać z nim i dostosować do swoich potrzeb, a nie narzekać, że coś nie działa, bo nie pomyślałem o tym, że można spróbować zmienić ustawienia konfiguracyjne. Trochę samozaradności moi mili ;)