Temat: Chcialbym kupic SIO2IDE

Poczukuje osoby sprzedajacej SIO2IDE. Pozdrawiam

2

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

poszukaj na forum Piguły.

3

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

a moze myide ?? do srodeczka z hdd z notebokka i zmiana romu ??

http://piekary.net/~lotharek/xe/img/DSC02002.JPG

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

4

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

Jak już proponujemy inne rozwiązania, to polecam KMK IDE :)

5

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

kmk najlpsiejsze...ale tez cenowo ....eeeehhhhh....oplacalne. jak do gier i demek to myide i sio2ide. powaznie myslac o JIL to tak.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

6

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

MyIDE zżera połowę dysku i ssie. Kiedyś chciałem je mieć, ale tylko dlatego że nic nie miałem a elementy + robota wychodzi ok. 15-20 zeta. Poza tym jeśli zależy na prędkości to KMK, a na kompatybilności z SIO to SIO2IDE.

i szlus.

Ostatnio edytowany przez miker (2005-08-22 20:14:24)

I Ty zostaniesz big endianem...

7

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

i co z tego ze zzera polowe dysku? wykozystasz zzarte hmmm... powiedzmy 2G?
do czego sie zapytam?

ten b. glupi argument przewija sie tu od dawien dawna, ale on jest poprostu ŚMIESZNY

kompatybilnosc - sio2ide
szybkosc - KMK/JZ
cena - NIE DO POBICIA - MyIDE

fakt ze mogl by miec lepsze oprogramowanie (ten interface) a nie jakies c***
strerowane joy-em nie umniejsza tego ze jest wyk****scie tani, a przy okazji - szybki...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

2GB wykorzystasz jeżeli bawisz się np. Covoxem i lubisz słuchać modków na maluchu.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

A czy MyIDE nie wymaga podmianki ROM-u i karkołomnych kombinacji przy inicjalizacji dysku?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

jak sobie wgrasz reszte softu do tego ustrojstwa na carta atarimax ktory kosztuje $50 to powinno to nie byc az tak karkolmne ;)

11

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

cena - NIE DO POBICIA - MyIDE

Zgadza się, ale co to za argument? Cena dwudziestoletniego Fiata 125p jest niższa niż nowego Mercedesa, i nawet, póki jeździsz Fiatem, może ci się wydawać, że Mercedes to jest to samo, tylko dużo droższe. No ale niestety.

Sam zresztą napisałeś, że soft do tego to, cytuję, "c***", a ja moge do tego dodać, że tym szlachetnym mianem można określić całe MyIDE, bo to jest sklejone byle jak przez gościa, który się nie zna ani na atarowskim systemie (stąd konieczność wymiany ROM-u i patchowania DOS-ów), ani na sofcie (stąd "c***" sterowane joystickiem), a co do hardware'u, stać go tylko na sklejenie dekodera adresów. Cóż, rzecz gustu. Mnie by było wstyd takie "rozwiązanie" nawet ujawnić.

A co do "tracenia połowy", to pogadamy, jak skończą się prace nad upgradem do SpartaDOS X :P

KMK
? HEX$(6670358)

12

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

drac030 napisał/a:

stąd "c***" sterowane joystickiem

Bueheh, nie gadaj. Joy-em się steruje programy do obsługi? ROTFL. Szkoda, że nie wymaga paddle-i albo tabletu, żeby wpisać LOAD :D

drac030 napisał/a:

A co do "tracenia połowy", to pogadamy, jak skończą się prace nad upgradem do SpartaDOS X :P

A co ciekawego piszeta Konradzie? :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

dely napisał/a:

A co ciekawego piszeta Konradzie? :)

Rozszerzenie sterownika SPARTA.SYS oraz filesystemu Sparty pozwalające na pracę z sektorami 512-bajtowymi. To już jakiś czas trwa, może do wersji 4.30 (czy ile tam trub nada) jeszcze nie wejdzie, ale do 5.0 na pewno ;) Na razie nie chce mi działać nowy sterownik interfejsu i nie wiem czemu, ale się pewnie wkrótce dowiem ;)

Ostatnio edytowany przez drac030 (2005-08-22 21:23:05)

KMK
? HEX$(6670358)

14

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

huh-huh, myide i koncepcja sterownika twardego dysku dogrywanego z tasmy wymiata... tak, polecam myide, cena powala: sam interfejs 15zl, magnet na allegro 30zl, tasma stilon gorzow 60 - bezcenna. za wszystko inne zaplacisz masterkard.

