1

Temat: Wolna praca emulatora Atari800Win

Zainstalowałem sobie niedawno nową wersję (4.0 beta 6) emulatora Atari800Win na moich dwóch PC-tach. Komputery mają bardzo podobne parametry - procesory 2.0G i 1.7G a mimo to, po wciśnięciu F7 na jednym z nich uzyskuję ponad 1000% "mocy" Atari ale na drugim tylko 150%. Od razu chciałem zaznaczyć, że zjawisko to zaczęło mi występować od wersji beta 5, z wcześniejszymi nigdy problemów nie miałem. Próbowałem przeinstalować emulator, zmieniałem też różne jego ustawienia i nic - dalej mam tylko 150% na jednym z komputerów po F7. Czy ktoś z Was może spotkał się z czymś takim?

2

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

Podaj parametry komputerow. W szczegolnosci karty graficzne i ich sterowniki moze? Sprawdziles ze opcje obu emulatorow sa ustawione identycznie?
Ja na Pentium M 1,5G mam 1600% (choc zalezy to troche od tego co sie emuluje dokladnie).

3

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

Komputer na którym mam 1000% to Pentium 4 2.0GHz, 512MB RAM, NVidia Geforce 2 MX/MX 400, Windows XP Service Pack 1
Komputer na którym emulator osiąga 150% to AMD Athlon 1700+, 768GB RAM, Radeon 9600 128MB RAM, Windows XP.
Podaną prędkość emulator uzyskuje dla domyślnej konfiguracji, identycznej na obu komputerach.

Najdziwniejsze jest to, że wcześniejsze wersje emulatora uruchamiałem na tym samym sprzęcie co teraz i problemów nie było.

4

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

moze to dziwnie zabrzmi, ale roznica prockow i roznica wingrozy moze wiele zmieniac.
co do prockow - optymalizacja pod jeden z nich moze rozpieprzyc uklad w pamieci cache
drugiego, co moze doprowadzic do tak gigantycznych roznic...

duzo tez zalezy od tego czy sprawdzales w obu przypadkach w trybie fullscreen (mam procek jak
u ciebie i mam przy golym basic-u 219%, a pod world karate chpship 227%), czy w trybie okienkowym
(goly basic - 640%, wkc 905%)

btw. o ile pamientam a800win+ jest kopulowany z optymalizacja pod p4
przydala by sie tez oddzielna pod athlona-xp :/

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

Nie sprawdzałem prędkości w trybie fullscreen, tylko otwierałem małe okienko. Czy to możliwe aby była aż taka różnica? Trochę mi szkoda tej utraty prędkości, bo lubiłem sobie przez F7 przyspieszać niektóre dema.
Zainstaluję sobie dzisiaj nową wersję beta 7, może to coś da.

6

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

asal napisał/a:

AMD Athlon 1700+, 768GB RAM

No nieźle. Nie wiedziałem, że Athlony potrafią tyle zaadresować ;) :P

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

Różnica wingrozy ?? - jak najbardziej TAK !! - głupi przykład: grzyb - AMD K6-2 350 (380), 512MB ram, n-vidia 32MB i dwie windy:

* win98se + SP (nieoficjal :) ) = 100%; przy małym oknie, lub full scr

* win2k i dalej = 45/80%; przy małym, przy full nie pamiętam; bo zainstalowałem z powrotem 98 :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

Beta 7:

basic windowed: 1489%
basic fullscreen: 1038%

World Karate windowed: 1816%
World Karate fullscreen: 1094%

AMD Sempron 2600+ (2.2GHz), 512 GigaMega ramu, GF 6800, XPSP2.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

Basic 1333%

Gintro6  1900% - czasem spada do 1600%

emulatorek -beta6(?)

komp. to jakiś stary gniot ( a2400+1gb+ati9700p+ xpsp2 )

10

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

A ja mam Athlona 1 GHz (7.5 * 133 MHz)  - (SDRAM) 256 MB RAM + Windows 2000 + SP3

W trybie małego okienka: ok. 1700%
W trybie podwójnego okienka: ok. 530%
W trybie pełnoekranowym: ok. 1020%

11

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

A ja mam real Atari 65XE, 320KB RAM, HD, Stereo i takie tam ;) Po kiego g...a mam używać emula?

Sikor umarł...

12

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

U mnie obecnie (Pentium 4  2.8GHz, 1 GB RAM, ATI RADEON 9800 256 MB RAM, Win XP SP2)
na beta7 sa takie wyniki:

male okienko (336x240 pix) - srednio okolo 1700% (przy efektach 3D jak w REDITUSIE)
duze okienko (672x480 pix) - srednio 1400%
fullscreen (1024x768) - 1200%

13

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

Sikor napisał/a:

A ja mam real Atari 65XE, 320KB RAM, HD, Stereo i takie tam ;) Po kiego g...a mam używać emula?

