Temat: Jesli ktos tworzy strony

http://osiolki.net/tabelki/index.html

polecam przejrzec ,,od deski do deski''
gdyby tak kazdy webmajster trzymal sie tego o czym tu napisane...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

2

Odp: Jesli ktos tworzy strony

i?

... jezeli ktos klepie strone(y) to zazwyczaj korzysta z validatora, a nie z 'rad' na 'osiolki.net'... :D

3

Odp: Jesli ktos tworzy strony

zgadza sie ;) jesli ktos klepie zawodowo, hobbystycznie...
mi chodzilo o to ze to tekst ladnie i przyjemnie opisujacy pewne sprawy
jezykiem zrozumialym dla przecientnego ,,kołolskiego''

rzeczywiscie posta zle zatytulowalem - dla kogos kto
,,czasem'' ma stworzyc jakas stronke...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

4

Odp: Jesli ktos tworzy strony

btw. zerknij do kodu tymczasowej strony tytulowej aa
table in table...
to samo mozna uzyskac stosujac div + liste pozioma zawierajaca dwie listy pionowe...
co by to dalo? zmiana layout-u w takiej sytuacji polegala by na zmianie arkusza styli
co wiecej - mozna by dodac do profilu z forum mozliwosc dolaczania wlasnego arkusza styli

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: Jesli ktos tworzy strony

jellonek nie denerwuj kierownika, szczegolnie w tej przykrej chwili padniecia AA ;) ;) ;)

Odp: Jesli ktos tworzy strony

Skoro zajmujemy sie starymi kompami, to czemu mamy nie stosowac przestarzalych technik? ;)

7

Odp: Jesli ktos tworzy strony

Poza tym jak ktoś robi stronkę jednorazowo, to raczej istotniejsza jest treść tam umieszczona, forma jest już mniej istotna. Oczywiście fajnie, jak wszystko jest pisane elegancko, ale tak naprawdę to webmasterzy do tego przywiązują uwagę, a jeżeli np. komuś do przekazania jakiejś treści/danych wystarczy kilka prostych wstawek w HTML-u to po cholerę tracić czas na zaglębianie się w CSS-a/Javę etc. To tak jakby wymagać od użytkownika samochodu osobowego, który wykorzystuje swoje auto na niedzielne przejażdżki rodzinne znajomości budowy silnika z wtryskiem wielopunktowym - oczywiście, taka wiedza nie zaszkodzi (dodatkowej wiedzy nigdy za wiele) jednak nie czyńmy z tego reguły ;)

8

Odp: Jesli ktos tworzy strony

A po co optymalizować kod? Zawsze można sobie postawić szybsze łącze... ;p

9

Odp: Jesli ktos tworzy strony

lepiej napisany kod - szybciej wyswietlany...
ale po co ladnie pisac kod? Zawsze mozna spobie postawic lepszego kompa... ;p

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

10

Odp: Jesli ktos tworzy strony

no nie przesadzajcie, sciagniecie 18KB htmla na modemie nie jest wcale uciazliwe

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

11

Odp: Jesli ktos tworzy strony

spoko, a kto kierownikowi zalatwi na to czas? kierownik na pewno nie jedna strone w zyciu klepnal i zna sie na specyfikacji...

zamiast kombinowac... zgrac obecny src, przerobic -> podeslac do kierownika.

... widzicie tutaj jakis problem? bo ja go nie widze.

12

Odp: Jesli ktos tworzy strony

jellonek: pokaz mi RFC ktore mowi ze nie wolno uzywac ramek do pozycjonowania tresci. W internecie jest masa o wiele gorszych przykladow 'osiolkowania' niz ramki - chociazby nawigacja we flashu,  moduly w activeX, strony IE-only.
In other words, jesli strona sie waliduje - good, bez wzgledu na to czy uzyto mniej politycznie-poprawnych ramek czy nie.