--
= krap.pl =

15

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

a nie prosciej
  poke 1536, dana01
  poke 1537, dana02
  poke [...]

tego interface da sie uzywac bez magnetofonu ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

16

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

tak, ale tylko pod warunkiem, ze masz: a/ stacje dyskow, b/ carta, c/ kartke z tymi pokami, d/ zmieniony rom (co za obskura, prosze panstwa).

jezeli producent zapewnil atarkom latwy i standardowy sposob podlaczania nowych urzadzen, no to przepraszam, podmiana romu zeby mozna bylo korzystac z jakiejs protezowni to jakis zart. jedyne, gdzie tego typu ruch jest jako tako uzasadniony, to uzytkowanie twardysku z atari 400/800. ale do czego mozna je wykorzystywac zamiast xe? ja widze tylko jedno potencjalne zastosowanie: do grania w m.u.l.e. na cztery joye. a to mozna robic albo z carta (maxflasza, tego samego, na ktorego mamy wgrac drajwer do twardysku), albo z sio2ide, ktore przy okazji przyda nam sie jeszcze do innych rzeczy i mozna je podlaczyc wszedzie i bez magneta.

--
= krap.pl =

17

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

mi chodzilo o opcje c/ ;)

ale nadal twierdze ze nagranie romu i wykozystywanie go z ta proteza jest o wiele bardziej dostepne
niz kmk/jz. o ile sio2ide teoretycznie ktos na zachodzie moze i sobie zmontuje/oprogramuje (jakbynie bylo
to jest cholernie dobrze opisany interface) o tyle w wypadku kmk/jz - ZAPOMNIJ...

ile interface-ow kmk/jz znajduje sie w polsce? ile poza nia?
proteza z poziomu usera znajdujacego sie poza polska scena atari jest, ze to tak ujme - ,,mnie problematyczny''

dely: informacje swoje na temat obslugi protezy za pomoca joysticka kojarze z opisow+filmiku lotharka...
choc moze i jest latwa, no ale mnie osobiscie nasunelo sie to co i Tobie - rotfl.

krap napisał/a:

producent zapewnil atarkom latwy

latwy? podmiana romu w/g mnie jest prostsza (choc mniej elegancka) niz tworzenie niemal oddzielnego komputera (vide sio2ide) ktory by sie szeregowo laczyl z atarakiem

krap napisał/a:

standardowy sposob podlaczania nowych urzadzen

chyba ze chodzi ci o new_device - ile PROSTYCH (czytaj - latwych do montazu) urzadzan z tego kozysta?
zaznaczam ze kmk/jz nie jest ani prosty, ani tani, ani latwy w montazu, a do tego nawet jak ktos juz ma
ochote wylozyc kase to malutkie pytanko - ile czasu na jego montaz bedzie czekal?

myide pozostaje nadal tylko proteza - ale o ile dostepniejsza niz operacja dajaca o pelna funkcjonalnosc?

btw. krap: zapomniales o ewentualnosci e/ - duza stacja dyskow w postaci blaszaka + sio2pc ;) tylko po co
komu w takim wypadq atrapa na miare myide ;)

btw2.

krap napisał/a:

myide i koncepcja sterownika twardego dysku dogrywanego z tasmy wymiata...

gdy mialem male atari musialem kozystac z imitacji stacji dyskow w postaci magnetofonu - wtedy bylo
to podyktowane brakiem dostepnosci srodkow finansowych, teraz w sumie tez, ale wierz mi ze nie tylko...
takie juz bywa zycie - w roznych momentach moze zmuszac nas do nie zabardzo komfortowych rozwiazan.
(stacja dyskow - jakiez to 15 lat temu bylo marzenie, dla wielu - jakze odlegle)

Ostatnio edytowany przez jellonek (2005-08-22 23:10:24)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

18

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

ile interface-ow kmk/jz znajduje sie w polsce? ile poza nia?