Pewnie po ch. uzywać emu... na Atari wszystko kompiluje się równie szybko jak na cross-asemblerze ;) i nie ma ograniczeń edytora ;) i oczywiście jak coś się zawiesi to oczywiście naciskamy jeden klawisz i wracamy do nienaruszonych źródeł, które w każdej chwili możemy zapisac ;)


Dla tych co nie kupują w Media Markt - to jest sarkazm ;P

14

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

macgyver napisał/a:

na Atari wszystko kompiluje się równie szybko jak na cross-asemblerze ;) i nie ma ograniczeń edytora ;)

Macgyver, przyznam ci rację, jak w trakcie pisania programu osiągniesz koniec możliwości edytora (i kompilatora) MAE. Do tej pory nie gadaj o ograniczeniach, które cię zmuszają do przejścia na pieca. :P Niestety, są tacy, którym łatwiej się jest rozstać z Atari, niż z mającym faktycznie kupę irytujących ograniczeń QA. :(

Co do szybkości kompilacji, to nie trwa tak długo (oczywiście na MAE albo MAC/65), żeby rwać włosy z głowy, a setki z portfela i lecieć kupować pieca. Ja tam 30 sekund albo minutę mogę poczekać i nie jest to żadne poświęcenie (czekało się po 3 godziny na skompilowanie programu na Falconie, więc mam - powiedzmy - wprawę).

A utracić źrodła w wyniku zawieszenia się komputera nie udało mi się chyba nigdy. Oczywiście może się to zdarzyć, jak działasz na ramdysku. Od tego jest twardy dysk. Może on paść, ale pecetowy tak samo: jakbym zaufał Toshibie, którą mam w notebooku, jako miejscu do przechowywania źrodeł lepszemu niż dyskietka 5,25 cala, to ładnie bym dzisiaj wyglądał :/

Ostatnio edytowany przez drac030 (2005-08-18 01:09:45)

KMK
? HEX$(6670358)

15

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

drac030 napisał/a:

czekało się po 3 godziny na skompilowanie programu na Falconie, więc mam - powiedzmy - wprawę

przy p4ht@2.4GHz czekalem 6h na skompilowanie openoffice (gentoo roolez)...
gdy zabieram sie za instalacje gentoo licze sie z tym ze kopulacja potrwa okolo 2 moze 3 dni
w zaleznosci od tego czy az tak gigantycznie duzo kce mi sie aplikacji, czy moze tylko bardzo duzo ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

16

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

OO nigdy nie kompilowałem. Ale skoro trwa to tylko 6 godzin, to może spróbuję. KDE kompiluje się dłużej (chyba coś ok. 12 godzin na p4 3 GHz, ale nie mierzyłem czasu dokladnie), a robiłem to już parę razy ...

KMK
? HEX$(6670358)

17

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

Juz raz na ten temat ostatnio dyskutowalismy! ;) I skonczylo sie tak ze stawialem flaszke :D

18

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

"A ja mam real Atari 65XE, 320KB RAM, HD, Stereo i takie tam  Po kiego g...a mam używać emula?"

- A ja mam sraczke po ogórkach małosolnych, więc po co mam używać emula skoro mam sraczkę.!! ?

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

19

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

Szczerze współczuję, X!! Sraczka to straszna rzecz ;)

Sikor umarł...

20

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

X - no wlasnie dlatego! Real Atari na kibel nie zabierzesz a laptopka z emulatorem jak najbardziej :D

21

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

maruda mode on
im dluzej czytam takie watki jak ten to tym bardziej trace wiare w to forum i ludzi na nim, wiare w to ze roznimy sie od onet'u  :) A juz rotfl totalny z tego waszego wyliczania na jakim to sprzecie odpalacie emulatory :)
maruda mode off
milego dnia

22

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

wybaczcie, po prostu slowa typu a ja tam wole atari dzialają na mnie jak plachta na byka i wydawalo mi sie, ze ten temat juz przerabialismy.
kazdy uzywa tego co mu jest wygodniejsze, a przechwalanie sie co jest lepsze jest jakims obłędem, niewspominając, że offtopic.

Wiec w sumie przepraszam za offtopicowanie bo tez gadam nie na temat. i widze, ze nie bez powodu nosze miano krola offtopicu.
skrucha...

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

23

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

nosty napisał/a:

Real Atari na kibel nie zabierzesz a laptopka z emulatorem jak najbardziej :D

Własnie dlatego ja bym chętnie miał przenośną atarynkę, zasilaną z baterii i mającą monitor LCD. Notebooka mam, i mam na nim emulator, ale to nie to samo.

KMK
? HEX$(6670358)

24

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

no i wlasnie o tym wspominalem w watku o projektowaniu nowej plyty do malucha
mam nadzieje ze jednak ktos sie tym zajal w jakims tam swoim zaciszu domowym
i powolutku projektuje zawartosc kilku (moze wieksza czesc w jednej sie zmiesci) kostek
fpga, tudziez plyty pod toto zloto.

chociaz moze tez ten (pewnie wyimaginowany) zapaleniec czeka na final z f7
co by to wszystko pospinac w jednej przyszlej konstrukcji (razem z kmk/jz na pokladzie ;) )

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

25

Odp: Wolna praca emulatora Atari800Win

A ja na kibel mam palmtopa + emulec Atari ST (cywilizacja!) :D
Draco - ja naprawde nie chcialbym powtarzac starego watku, ale argumetow za haslem "prawdziwa Atarka na kiblu jest lepsza od emulatora" masz naprawde niewiele ;) Zeby Ci zrobic Atarke na baterie, to rzeczywiscie trzaby zastapic energozerne uklady jakimis nowoczesnymi kostkami. Bylby wiec to rodzaj EMULATORA sprzetowego, o tyle majacego przewage nad emulatorem programowym (np na palmtopie) ze emulowalby porty, szyny itp. A co moglbys pod te porty na kiblu podlaczyc?

PS. Bardzo ciekawy nowy topic nam wyszedl... Zaraz zaczna nas cytowac na innych forach ;)