26

Odp: Nowa strona

jestem za starą; obecna może jak dla mnie nie jest brzydka, lecz stara była bardziej funkcjonalna - poza tym prosze zauważyć, że przy starej nikt nie marudził :):):):)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

27

Odp: Nowa strona

Zdecydowanie S T A R A wersja stronki !!! była bardzo ciepła i klimatyczna ... Ta przypomina mi ... szpital ? :) więc Warszawa popiera poprzednią wersję :)))

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

28

Odp: Nowa strona

To może Ktoś z przedmówców napisze design i podeśle Delemu ;) Ja tam uważam, że nieważne, czy stara, czy nowa, ważne że jest!!! :)

Sikor umarł...

29

Odp: Nowa strona

tak, tak,  niewazne, czy dobre demo, czy fake w basicu ...  ważne, że jest...  - zamy ten tok rozumowania znamy ;)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

30

Odp: Nowa strona

sikor: jakby byl dostep do kodu w php generujacego strone glowna to bym ci wygenerowal kilka mozliwosci...
choc szablon byl by pewnie jeden to jednak z uzyciem css mialbys kilka zupelnie inaczej wygladajacych stron...

jednak i tak wszystko zalezy od gustu DELYego - bo to jego stronka ;)
tak wiec najwazniejsze aby sie podobalo wlascicielowi :p

no ale gdyby byl dostep do kodu phpowego...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

31

Odp: Nowa strona

OK, więc zróbmy tak. Mam propozycję - wprowadźmy podczas compo na QP dodatkową kategorię do zaznaczenia: [ ] wraca stare AA [ ] zostaje nowe AA.

Kodu PHP nie udostępnię, jeszcze by się pojawił na rotfl.pl :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

32

Odp: Nowa strona

jak ktos umie niech stanie w 'szranki i konkury'tm z obecnym lub bylym wygladem aa, jesli nie to mor...buzia w kubel.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

33

Odp: Nowa strona

Mnie się podoba nowa wersja. A jak jeszcze menu i odsyłacze w "Wybranych artykułach" będą działały to będzie OK.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

34

Odp: Nowa strona

Starsza wersja była zdecydowanie lepsza, Dely... :( Widzę, że jest trochę osób które podzielają to zdanie, i to w bardziej zdecydowanym tonie...

greets.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

35

Odp: Nowa strona

Rysiek, Xray: nikogo nie reprezentuję, natomiast podsumowałem fakt. I robiąc to miałem właśnie na myśli twolinera.

Nie przeczę, że były krytyczne uwagi co do różnych detali, natomiast nikt (o ile pamiętam, no chyba że akurat jakiś tekst przeoczyłem) nie stwierdził przed Alexem, że "strona jest do bani", "brzydka", "nieczytelna" ani nic podobnego. Jest chyba pewna różnica między krytyczną uwagą, a skrytykowaniem całkowitym, co właśnie miałem na myśli.

36

Odp: Nowa strona

czesc, ze tak wtrace swoje 3 grosze odnosnie layout'u nie lepiej zrobic wszystko na div'ach i cesesy tylko podmieniac, bedzie mozna prosto zmienic wyglad jakby ktos akurat mial loty i cos wyczarowal. wiaze sie to z pewnymi ograniczeniami ale bez wnikania w kod od razu mowie, ze w przypadku AA jest to do zrobienia.

pozdro

37

Odp: Nowa strona

Tak wszyscy mowia, ze latwo mozna zmianiac wyglad bez modyfikacji kodu... Prawda. Tylko jak czesto sie ten wyglad strony zmienia?

38

Odp: Nowa strona

lizart napisał/a:

czesc, ze tak wtrace swoje 3 grosze odnosnie layout'u nie lepiej zrobic wszystko na div'ach i cesesy tylko podmieniac,

lizart napisał/a:

od razu mowie, ze w przypadku AA jest to do zrobienia.

Dla obecnej (starej) wersji jest to jak najbardziej do zrobienia i dziś będzie gotowa wersja przygotowana zgodnie z XHTML + CSS2.

Może nawet zrobimy compo na QP na najciekawszy arkusz styli dla AA? :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

39

Odp: Nowa strona

... Oraz na najbardziej elegancki, najszybszy, najkrótszy kod XHTML+CDD sadzony w PHP, czyli ... cyklujemy stronę główną i ganiamy plamkę. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

40

Odp: Nowa strona

A co to CDD? (edit: już wiem, spojrzałem na klawiaturę :) )

A plamki to będziemy gonić za niecałe dwa tygodnie ;) Ewentualnie będziemy ćwiczyć przenikanie przez ściany w okolicach drzwi (vide East 2003).