Tego nie wiem, ale sam znam jakichś dwunastu użytkowników (z tego dwóch ma po dwa interfejsy). Z tego ani jednego Niemca, a Dudi głownie w Niemczech tym handluje, więc interfejsów w obiegu może być nadpodziewanie duża liczba.

jellonek napisał/a:

myide pozostaje nadal tylko proteza

No właśnie o to idzie, że jest to tania chała. A jak się przyjrzeć, to może nawet nie taka tania. Ale jednak chała. Jak ktoś ma życzenie mieć coś takiego, to proszę bardzo, byleby wiedział, w co się pakuje.

teraz w sumie tez, ale wierz mi ze nie tylko...takie juz bywa zycie - w roznych momentach moze zmuszac nas do nie zabardzo komfortowych rozwiazan.

Jellonek, nie zawracaj głowy, interfejs - kompletny, bez hintów - kosztuje chyba ze 180 złotych, czyli połowę tego, co się na Allegro płaci za dobrą stację dysków, a ty tu rozpaczasz, jakby kosztował 1800 funtów angielskich w złocie. :P

PS.

ten b. glupi argument

Co do głupich argumentów, MyIDE "zżera połowę", bo tylko co drugi bajt na dysku jest dostępny dla komputera, prawda? No to oświeć mnie, jak mając MyIDE można na Atari obliczyć pojemność podpiętego dysku, skoro do tego obliczenia potrzebna jest liczba cylindrów, a tę dysk podaje na dwóch sąsiednich bajtach ID, z których MyIDE może odczytac tylko jeden i to młodszy?

Ostatnio edytowany przez drac030 (2005-08-23 02:51:51)

KMK
? HEX$(6670358)

19

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

jellonek napisał/a:
krap napisał/a:

producent zapewnil atarkom latwy

latwy? podmiana romu w/g mnie jest prostsza (choc mniej elegancka) niz tworzenie niemal oddzielnego komputera (vide sio2ide) ktory by sie szeregowo laczyl z atarakiem

krap napisał/a:

standardowy sposob podlaczania nowych urzadzen

chyba ze chodzi ci o new_device - ile PROSTYCH (czytaj - latwych do montazu) urzadzan z tego kozysta?
zaznaczam ze kmk/jz nie jest ani prosty, ani tani, ani latwy w montazu, a do tego nawet jak ktos juz ma
ochote wylozyc kase to malutkie pytanko - ile czasu na jego montaz bedzie czekal?

Zależy, co masz na myśli "montaż"? Podpięcie, czy złożenie całośći?
Interfejsy NEW DEWICE proste (na przykład ;) ):
1. Karin Maxi
2. Real Time Clock
3. Black Box
Inne też by się znalazły... Poza tym - takie KMK czy SIO2IDE możesz podłączyć bez ingerowania w komputer (oki, w KMK musisz mieć płytę zgodną ze 130XE), a - z tego co widzę - przy MyIDE musisz wymieniać ROM lub stale patchować... Choć w pełni się zgodzę, że cenowo - póki co - nic tego nie przebije...

Sikor umarł...

20

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

Jesli ja moge tez cos dorzucic na temat MyIDE. Podchodzilem do budowy tegu ustrojstwa chyba z dwa razy. Bylo to juz kilka lat temu (gdzies z dwa). No i zbudowalem, no ale nie udalo mi sie tego w pelni uruchomic. Zawsze byl jakis problem z dyskiem (nie ze wszystkimi dyskami to dzialalo). Tak wiec po wielkich meczarnich udalo mi sie uzyskac tyle, ze zobaczyl dysk, sformatowal, dokonalem inicjalizacji partycji Dos'em (MyDOS'em) zrestartowlaem kompa, wgralem sterowniki do interfejsu i .... i partycji juz nie bylo ;)

Tak wiec podarowalem sobie...