13

Odp: Jesli ktos tworzy strony

dosyc! wszyscy powinni uzywac divow zamiat tabel to przeciez naturalne! tak samo jak wszyscy powinni uzywac windows xp zamiast (tu wpisz system jakiego uzywasz).


;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

14

Odp: Jesli ktos tworzy strony

ok. ok. nie bijcie ;)
nie o to chozi :)
to co proponowalem poprostu ulatwia przeszle zmiany (np. w layout-cie)

co do walidowania... w sumie puki ,,sie poprawnie wyswietla'' wsio jest ok
ale razi czasem jak sie zajrzy do kodu a tu <td><p>&nbsp</td>... poprostu porazka...

co do kierownika - sorry, ale nie do niego pieje, bo co mu sie nie zglosi to w najblizszym
dostepnym wolnym czasie poprawia - przynajmniej tyczy sie to tego co ja zglaszalem...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

15

Odp: Jesli ktos tworzy strony

jellonek napisał/a:

ale razi czasem jak sie zajrzy do kodu a tu <td><p>&nbsp</td>... poprostu porazka...

faktycznie ze kod na div'ach (dziwach :] ) wyglada ladniej ale
dopoki nie musze poprawiac cudzego kodu html to mi to nie przeszkadza.

na szczescie nawet strony strony html dosc malo zajmuja i na modemie przy malej ilosci grafik nawet 50-100KB potworki spoko sie laduja.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

16

Odp: Jesli ktos tworzy strony

czytalem ten tekst ale do konca nie wytrzymalem.. takie uwagi to mi powoli lataja kolo nosa :D
Wlasnie robie firmowa strone - ramka w ramce i w jeszcze jednej ramce :D ale za to wszystko pieknie sie skaluje i wyswietla tak samo w IE jak i w FF... :D aha, aktualny wyglada AA przypomina nieco polaczenie nagrobka z gazeta wyborcza. Wolal bym gdyby raczej w te druga strone szlo :D

17

Odp: Jesli ktos tworzy strony

No wiesz? Fuj! To już bym wolał nagrobek Wyborczej. };>

18

Odp: Jesli ktos tworzy strony

hehe ja rowniez zdecydownie wole chociazby nagrobek niz wyborcza :]

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

19

Odp: Jesli ktos tworzy strony

Mam chwilkę więc napiszę conieco.

Otóż wychodząc na przeciw potrzebom milionów odwiedzających AA i proszących o zmianę filozofii pisania kodu, postanowiłem przysiąść na chwilkę i przepisać kod tak, aby był zbudowany za pomocą tagów DIV. Tym, co z tego wynikło postanowiłem się podzielić w tym poście :)

A wynikło to, że co prawda da się (prawdopodobnie) napisać kod tak, aby wyglądał identycznie w IE / FF / MZ / OP czy innych przeglądarkach ale tylko wtedy, kiedy ich reagowanie na arkusze CSS będzie takie same (albo chociaż bardzo zbliżone). W tym momencie różnice są tak duże, że bez rezygnacji z niektórych rzeczy na stronie oraz stosowania hacków i rozwiązywania wielu problemów, których rozwiązania trzeba ostro szukać po google, nie da się tego zrobić.

Przykro mi bardzo, ale jeśli widzę, że np. IE długość warstwy liczy bez paddingu, FF i MZ z paddingiem, a Opera jeszcze inaczej to ja nie będę robił N arkuszy (gdzie N jest liczbą przeglądarek oraz ich wersji, z których każda się inaczej zachowuje) styli. Tabelki większość przeglądarek interpretuje podobnie więc pozostańmy na razie przy tym.

A porady na osiolki.net są KÓL ale raczej dla blogów i stron oraz dla dizajnerów i napinaczy, którzy potem mówią: "YEAH I'M TRENDY, MY SITE IS WRITTEN BASED ON CSS. I'M BETTER THAN YOU".

Takie jest moje zdanie *w tej chwili*.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.