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

41

Odp: Nowa strona

dely napisał/a:

A plamki to będziemy gonić za niecałe dwa tygodnie ;) Ewentualnie będziemy ćwiczyć przenikanie przez ściany w okolicach drzwi (vide East 2003).

Dobrze by bylo gdyby te plamki nie byly za szybkie :)
A przenikanie przez drzwi owszem - poprowadze warsztaty chetnie - wpisowe 1 butelka trunku wiadomego :)

42

Odp: Nowa strona

w takim razie wieczorem zaczynam trenowac :p
cyklowanie stronki - fajny pomysl ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

43

Odp: Nowa strona

Natomiast mnii ze wszystkich znanych mi wcieleń atariarea podobało się to: http://web.archive.org/web/200211241147 … talgia.pl/. Chociaż to ostatnie też było fajne.

grzybson/SSG^NG

44

Odp: Nowa strona

No to ładnie :-) Widzę, że rozpętałem ostrą dyskusję...
Panowie, z braku czasu rzadko się udzielam, ale ta nowa strona na prawdę była do bani.

Jak pierwszy raz wszedłem na nią, to od razu zacząłem szukać błędu w pasku adresowym myśląc, że się pomyliłem w adresie. Po chwili spostrzegłem słowo "Atari" co mnie trochę uspokoiło i wnet zacząłem się zastanawiać kto umarł? W końcu po paru minutach uświadomiłem sobie, że umarły linki z menu, bo prawie wszystkie są martwe ;-)

A tak na poważnie - jako laik, esteta oraz osoba obeznana w projektowaniu efektownych serwisów WWW i analizująca layout pod róznymi kątami (funkcjonalności, estetyki wizualnej, spójności styli i kolorystyki oraz psychologicznych zasad nawigacji) stwierdzam, szanując oczywiście indywidualne gusta tych, którym nowy layout się spodował, że nowy layout jest delikatnie mówiąc nieprofesjonalny.
Praktycznie do wszystkiego można się w nim przyczepić, ponieważ narusza większość zasad projektowania serwisów WWW. Mam na mysli ogólnie przyjęte zasady, które przez szereg lat zostały wypracowanie na świecie.

Stary layout był zupełnie poprawny. Może brakowało w nim w głównym menu linka do bazy plików oraz globalnej opcji logowania obok logo (a nie tylko na forum), ale to już są drobne szczegóły.

Jeśli większość naszej społeczności odczuwa silną wewnętrzną potrzebę zmiany layoutu to niech ktoś z grafików zaproponuje nowy. Ja przy tym starym się wcale nie uperam, ale niech ten nowy layout będzie przynajmniej równie dobry jak ten stary. Natomiast ta imitacja nowego layoutu, która dzięki Bogu zniknęła była po prostu do bani.

45

Odp: Nowa strona

Wydawało mi się że na starej stronie była liczba odpowiedzi przy tytułach postów?

46

Odp: Nowa strona

Dyskusja juz deko nieaktualna, skoro wyglada juz po staremu: )

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

47

Odp: Nowa strona

ale CereSSy czekaja i mozna je zainplantowac... :/

Ostatnio edytowany przez lizart (2005-07-15 21:09:04)

48

Odp: Nowa strona

sporo rzeczy jest do poprawienia... moze ktos na chwascie pomoze dely-emu?
pn. ilosc odpowiedzi na post przy poscie wyswietlanym w index-ie...
rsss = jak pos taremu, czyli info o nowych postach na forum
nowe rss = np. nowosci wsrod postow n a forum a a
nowe rsss: chozi mi o info co do tfulinera... (przecie to sie da BANALNIE (choc mam nadzieje ze bana za proopozycje nie dostane banana ;) )  da dodac... za wiele kodu to nie kosztuje - zwlaszcza przy tylu odwiedzajacych ;) :D )

Ostatnio edytowany przez jellonek (2005-07-15 22:34:21)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

49

Odp: Nowa strona

sorx ale jak patrze na wczesniejszy post mam wrazenie ze to pisalem na czezwo.... wybaczcie mie, czasem sie zdarza...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

50

Odp: Nowa strona

Konrad Mrożek napisał/a:

Wydawało mi się że na starej stronie była liczba odpowiedzi przy tytułach postów?

Proszę bardzo.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.