21

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

1. Karin Maxi
2. Real Time Clock
3. Black Box

1. wiedzialem - to jest jeden z najlepszych przykladow wykozystania new device (obok kmk/jz ;) )
2. ups. nie zauwazylem - przydalo by sie info o tym w atariki (jak i w ogole o mechanizmie new device) - ktos update zrobi?
3. si, si... ma to ktos u nas? ciekawi mnie czy ktos dysiora scsi u nast tym podpinal? jaka ma toto predkosc?
btw. blackbox + floppy board jest calkiem ciekawe gdyby nie ta cena...

sio2ide mozna podlaczyc bez ingerencji do srodka kompa - fakt, ale w wypadku kmk juz wynika potrzeba lacza
pbi z czym juz tak latwo nie jest (tylko 130xe i mlode modele 65xe) - czyli inaczej piszac, trzeba grzebac z lutownica po plycie szukajac gdzie ktory sygnal brac (w wypadku podmiany romu wszystkie sygnaly masz na jednym ukladzie ;) - co jest znacznie prostrze w lokalizacji ;D )

btw. jak wyzej napisalem: moglby ktos opisac mechanizm - new device - w atariki? na czym on polega,
co go wykozystuje...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

22

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

BlackBoxa w Polsce chyba nie ma nikt (ale może się mylę). Z ludzi widywanych na tym forum ma to o ile się nie mylę TXG, a Nir Dary to na pewno. Poza tym BB ma to samo, co KMK/JZ IDE, mianowicie albo potrzebne jest 130XE, albo ręczne strojenie. No i nie jest taki szybki, a dyski SCSI są trudniej dostępne niż IDE.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2005-08-23 13:42:22)

KMK
? HEX$(6670358)

23

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

myide mozna ladowac atr joyem
ale nuie trzeba

sa programy - cos jak fdisk 0 myidecfg - do trworzenia partycji i zamiany liter
myideman - cos jak fdisk z sio2ide.
nie ma klopotow ze zmiana dyskow - w trakcie pracy ctrl+shift+1-9  i zmienia na koljene dyski. przy czym 1 moze byc 12344 atr na hdd, a 2 12345..

cena = niska, uruchominie - klopotliwe..fakt
ale do przejscia jak sie ich zrobi kilkanasci


dobzre jest miec rom z myiderom

poza tym hula az milo.... co do argumentow z polowa dysku - hmmmm....sa lsuszne ale przy cenie hdd na poziomie 30 zl -80 za 2,5 cala to si emijaja z celem

poza tym i tak bedziecie mysleli ze nie mam racji. nie wypowiadam sie na temat kmk bo nie mialem, a o myide krzycza ci co go nie widzieli na codzien w dzialaniu. pozdooofka

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

24

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

To może chociaż transport wliczaj w cenę, bo na razie za atarke wychodzi niemal jak za a1200 z hdd i kartą turbo, a za rozszerzenie pamięci -> RAM+AKI+QMEG+... u Pasia (ale to już nie mój problem)...

..a w ogóle, człeniu, to korzystaj z jednej sesji na aa, bo aż przykro patrzeć..

Ostatnio edytowany przez miker (2005-08-23 21:44:40)

I Ty zostaniesz big endianem...

25

Odp: Chcialbym kupic SIO2IDE

jellonek napisał/a:

sio2ide mozna podlaczyc bez ingerencji do srodka kompa - fakt, ale w wypadku kmk juz wynika potrzeba lacza pbi z czym juz tak latwo nie jest (tylko 130xe i mlode modele 65xe) - czyli inaczej piszac, trzeba grzebac z lutownica po plycie szukajac gdzie ktory sygnal brac (w wypadku podmiany romu wszystkie sygnaly masz na jednym ukladzie ;) - co jest znacznie prostrze w lokalizacji ;D )

Po pierwsze nie PBI a ECI. A po drugie wydaje mi sie ze dostepnych jest wiecej Atarek XE z ECi niz bez niego. A jak nie masz z ECI -> bez przesady, mozna kupic druga z ECI za 30 PLN na Allegro, BCM, wiecej nie bedzie, oszalalem, ostatnie 100.... ;)